Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állnátok a szüleitekhez...

Hogyan állnátok a szüleitekhez ezután?

Figyelt kérdés

Ha ilyeneket mondtak volna nektek:

- bárcsak ne születtél volna meg

- el kellett volna vetetni

- egy roh.dt K vagy

- úgy tekintünk rád, mintha meghaltál volna!

- nem vagy a gyerekünk

- roh.dék (ezt most kivételesen csak így simán)

- nem számíthatsz ránk többet

- addig megyünk amíg nem fogsz szenvedni


Úgy értsétek, hogy ezeket a mondatokat nem azért kapnátok mert alkoholisták vagytok, drogoztok, ill. egyéb szélsőséges bűnötök van.


Minden gondolatot szívesen olvasnék, és azt is, hogy ti szóba állnátok-e ezek után velük.


2017. jan. 16. 19:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nincsen gond a férjemmel! A világ legértékesebb embere, aki nagyon szeret engem, és mindent megtesz értem. Soha nem tudták megmondani mi a bajuk vele. Egyszer sem mondták, hogy "az a baj, hogy...". Csak ezt művelték.

Teszem hozzá, az más kapcsolatom során is mondtak hasonlókat. Ott se volt gond a sráccal (ez még 17-18 évesen volt).

2017. jan. 16. 20:16
 12/17 anonim válasza:
Mi pont abban a cipőben járunk mint te, és az esküvőn lattuk őket utoljara ami 7 éve volt. Akkor mutattak valami változást amikor terhes voltam az unokával, de akkor már nekünk késő volt. Mindennek elmondtak aminek téged is, sőt meg a zárt is lecserélték. Én nem ugy éreztem, hogy ezt érdemlem, ezért jobbnak láttam hagyni az egészet.
2017. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Nem keresném többet őket ezek után
2017. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 12! Legalább a ti esküvőtökön részt vettek, a miénken nem akartak.

2017. jan. 16. 20:50
 15/17 anonim ***** válasza:

"A nárcisztikus szülő tipikus jellemzője, hogy gyermekéhez annak kizárólagos birtokosaként kötődik ... (és) különös féltékenységgel figyeli gyermeke önállóvá válásának folyamatát." Ennek eredménye az a jelenség, amelyre a nárcisztikus kötődés, kodependencia, illetve társfüggőség kifejezést alkalmazzák — amelynek lényege, hogy abban a gyermek kizárólag a szülő érdekében létezik.


Én legalábbis erre tudok gondolni. Vagy családterápiával lehetne orvosolni, vagy ha más lehetőség nincs, szülőkkel minden létező kapcsolatot felfüggeszteni és megtenni minden óvintézkedést annak érdekében, hogy ne legyenek képesek ártani (akár anyagi akár más viszonylatban).

2017. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a férjed apai ágon a féltestvéred?
2017. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem lehet.
2017. jan. 20. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!