Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viseljem el, amiért...

Hogyan viseljem el, amiért képtelen elfogadni?

Figyelt kérdés

Jöhetnék azzal, hogy meleg vagyok, romához mentem, ezek még határesetek. És anyám nem tud elfogadni úgy, ahogy vagyok.

Az én problémám annyi, hogy nem értem, más miért érdemel családot? Karácsonyt? Anyát?

Soha nem tudott elfogadni, kiközösített, és most is ez megy, mikor itt van az egész család. Nem mondhatja rám azt, hogy rossz vagyok, mert jól tanulok, egyetemre járok, nem cserélgetem a pasikat, és nem is dohányzom, nem is cigarettázom. Persze, kivéve, ha buli van, akkor természetesen, de nem szoktam gyakran bulizni. Vannak céljaim, és megteszek értük mindent.


Anyám problémája teljesen abszurd, az a problémája, hogy nem szeretek nőiesen öltözködni, tehát többnyire feketében járok, a pólóim legtöbbje a nyakamig ér, vans cipőket hordok. Az egyszerű sokkal egyedibb. De ezzel nincs is semmi gond szerintem, ő viszont ezt képtelen elviselni. Az egész család előtt engem szid, hogy elnyomom a nőiességem, fiús vagyok, feketében járok, és ezeket beszéli körbe-körbe. Nagymamám épp megölelt és "én kicsi kincsemet" mondott, ő pedig rögtön rávágta, hogy "igen, sajnos kicsi, mert sose nő fel, mert a mai világ beteg, hogy a nők nem nőiesek". És ezt így mindenki előtt karácsonyi vacsora közben. Folyamatosan szid, hogy soha nem fogok kelleni senkinek. És a legnagyobb problémája, hogy nem vagyok olyan, mint a csinos lányok a magazinokból, vagy a facebookról, akik színes ruhákban járnak, vasalják a hajukat, naponta 200 képet tesznek fel magukról (ezt is egyszer megjegyezte, hogy én miért nem teszek fel soha semmit), és leginkább az zavarja, hogy én szerinte sokkal szebb vagyok, csak elnyomom, és mehettem volna modellnek. Hát kb. ez a sztori. Ő ebből akkora felhajtást csinál. Nyilván nincs alapvető értékrendje, de ettől ez még b@ ssza csúnyán az agyam. :( Hogy én miért nem érdemlek meg egy normális anyát? Családot...


2016. dec. 24. 23:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Cigaretta helyett alkoholt akartam, sry.
2016. dec. 24. 23:34
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem apám volt ilyen. Én is feketében jártam, stb.

Nem tűnik nagy gondnak, de átérzem, folyamatosan ezt hallgatni elég szar.

De ha meg nőiesen öltözködnél, az lenne a baj, elhiheted.

2016. dec. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó, de ez elviselhetetlen. Annyira megérint, hogy fizikálisan legyengülök. Mintha egy ütés érne, és enni sincs kedvem, mozogni sincs. Semmire sincs...
2016. dec. 24. 23:41
 4/14 anonim ***** válasza:

Persze, vágom, tudom milyen szar folyamatosan azt hallgatni, hogy szar vagy.

Nekem csak az elköltözés segített, esetleg valami ismerőshöz költözni?

2016. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Külön lakom, de még itt lenni 5 napig.
2016. dec. 24. 23:47
 6/14 TR75 ***** válasza:
37%

Hm. Én azt mondom, természetesen teljesen ismeretlenül, hogy valami probléma van a háttérben, ha valaki így öltözködik, nem fogadja el magát olyannak, amilyen, szégyelli magát, miegyéb. Az ilyen öltözködés tipikusan "csúnyító" jellegű, aki így öltözködik, az igyekszik minél többet eltakarni magából. Átvitt értelemben nem csak a testét, hanem lelkileg. Nem azt mondom, hogy a cs_csparádé és r!bancos ruhák és smink a jó, hanem a szolid nőiesség, ami nem kihívó. És abba egy póló és egy farmer is belefér egy surranóval, a megfelelő kezekben. Ne értsd félre, nem kötözködésből írom, hanem egyszerűen így gondolom.

Speciel engem nem zavarna, hogy így fejezed ki önmagad (addig, amíg ez eksztrémbe nem megy át, tehát mondjuk vérrel írt napló, kifőzött koponyák, állatok kínzása, vagy ilyesmi); ha ilyen dolgok miatt beszólogatnak, akkor ott baj van a toleranciával.

Másrészt azt is el kell tudnod fogadni, hogy a szülők féltenek, és valószínűleg nem értik, miért csinálsz ilyeneket.

