Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen szülők mit éreznek?

Az ilyen szülők mit éreznek?

Figyelt kérdés
Főként borotválkozásra gondolok itt is sokat olvasni de valóságba is h pl egy 13 éves fiú le akarja bortoválni bajszát és "nem engedni" a szülő, na de durvább h ilyen korú lányoknak akiknek már szőrösödik a lába nem engedik... Szülő vagyok múltkor volt volt teadélután szerűség (13 a lányom) beszélgettünk a szülőkkel és szóba került a téma és az egyik benyögi h az ő lányának már elég szőrös a lába és folyton nyavajog miatta. Ezért arra gondolt h beszőkíti én pedig megkérdeztem tőle, hogy miért nem szörteleniti (Kicsit humorosan) a szülő meg halál komolysággal azt mondja h 13 éves lány nem borotválhatja a lábát mert még olyan fiatal meg ott nyökögött még valamit.. Én meg így ránézek nagy szemekkel h normális vagy? Lehet velem van a baj de már lassan 1 éve én leányom borotválja magát még intim területen is bár tény ez miatt nem repesek na de miért és hogyan tilthatnám én ezt meg... Na de nemcsak ez hanem olyanok h szerencsétlen gyerek úgy néz ki mint egy bohóc ahogy öltözködve van beszéltem vele s megkérdeztem h na te is megakarod reformálni a divatot. Erre a válasz után is szintén jó nagy szemekkel nézek vissza mégpedig h édesanyja nem engedi divatosan öltözködni... Én ott köpni nyelni nem tudtam. És még ezer ilyen dolog van amit más szülő csinál írjatok példákat is aki tud még hasonlókat na de a kérdés az h ezeknek mi bajuk?

2016. dec. 28. 00:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%

Azért 13 éve lánynak még nem kéne a nemi szervnél borotválkoznia, hiszen még kislány. Az öltözködésről meg annyit, hogy az se normális ha 13 éves kislány sminkeli magát, vagy magassarkúban mászkál mert ez divatos. Azért nem biztos, hogy amit te bohóc ruhának az ronda is. Lehet a te ízlésed nem jó.

Azért neked sem árt ha észben tartod, hogy a lányod még gyerek, hiába 13 éves.

2016. dec. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
63%
Ezek az emberek tulajdonként tekintenek a gyerekükre nem érdekli őket hogy a gyerek mit akar csak az jó nekik amit ők mondanak. De akár az is lehet hogy őket is így nevelték és nem értik hogy ez így miért nem helyes. Meg hát vannak a régimódiak is akik szerint a gyerek verve meg csicskáztatva jó.
2016. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
mondtam h az miatt h ott borotválja én se ugrálok az örömtől na de ha közli h őt zavarja akkor mi a fenének tiltanám meg neki semmi baja nem lesz tőle. És a bohóc ruhán ilyen 20. század közepi falusi öltözetre gondolok nem arról van szó h nem divatos ez nagyon messze van attól és tényleg egyszerűen xy ezres tömegre ránézve is egyből kilehetne szúrni és egyaltalán nem arról van szó h nem lenne pénze a szülőnek rá hanem szimplán nem tudom élvezi h kínozza v tényleg én vagyok a hülye.
2016. dec. 28. 00:10
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, én 13 évesen vettem egy borotvát és leborotváltam ott, ahol akartam. Szóba sem került.

Ez kb. 20 éve volt.

