Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen szülők mit éreznek?

Az ilyen szülők mit éreznek?

Figyelt kérdés
Főként borotválkozásra gondolok itt is sokat olvasni de valóságba is h pl egy 13 éves fiú le akarja bortoválni bajszát és "nem engedni" a szülő, na de durvább h ilyen korú lányoknak akiknek már szőrösödik a lába nem engedik... Szülő vagyok múltkor volt volt teadélután szerűség (13 a lányom) beszélgettünk a szülőkkel és szóba került a téma és az egyik benyögi h az ő lányának már elég szőrös a lába és folyton nyavajog miatta. Ezért arra gondolt h beszőkíti én pedig megkérdeztem tőle, hogy miért nem szörteleniti (Kicsit humorosan) a szülő meg halál komolysággal azt mondja h 13 éves lány nem borotválhatja a lábát mert még olyan fiatal meg ott nyökögött még valamit.. Én meg így ránézek nagy szemekkel h normális vagy? Lehet velem van a baj de már lassan 1 éve én leányom borotválja magát még intim területen is bár tény ez miatt nem repesek na de miért és hogyan tilthatnám én ezt meg... Na de nemcsak ez hanem olyanok h szerencsétlen gyerek úgy néz ki mint egy bohóc ahogy öltözködve van beszéltem vele s megkérdeztem h na te is megakarod reformálni a divatot. Erre a válasz után is szintén jó nagy szemekkel nézek vissza mégpedig h édesanyja nem engedi divatosan öltözködni... Én ott köpni nyelni nem tudtam. És még ezer ilyen dolog van amit más szülő csinál írjatok példákat is aki tud még hasonlókat na de a kérdés az h ezeknek mi bajuk?

2016. dec. 28. 00:02
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
látom itt a borotválás dolgot sokan félreértették nem arról van szó, hogy borotválni nem engedik, hanem inkább elviszik gyantáztatni ez teljesen rendben van én arról beszélek aki alle zusammen szőrteleníteni nem engedi a szerencsétlen gyereket. 36 éves vagyok nem tudom ki kérdezte.
2016. dec. 28. 14:27
 22/32 anonim ***** válasza:
19%
Természetesen túl korán nem szabad elkezdeni borotválni a zsenge törékeny bőrt. Én megértem azokat a szülőket akik nem engedik. Így nem értem a felháborodását egyes embereknek és a kérdezőnek sem. Elképzelhető hogy egy bizonyos korig nem engedném meg én sem ha a lányom már borotválná a nemi szervét és a lábszárát. Ahogy a fiamnak sem, kicsit nőjjön meg neki, fejlődjön ki az arcszőrzete és utána mehet. Az intim részeket meg egészségtelen borotválni, mivel nem véletlenül van ott szőr, ahogy a hónaljon sem, de ez szintén egyénfüggő. Mondjuk a nők vonzóbbak szőrtelenül az tény, lent amúgy nem zavar. 14-15 éves kortól ideálisabb lenne, de ez egyénfüggő hogy kinek mennyire bírja a bőre.
2016. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
6%
0%? igen? akkor vegyétek be a brémet.
2016. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a hónom alját sem volt szabad 15 évesen sem, nyáron sem jól be is égtem miatta.. Meg sok dolgot még, amiket hugomnak pl már megenged. Gondolom belátja anyám már, hogy nem kell olyan szigorúra venni a dolgokat..
2016. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
30%
Egyes emberekbe nem sok igényesség szorult.
2016. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem hogy mi ez a nagy nem engedés a kommentelőknél. Ugyanúgy fogja borotválni ha megengeditek ha nem de azért mennyivel jobb ha ezt a gyerek megbeszéli veletek nem de? Ha valaki meg ellenőrizgeti hogy borotválja e a testrészeit a gyerek az beteges.
2016. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
88%
Én csak annyit szólnék hozzá, hogy oszlassuk már azt a tévhitet hogy a borotválástól erősödik a szőr! Nem így van! Ha erősebbnek is hat, az csak attól van, a szőrtüszőből kiáll a közvetlenül bőr fölött legvastagabb pontján elvágott szőrszál, ugye tudjuk milyen a borosta... Ismétlem, a szőr vágásával nem befolyásolható a szőrnövekedési ciklus!
2016. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
91%
Nekem volt olyan ismerősöm akinek még ezen is túl mentek a szülei. Nem kérdezte, hogy borotvalhatja-e a lábát (13-14 éves lehetett), csak neki állt és közben ranyitottak. Másnap valami ünnepség volt az iskolában és szegény lány ugy jott el szoknyába (bar harisnyával, de igy is látszódott), hogy az egyik lába sima volt, a másik pedig tiszta szőr. Elég vicces látvány volt es ciki is lehetett szegénynek. Az egy dolog, hogy valaki alapbol nem engedi, de Ennyire bohócot csinalni a belole.
2016. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
63%
Nem èrtem hogy miért kell egyes szülőknek a gyerekükre kényszeríteniük a saját igénytelenségüket.
2016. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
49%
A szőr nem egyenlő az igénytelenséggel. Vagy talán a férjed is csupasz mindenhol?... A borotválás divat.
2016. dec. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!