Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, bántanak otthon?...

Mit tegyek, bántanak otthon? Félek hazamenni.

Figyelt kérdés
A szüleim régen elváltak, apukám elvett egy másik nőt, aki évekig vert, apukámmal együtt. Ma már szerencsére nem ütnek, de szavakkal továbbra is bántanak. Anyukámat nem ismerem, szerettem volna, ha legalább apára számíthatok, de nem. Sérteget, fenyeget, van, hogy néha megüt. Nem tudom mit tehetnék, félek hazamenni, próbálok rendes gyerek lenni, de nem javul semmi.
2017. jan. 12. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Tanárnak is családvédelemnek is rendőrségnek is és rokonnak is ebben a sorrendben elmondani . Nem kell rendesnek lenni ,ők férgek és nyomik .
2017. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Iskola, gyámügy, barátok és azok SZÜLEI!!!

Nagyon fontos, hogy felnőtt tudjon erről, mert egyáltalán nem becsülöm le a legjobb barátnő szerepét, én magam is az vagyok, nekem is van, mindenben segít, amiben tud és lehetséges, mégis egy felnőtt másképp látja (persze nem mindig jobban), de ketten vannak melletted, több ember=több segítség.


Felejtsd el, hogy benned van a hiba. NEM benned van. Nem tudsz rendes gyerek lenni. Egy kétségbeesett és bátor gyerek vagy, aki beszélni mer erről. Csak tedd meg most nyilvánosság előtt. Ne félj, nem a te szégyened és egy percig se a te felelősséged vagy hibád.

Ismertem embert, akit terrorizáltak a nevelőszülei (nagybátyja+a felesége). Mai napig nehezen szakad ki az emlékekből. Változtass, minél előbb! Bárkinek, aki felé egy kicsi, icipici bizalmat sugárzol, szólj neki.


[link]

Még pont felhívhatod őket! Kérlek, ne félj tőlük. Segítenek. De ha te nem lépsz, soha nem fog változni. Muszáj kiszakadnod most a komfortzónádból és megtenni ezt a nagyon nehéz lépést.

És még egy fontos dolog: vedd fel a telefonoddal, amit veled csinálnak.

Fényképezd le az ütésnyomokat, hangfelvételre, ahogy beszélnek veled. Döntő bizonyíték lehet, hidd el nekem, tudom...

Az emberek akkor segítenek, ha segítséget kérsz tőlük!


Bármikor írhatsz privátban, ha az ügy nem javulna. Szívesen segítek.

Kitartás, erős vagy és nagyon bátor! Használd ki és nézz szembe velük, kerekedj felül rajtuk és mutasd meg, hogy igenis erős vagy, olyan ember, akivel ezt nem lehet csinálni.

Sok sikert, várom a jelentkezésedet.

2017. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
85%
A 2. jól leírtam de én is írtam PM-et.
2017. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%

Kedves eddigi válaszólok.

Hiába írjátok hogy kinek szóljon meg mit kéne tennie, nem fog tenni semmit. Mivel fél. És tudja nagyon jól hogyha kiderül hogy tett valamit ez ellen a dolog ellen még rosszabb lenne a helyzete.

Ugyanígy vagyok.

Nem lehet velük beszélni mert bolondok.

2017. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ha gondolod írj nekem privatba, nekem is ilyesmi gyerekkorom volt, bár édes szülőm volt mindkettő, de állandó bántalmazás alatt éltem. 19 évesen elköltöztem otthonról és azóta nem tartom velük a kapcsolatot. Azóta férjnél vagyok, és az ő családja nagyon szeret.


Merj segítséget kérni, változtatni!

2017. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves négyes!

Itt ILYEN negatív emberekre nincs szükség! Nem azért írtam, amit írtam, mert nem gondoltam komolyan vagy azért, hogy a te ostoba véleményedre hallgasson.

Mindenkié egyéni eset, és a te kezedet sem fogja meg senki, ha segítség után akarnál nyúlni. A saját félelmed akadályoz, amit le kell győzni. Neked sem ártana. Mert mókuskerékben élsz.

Nem gyáva és nem bolond.

De fél. Valóban fél. EBBEN PRÓBÁLOK NEKI SEGÍTENI. Veled ellentétben szeretnék benne kialakítani valamiféle biztonságérzetet más emberek felé, akikben megbízhat.

A te döntésed, hogy segítesz -e magadon, de ne döntsd el, hogy más mit fog tenni.

Kérdező, hagyd figyelmen kívül ezt.

Te nem ilyen vagy. Sokkal több ennél. Mindenkinek ott a lehetőség a kezében, ő nem él vele. De te megmentheted a helyzetedet, ha nem bújsz be a sarokba, hanem felvállalod a veled történteket, és hagyod, hogy segítsünk, hogy segítsenek.



Nyugodtan írhatsz privát üzenetet.


#2

2017. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. jan. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jah...negativ, persze. Konnyu ugy dobalozni a tanacsokkal, hogy az ember nincs benne. Engem mindket szulom vert. Veralafutasok ellen nyarom is hosszu ujju folso, amugymeg mondjam azt, hogy leestem a lepcson. 16 eves koromban hamisitottm egy alairast, es kiderult. Sirva konyorogtem a tanarnak, hogy ne mondja el anyukamnak mert meg dog verni. Kozolte, hogy jo, es nem tortent semmi.
2017. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyámhatóság, tanárok, rokonok!!
2017. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as!

Igen, negatív vagy.

Sajnálom a helyzetedet, de egy pillanatig sem mondtam, hogy nem éltem benne. Csak megtettem minden lehetőséget a segítség felé, és a helyzet nagyot javult.

A sorsod szörnyű, de ha tudod, hogy milyen is ez, nem az a legfőbb, hogy bátoríts valakit, hogy lépjen ki ebből, ha neked annak idején nem volt lehetőséged és féltél? Nem az a legfőbb, hogy segítsünk ennek a kétségbeesett gyereknek így?

De.

Csakhogy az olyanok, mint te, nem segítenek, hanem hátrahúzzák.


Én nem tanácsokat osztogatok. A helyzetét felmérve próbálom arra bírni, hogy tanácsokkal lássa el saját magát és ne legyen ennyire kétségbeesett.

Ha átélted, tudhatod, mennyit jelent, ha valaki segíteni akart, és mennyire nem segít, ha jön egy újabb valaki, aki lerombolja ezt.

Köszönöm.

2017. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!