2016. dec. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%

Én meg se kérdeztem a szülők véleményét, fogtam magamat, és amikor zavaró lett a szőr, vettem magamnak egy borotvát. Azóta azzal szőrtelenítek, csak a fejeket veszem rá pluszban, ha már cserélni kell. Nem gondolnám, hogy ezzel kapcsolatban a szülőnek kell döntenie. Én egész jól jártam, mert szőke vagyok, így a lábamat sose borotválom (kozmetikussal gyantázom ritkán), viszont a hónaljamat és az intim területet igen kB 14 éves korom óta. A húgom viszont sötétbarna hajú, így neki mondtam 12-13 éves kora körül, hogy ha zavarja a szőre, szóljon, és veszek neki is egy borotvát, megmutatom, hogyan kell használni. Nálunk anya amúgy normálisan kezelte ezeket, sőt, kozmetikushoz is vitt minket, hogy a hónaljunkról gyantával szedje le, amikor kértük. Szerintem ez így normális. Engem zavar, ha az intim területemen már fél centi hosszú a szőr, ez régen is így volt. KB 2 hetente borotválom le évek óta, és nekem így tökéletes.

20N

2016. dec. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%
Kissé nagyon leragadtak a középkorban ezek a szülők. Oké, lehet hogy a szülőnek nem tetszik ez a gondolat, de ha a lányát zavarja, akkor igenis meg kell neki engedni, hadd csinálja.
2016. dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen idős koromban engem is zavart a szőr. Én nem kértem engedélyt a szüleimtől, mégis észre vették hogy borotválkozom. Próbálták mosni a fejemet, hogy ne csináljam, de engem nagyon zavart.


Szóval annak ellenére hogy le akartak beszélni, borotválkoztam, mert így éreztem magam jól. Felesleges az ilyen dolgokat megtiltani egy gyerekek, mert ha nem szőrteleníthet, mert a szülő nem engedi, akkor csak rejtegeti azt a test részt és a nak semmi értelme.


Bizalmasan el kell beszélni a gyerekkel az ilyen dolgokról! 😊

2016. dec. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%
Fura, engem meg elkezdtek piszkálni hogy borotváljam le az arcszőrömet, 7.es lehettem mikor elkezdett nőni, de nekem annyira bejött hogy nem akartam, de a végén mondták hogy ezt is meg kell tanulni. Persze csak akkor amikor már normálisan nőtt mindenhol. Így aztán elkezdtem borotválkozni. Amúgy fiú vagyok, mielőtt félreértenétek, csak megláttam a kérdést :)
2016. dec. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
22%
Én se engedném, hogy borotválja magát a lányom ( ha lenne), tuti elvinném tartós szőrtelenítésre, az intim területekhez meg kapna egy trimmert mielőtt szőrbenövései meg tályogjai lennének a helytelen borotválkozástól.
2016. dec. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyen szülők nem tudják elfogadni, hogy egyrészt a szemük fénye nem kisgyerek már, és elkezdődött nála is a nemi érés. Másrészt elég régimódiak, ha azt hiszik, hogy a lányok a fiúk kedvéért akarnak szépítkezni. Szerintem sokkal gyakoribb, hogy azért borotválja egy 13 éves kislány az intim területeit, mert pl. tesi óra előtt, mikor átöltöznek, akkor cikizik miatta a lányok.


Ettől még lehet, hogy 23 éves koráig szűz marad, a kettőnek semmi köze egymáshoz.


A divat pedig megint csak nem azt jelenti, hogy magassarkúban és miniben vonulnak a kamaszlányok, vagy nyáron pi.csanadrágban (idén ettől már én is ki voltam akadva...). De a legtöbb kamasznak igenis fontos a megjelenése, és sajnos kiközösítik azt, ki nem tud beállni a sorba. Kár lenne szegény gyereket kitenni a többiek piszkálásának, a kamaszok így is elég gonoszak tudnak lenni, legalább amitől lehet, attól kíméljem már meg a gyerekemet...

Egyébként meg nekem külön jó érzés rájuk nézni, mikor csinosan vannak öltözve a gyerekeim. :) Amúgy is szépek, ilyenkor is olyan büszke vagyok rájuk, hogy két ilyen csúfságnak, mint mi, hogy lehetnek ilyen pompás utódai. :)

De azért nem dicsérem őket agyon, mert a végén elszállnak. :D

2016. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!