Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim szerint egy nagy...

A szüleim szerint egy nagy nulla vagyok. Vajon igazuk lehet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem a szüleim tönkretették az életem. Mindennap veszekednek hol egymással, hol velem. Ez kiskorom óta így megy. Mindig abból állt ki az életem, hogy valamelyiküknek adjak igazat a veszekedésben. Szerintük én soha nem fogok tudni nélkülük élni, mert egy kis elesett, szerencsétlen vagyok. Szerintük párkapcsolatom sem lesz soha. Ha egy fiúval randizok is, mindig azt fújják, hogy akad neki jobb, mint én, és hogy úgy se leszek senkinek se jó. L/22
2017. jan. 16. 10:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy 0, mer a szüleid/pár gyk-s emberke azt mondja. Éld az életed és ne másoknak akarj megfelelni. Mindenkinek nem lehet és nem is kell.
2017. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%

Istenem, nagyon sajnálom, hogy ennyi buta választ kaptál. :(


A megoldás az lenne, ha függetlenednél a szüleidtől. Nem tudom, mivel foglalkozol, de próbálj meg olyan munkát keresni, amivel öneltartó lehetsz, és új élmények, tapasztalatok érhetnek. Rengeteg idő lesz feldolgozni, kérhetsz akár pszichológustól is segítséget. (Ha budapesti vagy, akár tudok is ajánlani). Minél több sikerélményed lesz függetlenül, annál inkább érvényét veszti a szüleid álláspontja, és te is jobban fogod magad érezni. A kérdésed alapján semmi baj nincs veled. :)


22/F

2017. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
26%

Itt senki sem mondta, hogy a kérdező 0.

De a szüleit sem ő, sem mi nem tudjuk megváltoztatni.

Szerintem is az a jó, ha az ember előre néz. Ha nem adatott meg az, hogy jó családod legyen, akkor nem lehet mást tenni, mint ezt elfogadni.

Éld az életed és ha majd lesz saját családod, akkor add meg a gyerekeidnek azt a támogatást, szeretetet, ami neked hiányzott.

2017. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
3%
Lehet.
2017. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
4%
22 vagy mit foglalkozol velük meny koliba és éld az életed
2017. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

szüleidnek sulyos személyiségzavara van.

makukat tartják nullának s ugy kell kompenzálniuk h más folyamatosan becsmérelnek

2017. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, másnál is fordult elő ilyen. Engem pl. sokat vertek, terrorizáltak gyerekkoromban (főleg apám). A szüleim külön éltek (bár nem váltak el). Én anyámmal éltem aki nem foglalkozott velem, amikor meg apám nagyritkán hazajött, az első dolga az volt hogy jól megverjen.

Tehát attól hogy valaki huszonéves, még lehetnek olyan múltbéli traumák az életében amiket nem tudott rendesen feldolgozni, ergo magát elhagyatottnak, életképtelennek látja.

Az első fontos dolog az, hogy próbálj meg önbizalmat szerezni. Az önbizalomszerzésnek különféle módjai vannak, nézz utána hogy neked melyik módszer lenne megfelelő. Nem az a lényeg hogy mit mondanak mások, hanem hogy te mit gondolsz saját magadról. Előrejutni pedig csak úgy fogsz ha pozitívan gondolkodsz magadról.

2017. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

de itt nem a kérdező látja magát nullának hanem a szülei próbálják neki ezt bemesélni.

a kérdező azonban érzi hogy ez nem stimmel, ezért is merül fel benne a kérdés vajon igaz e a mese...

2017. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

# 18

Éppen az a lényeg ha elhiszi magáról hogy az, akkor tényleg azzá fog válni. Ha viszont elég önbizalmat szerzett, akkor képes lesz arra hogy az ilyen jellegű támadásokat elhárítsa és minél távolabb kerüljön a negatív környezetből (adott esetben elköltözni, szülőkkel minden kapcsolatot felfüggeszteni). Akinek van önbizalma és tudja magáról hogy azok a negatív dolgok amiket a fejéhez vágnak nem igazak, akkor ő az ilyen embereken képes lesz keresztülnézni és nem fog azzal foglalkozni hogy mit mondanak.

2017. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
igen ezzel egyetértek.
2017. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!