Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik ezt a szüleim?

Megtehetik ezt a szüleim?

Figyelt kérdés
A történet nagyon hosszú. Nagyvonalakban: 2 éve, 25 éves koromban az akkor 13 éves keresztlányom gyámja lettem. Nővéremék külföldön éltek, balesetet szenvedtek, a gyámság rám, mint keresztanyára szállt. Szüleim akkor nem álltak jól, anyu akkor lett munkanélküli, apunak is döcögősen ment a munka. Ráadásul belerokkantak a veszteségbe, így egyértelmű volt, hogy hozzám költözik a keresztlányom. Én ekkor már 2 éve dolgoztam, volt egy 2 szobás lakásom, 3 éve párkapcsolatom. Nekem is új, nehéz helyzet volt, a keresztlányomnak is, de túljutottunk a nehezén. A szüleim azóta rendbejöttek, de úgy viselkednek, mint akik megzakkantak. Kitalálták így 2 év után, hogy ők lesznek a keresztlányom gyámjai. Mindenféle hülyeséget találnak ki, kiforgatják a szavait, olyan szinten, hogy már utál velük lenni. Elvehetik tőlem a gyámságot mindenféle koholt vádakkal? Megtehetik?
2016. dec. 12. 18:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

"a gyámság rám, mint keresztanyára szállt"

Ez így nettó hülyeség.

A gyámság nem száll senkire, a gyámhivatal engedélye kell hozzá.

Az, hogy a keresztanyja vagy, vagy sem, teljesen lényegtelen, ebben az esetben semmit nem jelent.

Ha hivatalosan is te vagy a gyámja, az azért lehetett, mert a nagynénje vagy. (főleg, ha a korodat is tekintjük)


"Amikor kiderült, hogy én leszek a gyámja, lenondhattam volna róla, de anyuék nem bírtak volna nevelni, úgymond rámruházták a felelősséget. Egyébként megvolt a dátum is, amikor ezt rámruházták tesómek, és ez akkor volt, amikor lediplomáztam."

Ez nem ilyen dolog, hogy kiderül, "én leszek a gyámja"

Senkit nem kérnek fel gyámnak a gyámhivatal emberei.

Nem lemondhattál volna róla, hanem nem vállalod el a gyámságot. Most, hogy már gyám vagy (ha az vagy hivatalosan is), lemondhatsz róla. De a gyámsági határozatig nem.

A tesódék nem ruházhatták rád a gyámságot. Maximum megjelölhették, hogy kit szeretnének gyámnak, ha velük valami történik.

Ellentétben az amerikai filmekkel, ilyen a valós életben nem szokott előfordulni, csak nagyon extrém esetekben.

A gyám személyéről a gyámhivatal dönt, a szülő ilyen irányú nyilatkozata nem kötelező jellegű rájuk nézve, maximum figyelembe veszik.


Sajnos van a közeli rokonságban teljesen elárvult kiskorú testvérpár, messze nem így mennek a dolgok, ahogy leírtad.


A szüleid kérhetik a gyámsági határozat felülvizsgálatát. A gyámhivatal ezt köteles is megtenni. Attól függően, hogy milyen ügyintézőt fogsz ki, elég alapos, részletekbe menő vizsgálatnak tehetnek ki.

Ha a gyámhivatal a vizsgálat után alkalmatlannak talál gyámnak, megkaphatják a szüleid a gyerek fölötti gyámságot (függetlenül attól, hogy a gyerek mit szeretne)

