Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen szülők mit éreznek?

Az ilyen szülők mit éreznek?

Figyelt kérdés
Főként borotválkozásra gondolok itt is sokat olvasni de valóságba is h pl egy 13 éves fiú le akarja bortoválni bajszát és "nem engedni" a szülő, na de durvább h ilyen korú lányoknak akiknek már szőrösödik a lába nem engedik... Szülő vagyok múltkor volt volt teadélután szerűség (13 a lányom) beszélgettünk a szülőkkel és szóba került a téma és az egyik benyögi h az ő lányának már elég szőrös a lába és folyton nyavajog miatta. Ezért arra gondolt h beszőkíti én pedig megkérdeztem tőle, hogy miért nem szörteleniti (Kicsit humorosan) a szülő meg halál komolysággal azt mondja h 13 éves lány nem borotválhatja a lábát mert még olyan fiatal meg ott nyökögött még valamit.. Én meg így ránézek nagy szemekkel h normális vagy? Lehet velem van a baj de már lassan 1 éve én leányom borotválja magát még intim területen is bár tény ez miatt nem repesek na de miért és hogyan tilthatnám én ezt meg... Na de nemcsak ez hanem olyanok h szerencsétlen gyerek úgy néz ki mint egy bohóc ahogy öltözködve van beszéltem vele s megkérdeztem h na te is megakarod reformálni a divatot. Erre a válasz után is szintén jó nagy szemekkel nézek vissza mégpedig h édesanyja nem engedi divatosan öltözködni... Én ott köpni nyelni nem tudtam. És még ezer ilyen dolog van amit más szülő csinál írjatok példákat is aki tud még hasonlókat na de a kérdés az h ezeknek mi bajuk?

2016. dec. 28. 00:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
23%
Amikor én voltam ennyi idős, azért kezdtük el borotválni magunkat, mert ez volt a menő. Senkit nem zavart amúgy a szőr, de ha Zsuzsi borotválta, akkor Marinak is kellett, és hirtelen égő lett, ha valaki 12-13 évesen szőrös. Szóval akinek megengedte a szülője, az pontosan abban támogatta a gyereket, hogy egymást kell majmolni, meg kell felelni az elvárásoknak, mindent úgy kell csinálni, hogy az másoknak tetsszen.
2016. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
18%

Az a helyzet kedves #11, hogy most is emiatt csinálják legtöbben. És ez baj. Nagyon nagy baj. Ha valaki cikizi a gyereket azért, mert nem borotválkozik 12-13 évesen, az csak saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

Lehet lepontozni nyugodtan, marhára nem érdekel, ez itt úgyis baromság. Ha nem azt olvassa a kérdező, amit hallani akar, akkor az szerinte nem hasznos. Mellesleg nem tudom hány éves a kedves kérdező anyuka, de fogalmazni azt nagyon nem tud, elég nagy katyvasz az egész kérdés. Lehet, hogy a nagy divatmajmolás közben kicsit ere is lehetett volna figyelmet fordítani.

2016. dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
67%
Én is fogtam magam vettem egy borotvát azt hadszóljon kb 12-13 éves lehettem. Anyu is mikor észre vette csak aztmondta hogy inkább elvisz gyantáztatni. Amugy meg Az ilyen gyerekekből lesz a legnagyobb lázadó 20 -on éves korukra mert semmit nem engednek meg neki a szülei aztan kikerül a nagy világba és mindent kiakarnak próbálni aztan jónagy ribik meg drogosak meg isznak meg kezelhetetlenek aztán foghatják a fejüket. Amúgy meg egy fiúnak az arcán ajánlatos minél hamarabb elkezdeni borotválkozni mert akkor a későbbiekben nem lesz foltos hanem szép sűrű egyenletes szőre lesz.
2016. dec. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
53%

"jónagy ribik meg drogosak meg isznak meg kezelhetetlenek"


Elég sekélyes a gondolkodásod, ha szerinted ezen múlik.

2016. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
15%

Kedves 12-es ott a pont

Egyaltalan nem kedves kerdezo!

Azert en is kivancsi vagyok hogy hany eves :)

De nagyon nagy intelligenciara utal az, hogy a kulsosegekkel foglalkozik :D

Egyebkent ez az anyuka es az apuka dolga. Nem tudom mit szolna hozza ha elkezdenenk szekalni, kivesezni, hogy egy 13 eves kislanynak engedi, hogy az intim teruleteknel borotvalkozzon

Egyebkent meg, 10-15 ev mulva olyan eros lesz a kislanya szore, hogy naponta kell borotvalkoznia :)

2016. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
9%
Akkor vagy te szülő, mikor én kamasz.
2016. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
81%

Hát nekem főleg a szemöldökömmel volt gondom, anyum lebeszélt évekig mire végre egyszer elkezdtem szedni és párszor elvitt kozmetikushoz, azóta meg magam tartom rendben, de akkor már 17 is voltam (nem tegnap volt :))

Ma tiszta rossz szájízzel nézem vissza a régi fényképeket mert botrány volt az arcom, és már nem voltam kiskamasz! (most persze nem a vonalszemöldökre gondolok meg a tetovált/rajzoltra, hanem egy szép, természetes, rendben tartottra).

Egyébként saját tapasztalat, hogy nagyon, nagyon kegyetlenül csúfolják a kamaszok a szőrzetük miatt egymást, én már ezért se tiltanám meg a gyerekemnek - inkább elbeszélgetnék vele, miért zavarja, hol, hogy lehetne megoldani (szőkítés egyébként nem butaság).

2016. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
3%
Fél, hogy a lánya elkurvul?
2016. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
10%
Miért kell kiakadni a pits@ndrágon? Természetes nyári viselet, ha az embernek megvannak hozzá az adottságai.
2016. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%

"Természetes nyári viselet"

Semmivel nem lesz melegebb az az öltözet, ha pár centivel hosszabb, és nem lóg ki a segged. De ha felnőttként abban érzed jól magad, akkor hajrá, persze aztán ne csodálkozz ha egyszer csak egy idegen rádindul, és megfogdos. Te is bőven hibás leszel benne. Viszont egy 13-14 éves KISLÁNY ne mutogassa magát.

2016. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!