2016. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én punk vagyok, az voltam fiatalon is és folyton kaptam anyutól, hogy úgy nézek ki, mint aki jelmezbálba megy! (Most 31 vagyok) :D Kértem szülinapomra egy Martens bakancsot, ő eljött velem és megmondta, hogy feketét nem vehetek, válasszak, hogy bordó, vagy fehér, mert a fekete nem nőies! XD (Nyilván bordó lett a vége) Szerettem volna egy bomber dzsekit, na, az teljesen tilos volt! Tavaly meg találtam a turiban egy zöld bombert, amikor elmentünk anyuval túrni, jaj, mondom most már nem tilthatod meg, ezt én megveszem! :D Anyu meg nem is emlékezett semmire, és mondogatta, hogy milyen jól áll, tiszta vagány! XD XD XD Amikor mondtam, hogy tizenpár éve leszedte volna a fejemet, ha ilyet választok, mire nagy röhögve mondta, hogy mekkora hülye volt, hát ez tök jól néz ki! :D :D :D Lehet, hogy a te anyud is változik majd!

Az alázást meg el kell viselni, vagy vissza kell szólni! (Mondjuk Szent Karácsony napján lehet, hogy nem stílusos beszólogatni muternak! :D )

2016. dec. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szóval azért, mert totálisan átlagosan, többnyire feketében öltözködöm már halálfejek mellett kellene jósolnom, vagy vúdúznom?

Nekem ezzel semmi célom sincs, az öltözködés is egyfajta önkifejezés, és úgy gondolom, hogy én túl színes személyiség vagyok ahhoz, hogy pont öltözködésben mutassam meg önmagam, vagy azt, aki vagyok.

Az rosszabb lenne, ha kiraknám mindenemet, és célom sem lenne az életben, meg másokon élősködnék, de a fő, hogy csinosan öltözködjek. Nem tudom, hogyan tudja ezt elvárni egy anya. És nem azt értékelni, ami vagyok.

2016. dec. 25. 00:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez a helyzet veled, kedves Kérdező.


Nem tudom, hogy ez miért kellene, hogy kérdéskör legyen egyáltalán vagy hogy bármiféle lelki elferdülést kéne keresni a fekete öltözködés mögött. Idestova 10 éve öltözöm feketében (most vagyok 23), és ezzel nem emlékszem, hogy lett volna bárkinek problémája.


Nálunk ennyire nem korlátoltak. Egyébként meg a fekete hogy ne lehetne nőies? Egy fekete, utcára is felvehető fűző, blézerrel, olyan nadrággal, ami kiemeli a lábakat és egy balerinacipőval (természetesen ez az összeállítás enyhébb időben működik) teljes mértékben csinos és nőies. De vannak ugyanígy felsők, nadrágok, pulcsik, amik nőiesek, attól, hogy feketék. Ez a kettő együtt nem kizáró tényező, ugyanmár.


Nekem van párom is, és nem igazán szembesültem olyannal, hogy valaki azért ne tartott volna Nőnek, mert sötét a ruhatáram. :-) Hozzátéve, hogy pont most karácsonyra kaptam egy Martens bakancsot, mert pár éve Édesanyám kirakta az ajtó elé véletlen és elvitték, tekintve, hogy egy nagyon drága bakancsről van szó. Nekem tetszik, ez a lényeg. :-) Nekik is tetszett egyébként. Természetesen vannak világosabb ruháim, de sokszor nem érzem magam jól bennük. Ellenben a sötétszürke, bordó, sötétkék dolgokkal ki vagyok békülve.


Egyébként, Kérdező. Nyilván szeretnél megfelelni Anyukádnak is, ezért merül fel benned ilyesmi. Kompromisszumos megoldást javaslok. Mutasd meg neki, hogy igenis lehet a fekete ruha csinos. Keress valamit, ami enged mutatni a nyakadból, ami nem laza vonalú esetleg. Próbálgasd, amiben jól érzed magad. :-)Esetleg egy nagyon sötét farmer aminek szűkített az alja, blézerek. A hajvasalást én mondjuk szoktam csinálni, mert nagyon sok a hajam, és sima szárítással úgy néznék ki mint egy oroszlán. :D De amúgy azzal semmi baj nincs, picit lehet vele formázni a hajat. A képes dolog meg... Én se szeretek, ez szerintem nem fekete ruha függő, hanem személyisegfüggő.


Ha ezek után sem enyhül, akkor pedig Neked azt kell elfogadnod, hogy ő ezt nem fogadja el - korlátoltságból, hülyeségből -, és ennyi.


Sok sikert!

23/N

2016. dec. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok még.


Az meg szerintem is nevetséges, hogy a fekete ruhákat valaki ilyen baromságokkal, voodoo, áldozat meg mindenféle hülyeséggel párosítja. Aki ilyet mond, az szerintem teljesen szűklátókörű, felszínes és bele se gondol a dolgokba.

2016. dec. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!