Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha apám elveszi...

Mit csináljak ha apám elveszi a pénzemet és már lehetetlen vele élni? 16L

Figyelt kérdés
Ballagásomra kaptam 140ezer ft-ot összesen a rokonoktól, direkt elraktam, mert tudtam, hogy el akarja venni. De megkereste és elrakta, azóta se kaptam vissza. A szülinapomra, névnapomra meg ünnepekre szoktam kapni mamáéktól pénzt. Apának adjak oda mindig, hogy adja nekem, elrakja, ahogy a testvéreimét is. Anyát is mindig számon kéri, mikor mire költötte a pénzt, mintha ő olyan sokat dolgozna, 1ig dolgozik, aztán egész nap csak fekszik és eszik és szid mindenkit. Már volt, hogy sokáig blokkot is kellett neki hozni. Miatta vették el tőlünk majdnem a házat, a kocsit mert adósságai voltak, ő nem csinált semmit csak szidta a világot, mindenkit, közben anya majd belepusztult, hogy elintézze azt, hogy ne vegyenek el tőlünk semmit. Azt hiszi ő a mindenség mert már egy hónapja nem ivott alkoholt, normálisan képtelenség vele beszélni, senki nem tud olyat mondani neki ami tetszik. Úgy kezeli az összes pénzt, mintha mind az övé lenne és szerinte rajta kívül senki nem csinál semmit, mindenki lusta, ő meg halálra dolgozza magát, de senki nem hálás érte. Ha mi nem lennénk neki, ha anya elhagyná(amit nem tud, ugyanis 2 milliós adósságot rakott a nevére, egy válásba belerokkanna anyagilag) már rég halálra fagyott volna az utcán és újból alkoholista lenne. Agresszív, nem ütött meg senkit, én mindig elszaladtam amikor megindult felém. Utál mindenkit, rasszista, szexista, homofóbiás, mindenkit utál és szid, kritizál aki nem ő. Anya is megmondta nekem, ha egyedüli gyerek lennek már rég elvált volna, nem tűrné ezt. De mivel van két öcsém, így nem bírna három gyereket egyedül anyagilag. Ugyanis volt már, hogy elküldött minket itthonról, azt mondta aki akar menjen anyával, gondolkodás nélkül mindenki vele ment, de aztán visszakönyörögte magát apám.
2017. febr. 8. 19:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, amit még hozzátennék: Ugye írtam a sulis dolgot, majdnem kicsaptak miatta a suliból!( mert nem fizették be azt a pénzt amit direkt arra adtak) Valamint apám halála után minden adósság rám szállt, mert anyu nem akarta, hogy a bank vigye a házat, ezért rajta van kb 3 milla tarrozás a nyakamon... jó kezdés az élethez, nem? Most ott tartunk, hogy sikerült eladni a házat, de mèg maradtak hitelek, amiket az ügyvèdi levelezès után tudunk törleszteni. De a lényeg ebből amit mondani akarok : amikor mamáèkhoz kerültünk utána a bank évekig vonta anyum fizetésének a 30%-át, valamint majndem a többi rèszèt mamáéknak adta, amiből kifizettük a rezsi&kaja ránk eső rèszèt. Szűkösen éltünk, de legalább volt hol laknunk, állandó veszekedés nélkül, volt ètel, stb... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem olyan rossz... Persze ezután se volt minden okès, alkalmazkodni kellett a nagyszülőkhöz, elvégre ott laktunk stb... meg anyám kétszer megpróbált öngyilkos lenni, miután apám meghalt... egy időbe veszekedés is újra előkerült anyám depressziója miatt.. Viszont!! ha belegondolok nem bántam meg azt a pillanatot amikor kiléptem az ajtón. (én voltam az aki elösször eljött apámtól, majd anyám követett, 1 evre rá, apám alkoholmérgezésben meghalt. persze ezidő alatt anyám látogatta elég gyakran, mindig vitt neki ételt, stb) mivel apám már elötte lemondott rólam/rólunk. hiába próbáltunk neki minden támaszt megadni, nem volt elég, nem tudtuk visszahozni a mélyből... ez nem pár év folyamata volt, 16 kemény esztendőnek kellett eltelnie.. Volt egy időszak az életemben amikor nem ivott, csodálatos ember volt olyankor, de sajnos nem sikerült visszahozni, néha kijózanodott olyankor nem ivott hetekig (mondjuk 3 hónapig ivott, majd jött egy mélypont, elvonó, utána 1-2 hónapig nem, akkor próbált talpraállni, munkát keresni stb. de időröl időre egyre kevesebb időre józanodott ki, egyre durvábban ivott, az elvonó a korházban sz rt se ért.. Nem tudom, hogy ez a dolog nálatok mennyire durva a valósagban, első olvasásra a történeted nagyon hasonló volt. én viszont sose szoktam az életemet ilyen személyesen leírni/elmesélni sehol se, mèg ismerőseimnek is alig, főleg itt nem, ahol mindenko beleköt mindenbe. de remélem a sztorim valamilyen szinten hasznos volt és esetleg cselekedetre sarkall tèged kedves kérdező. kívánom a legjobbakat és kitartást!!!!
2017. febr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
29%
Fordulj iskola-szociológushoz. Ők jártasak az ilyen dolgokban. (Sajnos Magyarországon ez igen is gyakori)
2017. febr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 KJUsul ***** válasza:

Feljelentést? Minek? A rendőrség egy belfesz, semmit se tudnak tenni....


A bíróság meg annak ad igazat, akinek jobbak a kapcsolatai. Abszolút felesleges az egész. Ráadásul ha feljelentitek, pokollá teszi az életeteket. Minden nap el fog verni titeket. Szóval mondom, az egyetlen megoldás ha ti léptek előbb... Mivel anyud nevén van a vállalkozás, rúgja ki apádat a francba a cégtől, őriztesse biztonsági őrökkel, hogy a cég közelébe se mehessen!


Fogadjon fel ügyvédet, aki védi az érdekeit. Ha az autó bármelyikőtök nevére kerül azonnal el kell adni, az árából kifizetni az adósságokat, majd venni egy szerényebb olcsóbb autót.


Jól mondta itt az egyik hozzászóló: egy könyvvizsgáló felfogadása után, mint a vállalkozás előző tulajdonosát fel kell jelenteni az adóhatóságnál és az ügyészségen is csalásért, sőt a NAV-tól abban az esetben még akár türelmi időt vagy részlet fizetést is lehetne kérni az adósságokra. És a míg a r.oh.adék a börtönben csücsül, ti összeszedhettek egy saját lakásra valót.


De addig is, fontos lenne, hogy ha nem bírtok vele, akkor azonnal hagyjátok ott és egy bérlakásban húzzátok meg magatokat amíg helyre nem jöttök.

2017. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!