Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdenétek egy olyan...

Mihez kezdenétek egy olyan anyával aki nem hajlandó dolgozni?

Figyelt kérdés

Apámtól 10 évvel ezelőtt elvált, az öcsém tavaly szeptemberben elköltözött egyetem miatt. Idén én is költözöm el másik városba ,szintén egyetem miatt. De addig van még 8 hónap és az anyám egy óvodában dolgozik, de fél évvel ezelőtt elesett, ráesett a térdére, és meg kell műteni mert se hialuronsavas injekció, se porverősítő, semmi nem használ. Az óvodában nemrég kezdett el dolgozni, mikor ráesett a térdére. Előtte egy gyárban volt 2 évig, azaz kb 2 év és 3 hónapot dolgozott a 10 év alatt összesen. ( 2 évet a gyárban, kb 3 hónapot az oviban, mikor ráesett a térdére ) Most már fél éve táppénzen van, és munkaügyi baleset miatt nem rúghatják ki,hogy ennyi ideig táppénzen van, de könyörgöm, melyik munkáltató nézi jó szemmel, hogy ennyi ideig táppénzen van ? Járni tud a térdével, de nem hajlandó visszamenni dolgozni, és mint mondtam a 10 év alatt 2 év 3 hónapot dolgozott, szóval szerintem nem is nagyon akar már visszamenni. Én közöltem vele, hogy nekem nem kötelességem eltartani, és eszem ágába sincs, nekem is ideje kimozdulnom ebből a faluból ahol lakunk,szeretnék végre élni. De úgylátom nem fogja fel, hogy szerintem a munkahelyén is meg lesznek számlálva a napjai ha visszamegy, mert fél év táppénzen élés nem normális dolog, hiába nem rughatják ki emiatt, majd találnak más indokot, ráadásul úgy, hogy járni tud... annyi, hogy egy idő után megfájdul a térde. Mondtam neki, hogy keressen ülőmunkát akkor ott az óvodában, érdeklődjön, kérdezősködjön, hátha van valami. De kifogás az van. Most épp nem alkalmas mert majd műtika térdem,stb. Mit tennétek vele? Mint mondtam, nem fogom eltartani, akkor inkább lelépek még szeptember előtt ha ezt találná ki esetleg.


25/f


2017. jan. 20. 01:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem biztos, hogy észbe kap sajnos. Én anyukám talán még súlyosabb eset, és egyre csak rosszabb. Apukám 10 éve meghalt, amit a testvéreim után kapott árvasági, és özvegyi nyugdíjból élt. De miután tesóim elköltöztek, felnőttek, akkor sem ment el dolgozni.Talán 3 munkahelye volt, és egyik helyen se töltött több időt 2 napnál, mert mindenhol szemetek a főnökei. :( És semmi jövedelme nincs, mindig valamelyik gyerekénél van, ott eszik valahol. És csak panaszkodik, hogy neki milyen rossz az élete, de nem veszi észre, hogy a hozzáállásával van gond. Fél óránál többet már sajnos nehéz vele eltölteni, mert csak panaszkodik, és másokat szid. Ha valakinek van megoldás erre, én is szívesen olvasnám a tanácsokat.
2017. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

Annyit tehetsz, hogy minél messzebb költözöl minél hamarabb.


Mivel helyette dolgozni akarni nem tudsz, ő pedig nem akar, így patthelyzet áll fenn.

Vagy feláldozod magad, és élete végig eltartod, vagy éled a saját életedet. Ami azért 25 évesen eléggé aktuális is lenne.


Utóbbi esetben pedig készülj fel lelkiekben, hogy te leszel a család fekete báránya, aki miatt az anyja éhezik, fázik, elveszti a lakását, stb. Ugyanis anyád még mindig ott tart, hogy csak nem hal éhen akkor se, ha nem dolgozik, eddig is megvolt valahogy, és csak nem gondolod komolyan, hogy ott mered hagyni egy fillér nélkül.

Tapasztalat.


Eleve abból indul a probléma, hogy rettentően megszokta, hogy munka nélkül is meg tud élni valahogy. Tehát: ő nem abban látja a megoldást, hogy dolgozni kezd, hanem hogy akkor máshonnan kapjon pénzt.

2017. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Most én leszek a gonosz de én egy picit tovább látok ezen hogy hú anyád lusta kérdésen. Szerintem attól hogy mozog és jár biztos fáj még a lába. Sok idő mire ez rendbe jön. Baromira tökéletes nem lehet ha a műtét is szóban van, és ok nélkül nem tartják táppénzen. Annyira könnyen nem osztogatják. Ha meg meg kell műteni tök felesleges lenne visszamenni, hogy közben kirúgják. Szerintem anyukádat támogasd, elég baj hogy így járt. Csak felnevelt, nála lakhatsz még 25 évesen is. Sok szülő kidobja a gyerekét, elég csak itt olvasgatni. Szerintem ahhoz anyud nem annyira vészes. Az meg hogy nem dolgozott arra meg annyit hogy ha volt miből megélnie akkor én nem ítélkeznék. Most beteg, segítsd és állj mellé.
2017. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

A szülötartást nincs oka megigányelni, mert ha akarna, akkor dolgozhatna.


Az pedig, hogy fáj a térde, nem mentség. Anyának is fájt mindene 25 éves korátol (kronikus izületi betegség), de tiz évet még ledolgpzott a korházbab, esze ágában nem volt másokon élösködni.

Apának is fáj a térde, de ha otthon maradt volna, miután anya meghalt, éhen halunk.


Kérdezo: igazad van, nem vagy köteles eltarrani a munkaképes anyádat (bár ö is mondhatta volna azt 18éves korodban, hogy mehetsz dolgozni).

2017. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
Amugy te 18-25 éves korodig mit csináltál? Mert általában befejezni szokták akkor a sulit, nem elkezdeni. Vagy ha most kezded, ugye tudod miböl fizetni, dolgoztál és nem otthon tespedtél hét évig?
2017. jan. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem mégis csak az anyád. Nem így kellene hozzáállni. csak felnevelt, van volt hol laknod. Támogatnod kellene nem elfordulni tőle és kikiálltani lustának. Biztos nem ok nélkül tartja a doki táppénzen. Ne bíráljuk már felül az orvost.
2017. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%

60 éves anyám soha életében nem dolgozott.Nem akar dolgozni. Mindig másokon élősködött. Nyugdíjas éveit hajléktalanként fogja leélni.


Azt mondom, inkább költözzél el és ne támogasd semmilyen pénzzel anyukádat. Így képtelen lesz elmenni dolgozni.

2017. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Mint írtam, az az opció teljesen ki van zárva, hogy én tartsam el. Örülök ha az egyetem melletti melóból összejön annyi pénz, hogy én megéljek. Másrészt nem is vagyok köteles eltartani és most se keresek annyira sokat.
2017. jan. 20. 12:36
 19/19 anonim ***** válasza:

Ne támogasd, menj el. Ő csak egész életében kihasznált másokat. Mást nem is tett. Meg panaszkodott, hogy milyen nehéz. Idétlen az, aki azt mondja fáj a lába és ezt meg kell érteni. Igen, meg kell, de nem annál, aki KRÓNIKUSAN az egész életét úgy élte le, hogy mindig valaki segítette, és nem önerőből, és mindig kihúzta magát a munka alól.

EZT a magatartást nem támogatjuk!


Majd, ha nem lesz miből, el fog gondolkodni. Addig NEM!


De nyugodjatok meg: ahogy eddig is munka nélkül, ezután is meg fogja oldani!

2017. jan. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!