Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha egy szülő...

Az normális ha egy szülő elmebetegnek tartja a huszonéves gyerekét és gyógyszereket akar beletuszkolni, amiket pszichiáter írt fel?

Figyelt kérdés

Mások meg az interneten lebeszélni akarják a gyógyszerekről egyfolytában (Citapram, Xanax)

Kire kell hallgatni ilyen esetben inkább, két emberre aki azt akarja szedje ezeket, vagy az internetes fórumozók véleményére akik meg határozottan ellene vannak többnyire?


2017. jan. 23. 19:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
A pszichiáter nem ír fel ok nélkül gyógyszert! Az ide írogatók csak laikusok, és sok köztük a gyógyszerellenes. Én sem vagyok a gyógyszerszedés híve, de ha orvos írja fel, akkor tudom, hogy kell szednem. De menned kell az időnkénti felülvizsgálatra is. Nem vagy elmebeteg, akkor az orvos nem ezeket a gyógyszereket írta volna fel, hanem sokkal erősebbeket, és beutalt volna a kórházba is. Volt skrizofrén hozzátartozom,tapasztalatból írok. Gyógyszer nélkül ön-és közveszélyes lett volna.
2017. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Igen, normális, ha a gyermek viselkedése megváltozik és nem jó irányba megy. Sajna Magyarországon a mentális betegségeknek még nincs meg a helyük, sokan csak hisztinek vélik őket, pedig ahogy a gyomor, a máj, a szív vagy a vese el tud romlani, úgy az agy és a psziché is.


Abban, hogy a szülő viszi orvoshoz a gyerekét, semmi rossz nincs, sőt nagyon jó, hogy egy mentálisan beteg embernek szerető és gondoskodó családja van. Akinek ugyanis ebből nem jutott, az nem a csúnya gonosz pszichiáterek kezére kerül, hanem rendszerint az utcára inni és zenézni.


A kommentelőkről annyit, hogy megvan az a nem is olyan ritka embertípus, akinek élete egy fontos célja, hogy megtérítse a többi embert a gyógyszermaffiáról és hogy ne szedjen semmilyen gyógyszert. Mivel a pszichiátriai betegségeket még szélesebb körben "kétlik", így nyilván még nagyon célkeresztben állnak ezek a betegek.


Természetesen szakemberre kell hallgatni, nem pedig Jóskára, aki glottosban ül a számító előtt és osztja az észt két közmunka között.

2017. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Ide rengeteg ezoterikus hulyeseget csontig beszopo, a psziches betegsegekrol nulla tudassal es tapasztalattal iro idiota irogat, aki szerint egy pszichesen beteg oldja meg a sajat problemait, ne szedjen gyogyszert.


Nem fogjak fel hogy a psziches betegseg ugyanolyan szervi betegseg mint a vakbelgyulladas.


Nekem van ilyen beteg a csaladomban, pontosan tudom hogy gyogyszerek nelkul NEM LEHET kilabalni belole, azzal sem, csak szinten lehet tartani es lehet elni.

2017. jan. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a párom pont ugyanezt a két gyógyszert szedi, kb 3 hónapja, és nagyon szépen használ neki. (a Xanax adagja már csökkentésben van). Előzőleg összejöttek neki mindenféle munkahelyi meg családi gondok, és ősz elejére már ott tartott, hogy állandóan szorongott, gyakran sírt, folyamatosan a problémákban pörgött, nem volt képes a munkájára figyelni, nem lehetett vele másról beszélgetni mint a gondokról, stb...

Na, ehhez képest most újra képes dolgozni, lehet vele bármiről beszélgetni - pont, mint annak előtte - hogy kirobbant a folyamatos önpörgésből meglátta a problémái egy részének megoldását, pl. tervezi a munkahelyváltást, kirándulni járunk, az előzőleg ledobott 8 kg-jából a felét már visszaszedte kb...


Tudod, ezeknek a bajoknak - a mindenféle netes okoskodásokkal szemben - az a nagy rákfenéje, hogy amíg az ember önmagában pörög, önmagát siratja, önleértékel, addig nem is fogja észrevenni se a jó dolgokat, se a lehetőségeket a problémák megoldására. A gyógyszer abban segít, hogy pár hónap alatt kirobbantja ebből a negatív spirálból, visszanyeri a figyelmét, az objektivitását, a problémamegoldó képességét.

Ha valami még érdekel, írj nyugodtan, akár magánba is.

2017. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik orvoshoz és kérj másodvéleményt, ha ő is azt mondja, akkor szedd
2017. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%

Van tapasztalatom szorongásban, pánikbetegségben és depresszióban is. A terápia is hatásos, de egy szorongónak általában már azt a két hetet kivárni is nehéz, amíg a gyógyszer hat; idegileg kikészülne, ha azt a több hetet vagy hónapot (!) kellene kivárnia, amíg a terápia célt ér. Kezdd el egyszerre a gyógyszert és a terápiát, és majd ha javulsz, fokozatosan le lehet állni a gyógyszerrel. (Ha jön a tavaszi idő, és többet süt a nap, az is segít.)

Az internetes megmondóemberekről annyi a véleményem, hogy ők általában olvastak 2-3 cikket a gonosz gyógyszerlobbiról valami blogon, ezzel szemben az orvosod évekig tanulta ezt az egyetemen. Ezek után te döntöd el, melyiknek hiszel. Sajnos Magyarországon rengeteg tévhit él a pszichiátriai betegségekkel kapcsolatban, de ezek létező, valós betegségek.

2017. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, anyósomat egymás után érték a tragédiák. Napi 3x1 xanax-ot szedett, mert különben egész nap sírt. Azóta eltelt több év és szép lassan csökkentette az adagot, jelenleg, csak este vesz be egy fél tablettát, nehéz volt, de lehet szokni róla... Ha most olyan helyzetben vagy, hogy indokolt, akkor hallgass az orvosra, de a legjobb lenne valahogy a kiváltó okot megszüntetni.
2017. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem én is írtam neked, de nagyon félreérthetted... Én ugyanis azt szoktam javasolni, hogy akinek felírnak gyógyszert, az igenis szedje ÉS mellette menjen terápiára. A gyógyszer tüneti kezelés, szükséges rossz bizonyos estekben. A terápia meg segít abban, hogy ne életed végéig kelljen szedned.
2017. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!