Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit gyerekkorában alkoholista...

Akit gyerekkorában alkoholista és/vagy nemtörődöm szülők neveltek az hogyan képes szeretni a szüleit?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szülei ilyenek voltak. Az anyja nem sokat foglalkozott vele és az ő szemében az ismerősöm egy senki volt gyerekkorától kezdve. Az apja rendszeresen ivott és verte a családot. Hogy kijusson ebből a helyzetből, az ismerősöm feljött Pestre dolgozni. Végül lett saját lakása, családja és jól fizető állása. Az anyja időközben meghalt, az apja pedig az utcára került volna, ha ismerősöm nem intézi el hogy szociális otthonba kerüljön. Az apja viszont még mindig úgy viszonyul a fiához, mintha egy senkiházi alávaló féreg lenne, holott valójában az apja az. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért képes foglalkozni egy ilyen "emberrel" azt válaszolta hogy azért, mert szereti.

Én ezt mind a mai napig nem voltam képes felfogni, hogy szerethet bárki is egy ilyen embert, vagy embereket azok után amiket tett és ahogyan viselkedett?


2017. jan. 18. 13:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sehogy, az én apám alkoholista, igaz már nem vagyok gyerek es kiskoromban még nem volt az, de így is rengeteg haragot érzek iránta emiatt. Minden este azt kell lássam, hogy iszik, persze ő nem tudja vagy nem akarja elismerni, hogy alkoholista. A legrosszabb, hogy engem és anyámat is leszarja, hogy nekünk milyen lesz amikor a halálba issza magát. Egy ilyen embert nem lehet szeretni, bármennyire is próbálom, nem megy.
2017. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!