Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan oldjam fel...

Szerintetek hogyan oldjam fel az alábbi konfliktust édesanyámmal?

Figyelt kérdés
Egyre inkább úgy érzem, alkalmatlan vagyok a házasságra, a gyerekvállalásra. Anyukám viszont egyre többet mondja: mi lesz velem, ha megöregszem. Igaza van, de nem találok megfelelőt, valamint úgy érzem, nem nekem való, több mozgástérre lenne szükségem mint ami egy nő mellett lehetne. Sajnos az egyik típusa a nőknek a fél életét a bulikban még az én (30 év fölött) koromban is, a másik apáca akar lenni, rám kényszeríteni dolgokat. Se nem iszom, se nem dohányzom, nem járok bulikba, vallásos sem vagyok. Innentől kezdve másik út nincs. Mindent úgy érzem önfeladás lenne, magamból akarnának kiforgatni.
2017. febr. 21. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondd ezt el igy anyukádnak. Talán lenne néhány keresetlen szava az önfeladásrol.
2017. febr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Van még időd társat találni, csak gondolom a mama szeretne még játszani az unokákkal ezért sürget. Ha eljön az igazi azt nem önfeladásként éli meg az ember elhiheted.
2017. febr. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak arra reagálnék, hogy "mi lesz veled, ha megöregszel" - nézze meg anyukád, hogy ma mennyire maradnak bárkivel is a gyerekei felnött korban és mennyire szétszórodnak fizikailag a családok. Mivel jóformán senki nem ott él felnöttként, ahol a szülei, hanem ahol megfelelö munkája van, ezért öreg korban az is egyedül marad, akinek vannak gyerekei.


Nálunk hárman vagyunk testvérek, a legidösebb "csak" az ország másik végén él, évente max. kétszer-háromszor jut el a szülökhöz, mert egy nap az út oda, meg egy vissza, a növérem az USA-ban él a családjával, és meg Németország északi részén - azaz pár évente esetleg megatogatjuk öket, de gyakrabban nem fér bele.


A gyerekeim ugyan egy országon belül él belünk, de szintén igen messze, karácsonyra, húsvétra a legtöbbször sikerül nekik eljönni, gyakrabban nem.


Szóval a család/házasság-gyerek meg semmiképpen nem jelent semmit az öregkorra, emiatt vállani családot meg gyerekeket értelmetlen dolog.

2017. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek nem kötelező mindenáron házasodni és családot alapítani. Én is ismerek olyan embereket (igaz, nem sokat), akiknek nincs és nem azért, mert nem lehetett gyerekük. Utaznak, a munkájuknak élnek (mert szeretik), kijárnak nyáron a telekre. Nincs gondjuk másra, nincs aggódás és minden nyűg, ami bizony egy gyerek felnevelésével jár. Az anyák is legalább egyszer félve merészelnek arra gondolni, hogy icipicit kipróbálná, hogy mégis milyen gyerek nélkül. De ha van.... az azért mégis ezerszer jobb. Ha bulizni nem jársz, az nem baj. A nők nem is a bulizós pasikra buknak, ha férjet keresnek. De azért ne otthon ülj, hanem barátokkal vagy egyedül mászkálj erre-arra, hogy legyen esélyed párt találni. Legyél nyitott rá és ne a neten keresd a nagy őt. Legalábbis néhány barátnőm szerint a pasik a neten egy bizonyos részükkkel próbálnak hódítani, nem tudom a nők hogy vannak ezzel... Járj el futni, konditerembe néha, vegyél kutyát, olvass egy parkban, vigyázz az ismerősöd gyerekére. Legyél elérhető, megközelíthető. És ugye nem anyukáddal élsz egy lakásban? Amúgy ha megtalálod majd az igazit, akkor eszedbe sem fog jutni a mozgástered. :)
2017. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!