Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdenétek egy olyan...

Mihez kezdenétek egy olyan anyával aki nem hajlandó dolgozni?

Figyelt kérdés

Apámtól 10 évvel ezelőtt elvált, az öcsém tavaly szeptemberben elköltözött egyetem miatt. Idén én is költözöm el másik városba ,szintén egyetem miatt. De addig van még 8 hónap és az anyám egy óvodában dolgozik, de fél évvel ezelőtt elesett, ráesett a térdére, és meg kell műteni mert se hialuronsavas injekció, se porverősítő, semmi nem használ. Az óvodában nemrég kezdett el dolgozni, mikor ráesett a térdére. Előtte egy gyárban volt 2 évig, azaz kb 2 év és 3 hónapot dolgozott a 10 év alatt összesen. ( 2 évet a gyárban, kb 3 hónapot az oviban, mikor ráesett a térdére ) Most már fél éve táppénzen van, és munkaügyi baleset miatt nem rúghatják ki,hogy ennyi ideig táppénzen van, de könyörgöm, melyik munkáltató nézi jó szemmel, hogy ennyi ideig táppénzen van ? Járni tud a térdével, de nem hajlandó visszamenni dolgozni, és mint mondtam a 10 év alatt 2 év 3 hónapot dolgozott, szóval szerintem nem is nagyon akar már visszamenni. Én közöltem vele, hogy nekem nem kötelességem eltartani, és eszem ágába sincs, nekem is ideje kimozdulnom ebből a faluból ahol lakunk,szeretnék végre élni. De úgylátom nem fogja fel, hogy szerintem a munkahelyén is meg lesznek számlálva a napjai ha visszamegy, mert fél év táppénzen élés nem normális dolog, hiába nem rughatják ki emiatt, majd találnak más indokot, ráadásul úgy, hogy járni tud... annyi, hogy egy idő után megfájdul a térde. Mondtam neki, hogy keressen ülőmunkát akkor ott az óvodában, érdeklődjön, kérdezősködjön, hátha van valami. De kifogás az van. Most épp nem alkalmas mert majd műtika térdem,stb. Mit tennétek vele? Mint mondtam, nem fogom eltartani, akkor inkább lelépek még szeptember előtt ha ezt találná ki esetleg.


25/f


2017. jan. 20. 01:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Én jelenleg dolgozom, beleadom a magam részét abba, hogy itthon lakom, de kb ennyi. Azt is mondtam neki, hogy azt a pénzt azért adom, mert itthon lakok, nem azért, hogy abból kell neki is élnie. Úgy nézett rám mint egy zombi. Hozzá volt szokva, hogy apám tartotta el, majd a gyerektartásból éltünk, aztán végül mégis hajlandó volt elmenni a gyárba melózni, majd az óvodába utána.
2017. jan. 20. 01:22
 2/19 anonim válasza:
95%
Az én anyám is ilyen, bár ő tényleg nem tud kimozdulni és próbálkozott, de mondtam neki, hogy kreativitással kitalálhatna valamit... (valami itthonvégezhetőt, a lehetőségek határtalanok) . Az azért valamit jelent, ha 10 év alatt ennyit dolgozott csak, de az is igaz, hogy így könnyen el lehetett venni a kedvét az első balesettel. Szerintem egy pszichológusnak kéne kiderítenie mi tartja vissza ennyire a munkától, esetleg családsegítőnek rábírnia. Ami téged illet: Neked egy életed van, azért vagy felelős,ha lelépsz legalább ideiglenesen a látszat kedvéért talán felébred anyukád. Ha meg nem, akkor tényleg valami terapeuta, családsegítő, mert az nem normális, hogy anyád mellett rekedsz 25 évesen. Gondolom ő sem a halálán van, álljon talpra (bocsi, nem szóvicc akart lenni) Nyilván nem a legjobb belépő az új munkahelyre, ha már egyből műtétre megyünk, de ha nem megy el, ugyanúgy nem lesz neki, meg az esély sem. Mások tolókocsival is megoldják az életüket. Csak az akarat hiányzik.
2017. jan. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
25l
2017. jan. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Javasoltam neki pszihológust, hogy menjen el mert látom rajta, hogy gondjai vannak. A reakciója az volt, hogy összetört kettő tányért. Jóerővel le a földre. Mondom neki na látod, hogy vannak gondjaid. Erre közölte, hogy nem kötelező beszélnünk amíg nem kérek bocsánatot amiért ilyet mondtam neki. Mondom neki,hogy eszembe sincs bocsánatot kérni, így gondolom.
2017. jan. 20. 01:52
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

"Apámtól 10 évvel ezelőtt elvált"


"Előtte egy gyárban volt 2 évig, azaz kb 2 év és 3 hónapot dolgozott a 10 év alatt összesen. "


Kérdés: a 8 évet mivel töltötte??? Ki és hogyan tartotta el? A gyerektartásból? Na ne! Mennyi volt az a gyerektartás akkor?


- ennyire JÓL nem kereshet apád, vagy

- ennyire kevésből nem lehet jönni.


? Mennyi volt? És ez most már nincs?


Egyébként nagyon jól látod a helyzetet. Gyönyörűen leírtál mindent.


Mit tegyél? Hát azt, amit már mondtál: Időben húzz el, és ne hagyd magadat érzelmileg zsarolni és ne adj neki egy fityinget se.

Így kénytelen lesz magával valamit kezdeni.

2017. jan. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem pszichológus kell neki...


L_U_S_T_A !!!

2017. jan. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Az én anyám hasonló szituáció annyi különbséggel, hogy ő világéletében nem dolgozott (legalábbis nem tisztességes munkát). Világéletében apám pénzéből élősködött. Emellett mindenféle pszichés problémái is vannak (pl. elmezavar, mániás depresszió, gyűjtögetés stb). Miután apám kidobta, igen nyomorúságos körülmények közé került. Jelenleg sem dolgozik, a tesóm gondoskodik róla, mivel én borzasztóan haragszom rá, amiért hagyta hogy idáig jusson.

Sajnos neked is választanod kell. Vagy anyukád mellett maradsz és pesztrálod őt továbbra is (ezzel a saját életedet is megnehezítve) vagy elhatározod magad és elsősorban a saját életedet és a jövődet tartod szem előtt és úgy is cselekszel. Persze azt még nem zárja ki semmi, hogy ettől függetlenül (ha lehetőséged van rá) támogatod anyukádat havi szinten egy X összeggel, de az eltartásáért akkor sem te vagy a felelős. Ha anyukád nem képes megérteni azt, hogy neked a jövőd és a saját életed forog kockán, akkor neked is úgy kell hozzáállnod a dolgokhoz ahogy ő teszi, vagyis magaddal foglalkoznod elsősorban.

2017. jan. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Alapvető kötelesség "rászoruló szülő ellátása" De ebben az esetben anyád nem rászoruló, csak lusta. Menj az egyetemre, éld az életed, majd észbe kap.
2017. jan. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
Azért nézz utána ennek az új szülőtartási törvénynek és utána cselekedj.
2017. jan. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9-es


A szülőtartás nem arra vonatkozik, hogy kötelességem eltartani az 50 éves anyámat aki nem igazán akar dolgozni.

2017. jan. 20. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!