Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek a szüleitek beleszólnak...

Nektek a szüleitek beleszólnak abba, hogy az egyetemre bemenj-e betegen?

Figyelt kérdés
Elkaptam egy hasmenéses vírust, már 2 napja alig élek.
2016. dec. 6. 09:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy fognak örülni a társaid a szüleidnek, mikor végigfertőzöd őket is...
2016. dec. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

Én már gimiben is lóghattam szülői hozzájárulással. Bejárós voltam és elég sokat utaztam naponta. Pár hónap után mindig engedélyeztek pár nap lógást. Az egyetemen meg nem kellett hasmenés hozzá hogy ne menjek. Bíztak bennem annyira, hogy eltudom dönteni érdemes e arra az órára bejárni vagy nem. Nem szóltak bele, mert nekik a végeredmény számított és nem az hogy jutok oda. Amúgy soha nem is tudták mikor van órám az egyetemen. Te az orrukra kötötted? Nagy hiba volt. Volt olyan órám a kettőtől este nyolcig tartott minimális szünettel. Nem ment valami jól a matek. És úgy érzetem 200 magammal hiába ülök ott órákat semmi esélyem a megértésre. Így nem mentem órára hanem helyette szereztem egy felsőbb évest aki pénzért korrepetált a könyvtárban. Abból a rengeteg emberből igen csak kevesen voltunk akiknek elsőre sikerült levizsgáznunk a tárgyból. És nem is kettessel. Szóval nekem csak ennyi a véleményem a mindig be kell járni dologgal.

Amúgy nagyon szomorú hogy ha a szüleid fizetnek akkor neked k.uss a neved hozzáállás. Nem lenne szabad korlátozni ennyire egy felnőtt embert. Szóval hogy a kérdésedre is válaszoljak nem hogy abba nem szóltak bele hogy betegen bemenjek e, hanem abba sem hogy egészségesen bemegyek e, mindaddig míg elvégzem a sulit. Bíztak bennem. Nálatok ez nincs meg. Ha tudtad hogy ilyenek kár volt ebbe belemenned. Mindig ott lesz a tányérod szélén. Jobb lenne ha dolgoznál és levelezőn végeznéd és te fizetnéd, így nem lenne beleszólásuk.

2016. dec. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólnak bele semmibe az egyetemmel kapcsolatban. Hálistennek normálisak.
2016. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
220 km-re voltam tőlük, koliban, ha akartak, sem tudtak volna beleszólni.
2016. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%
Én is fizetősön voltam, nem szóltak bele, de be se számoltam nekik.
2016. dec. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Metionin ***** válasza:
80%

Nem igazán tudnának beleszólni, 120 km-re vannak, én meg havonta megyek haza a koliból. Azt sem tudják pontosan, hogy miből élek. Bár költségtérítéses képzésen vagyok, mivel ez második diplomám lesz, mindent magamnak állok, a kolidíjtól kezdve a ruhán át a tandíjig, elég sokat dolgozom, legtöbbször éjszakában és 16 órás műszakokban, így nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy beteg legyek. Ha egy nap munkát kihagyok, mínusz 5ezer ft.

Így alapból csak akkor hiányzom akár munkából, akár óráról, ha tényleg nem bírok felkelni és az általad említett hasmenős-hányós vírus épp ilyen. Nem beszélve arról, hogy fertőző, szóval a többiekre is átragad, ami egy 100 fős előadóban külön parádé. Amíg nem áll szilárdan a hasad, ne menj sehová.

Igen, vannak ilyen szülők, akik szerint a gyerek (akkor is, ha már huszonéves) csak szimulál, hogy ne kelljen bemenni órára, és valójában nem is beteg. Engem anno 40 fokos lázzal, tüdőgyulladással, hányással, homloküreggyulladással stb. is elküldtek az iskolába, mert nem is vagyok én olyan rosszul. Az, hogy ők fizetik a költségeidet és eltartanak otthon, még nem jogosítja fel őket arra, hogy betegen küldjenek órára azzal az indokkal, hogy "ha már fizetünk". Egy tanárnál is megesik, hogy elkapja a calici vagy egy jó kis influenza, ők is otthon maradnak, mert semmi értelme nincs úgy beülni / órát tartani, hogy az ember azt sem tudja, hogy hol van. Ha van rá lehetőség, töltsd le az anyagot vagy kérd el valakitől és mutasd a szüleidnek, hogy itt van, bepótolom, hátha akkor elhallgatnak.