2016. dec. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A testvérem akart engem gyámnak, erről papír van, ahol meg van jelölve a dátum is, hogy ez mikor történt. Én nem is tudtam róla. Amikor történt a baleset, a gyámhivatalban mondták, hogy nekem ettől függetlenül ezt nem kell elvállalnom. De abban az esetben én voltam a legalkamasabb dologra. Mint írtam anyu munkanélküli volt, apunak a csőd szélén állt a cége, azóta be is csődölt, mindemellett kijelentették, hogy ők ezt nem tudják vállalni. Az én bevételem, lakásom is meg lett vizsgálva...stb. más rokon nem volt, hiszen a nővérem férje árvaházas gyerek volt. Szóval én vagyok a hivatalos gyám, mindenhol az én nevem szerepel, a számláját is csak én kezelhetem. Ez 2 évig így is volt, minden ok, de idén tavasztól, anyuék elkezdték ezt a hülyeséget.
2016. dec. 13. 10:07
 13/18 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet, hogy az unokájuk örökségére akarják rátenni a kezüket? Ha átveszik a gyámságot, hozzáférnek amíg még kiskorú.
2016. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Eleve fura, hogy amikor már minden ok lenne, akkor akarják őt maguknak. Amikor össze kellett őt kaparni, arra jó voltam én is. Nagyon remélem, hogy ha siekrül nekik felülvizsgáltatni, akkor lesz valamilyen pszichológiai teszt, mert azon tuti elbuknak.
2016. dec. 13. 10:10
 15/18 A kérdező kommentje:
13 ilyenre én nem gondoltam, de holnapra kérek szabadot és bemegyek a gyámügyi osztályra, ott jobban ismerik a helyzetem. Eddig nem vettem komolyan a szüleim hülyeségeit, de már az utóbbi hetekben azzal fenyegetnek, hogy elvetetik a gyámságot. Az itt ugye nem mérvadó, hogy csak én vállaltam a gyámságot anno? Tehát ők akkor határozottan kijelentették, hogy nem tudják vállalni.
2016. dec. 13. 10:22
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha eddig rád nem volt panasz, iskolából vagy egyéb helyről, akkor az kevéssé lesz mérvadó, hogy a szüleid mit akarnak.

Természetesen egy olyan vádat, hogy éhezteted vagy erkölcsileg negatívan befolyásolod a leányzót, ki fognak vizsgálni, de ha egyértelművé válik, hogy csak sároznak, akkor onnantól kb. csak legyinteni fognak a dologra.

Egyébként egy ilyen idős gyermeknél ő is jelen lesz, ha esetleg tárgyalásra kerül a sor, és az ő véleményét is kikérik.

2016. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Az iskola szerintem mellettem fog állni, az osztályfőnöke mindig mondja, hogy sokat fejlődött érzelmileg, jó munkát végzek. Az első hónapokban sokszor a semmiből elsírta magát órán, meg ilyenek.

Hogy nem nevelem erkölcsösen, azt anyám azért mondja, mert nyáron elmentünk egy koncertre, s én az ő kérésére kifestettem őt. A másik, hogy tartottak a suliban Halloweent, és ő Demonanak öltözött, s a száját az én vörös rúzsommal festettem ki. Ez még nem lett volna gond, de a suli feltette a képeket a buliról a facebookra. Anyám szerint mostmár.mindenki látja, hogy rosszéletűt nevelek belőle, mert senki máson nincs vörös rúzs a képeken.

A nem adok neki enni dolgot azért mondják, mert sovány, de most kamaszodik, meg is nyúlt, perszehogy sovány. Az anyja is az volt, én is az vagyok. Főzök rendesen, mindig van vacsora, ebédet fizetek az iskolában, reggeli nélkül nem.engedem útnak, gyümölcsöt is mindig visz magával itthonról.

Állandóan ezen kattog most az agyam, remélem lesz neki is beleszólasa ebbe az ügybe, mert amikor az eset történt, akkor nem kérdezték meg őt semmiről.

2016. dec. 13. 12:25
 18/18 anonim ***** válasza:
62%

Anyukád egy kicsit... maradi bizonyos szempontból, úgy érzem.

A 15 éves lányok már igen nagy arányban sminkelik magukat, ahol az iskola nem tiltja persze. Ehhez képest az, hogy egy jelmezes bulin rúzs volt a leányzó száján, semmit nem jelent. :) Meg nem gyilkos vámpír sorozatgyilkosnak öltözött, csak egy gyerek(!)mese főszereplőjének. :) Emiatt kár aggódnod.

A sulit is meg fogják kérdezni, az osztályfőnök tud nyilatkozni, hogy pl. be van fizetve a leányzó ebédre, mennyit eszik/nemeszik, meg hogy szünetben elrágja az almát, esetleg büfézik, egyéb észrevételek. Az éheztetés ott bukna ki a leghamarabb, olyan esetben maga az iskola szokta megtenni a jelzést a családsegítő felé. :)

2016. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!