2016. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogalmuk sincs az orarendemrol, pedig egyutt elunk :'). Az meg hogy beleszoljanak a napirendembe, ugy talan tinedzserkorom vegeig volt napirenden. Tegnap pl. egyaltalan nem volt kedvem bemenni, igy hat nem mentem. Este kerdeztek mit csinaltam aznap, elmondtam, ok is elmondtak milyen volt a nap, aztan ment mindenki a dolgara.
2016. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én koliban lakom, szóval nem tudnak a szüleim róla, hogy mennyi órára járok be. Még szerencse, mert az előadásokat szinte mindig el szoktam lógni és inkább csak gyakorlatra járok be. Anyukám tuti nem nézné ezt jó szemmel, de szerencsére nem tud róla :D
2016. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

nem akarok bunkó lenni, de pont az ilyenek miatt fosik,hányik az ország fele.. mert a hülye szülő elküldi a fertőző gyereket az iskolába/óvodába/egyetemre a te esetedben. elkapják a dolgozók és a többi tanuló is.. azoknak a családtagjain is végigmegy.. és mindig van egy hülye aki közösségbe megy úgy,hogy fertőz..

elkaptad sajnos ezt a vírust,nagyon kellemetlen, de maradj otthon és várd ki a végét.

egyébként sem túl kellemes úgy utazgatni,hogy közben azon aggódsz mikor kell menned wc-re.

pár napig tart ez a betegség,bírd ki,ne menj közösségbe addig .

értem,hogy fizetős egyetem, de ha hiányzol 1-2 napot nem dől össze a világ. főleg,hogy pl az előadások látogatása nem kötelező és gyakorlatokról is lehet hiányozni 3 alkalommal.(legalábbis nálunk így van,de gondolom máshol is hasonló rendszer van)

szóval értem,hogy a szüleid fizetik,de azért bizonyos határokon belül nem kéne beleszólniuk,hogy mit csinálsz. nem ezen a kimaradt napon múlik,hogy meglesz -e minden vizsgád.

te is egyébként egy olyan embernek köszönheted a hasmenést-hányást aki nem bírt a seggén maradni és betegen közösségbe ment

2016. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Végül elvoltam, de igyekeztem külön lenni, tudom nem fer ez a többiekkel szemben, de mégis ezt kellett tennem. Figyelni és tanulni se tudtam, meg morgott a hasam. Bár a hasmenésre nem a legjobb dolog a hasfogó, de most ez volt a megoldás.

Amúgy ez a betegség a heppjük, mindenre azt hiszik, hogy lógni akarok.

Általános iskolában mindegy milyen beteg voltam, elküldtek iskolába,ha ott dobtam ki a taccsot, akkor is. Volt, hogy vasárnap 39 fokos lázam volt, de hétfőn mehettem is iskolába.

Aztán mikor középiskolás lettem és kollégista, úgy gondoltam, hogy nem járok be betegen, nem fertőzöm a többieket.

Arra emlékszem, hogy mindannyiszor kikészültem, ha hazajöttem. Egyszer apám jött értem és már az autóban elhordott a sárga földig. Utána felváltva álltak az ágyam mellett és ordították, hogy "iskolakerülő".

Anyámnak meg az volt a heppje, hogy ott akarom hagyni az iskolát, mindezt abból, hogy beteg voltam. Erre nekem olyan bűntudatom volt, hogy még aludni se tudtam. Amúgy is nagyon a szívemre veszek mindent, de ők tudták hogyan kell kikészíteni. Majdnem kikészültem miattuk, mintha az amúgy békés emberek szörnyé változtak volna.

Még az ősszel volt egy betegségem, nem volt hangom, már sírtam nekik, h maradhassak itthon, de hiába.

Annyira sajnálom, hogy nem jöttem rá előbb, hogy nekik ez a mániájuk és akkor nem készültem volna ki a cirkuszuktól.

Apa nyugdíjas úgyhogy folyamatosan felügyeli, hogy mit csinálok. Ma is ordított velem, h "mi van most nem kell fosnod" és hasonlók. Szerintük a hasmenés nem betegség.

2016. dec. 6. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!