Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy rosszul érzem...

Normális, hogy rosszul érzem magam emiatt?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, szeptember óta egyetemista. Mielőtt "elköltöztem" otthonról (azért az idézőjel, mert csütörtöktől vasárnapig otthon vagyok), nagyon sok mindent megcsináltam anyum helyett, neki szinte semmi dolga nem volt, amikor hazaért, mert mindent én intéztem (gondolok itt a mosogatásra, mosásra, rendrakásra, bevásárlásra, és gyakran a főzésre, illetve a két testvéremmel is szinte csak én foglalkoztam délutánonként).Amikor otthon vagyok, mindezt most is megcsinálom természetesen. Múlt héten kiderült,hogy mindkét testvérem ételallergiás, az intézmény ahova járnak pedig nem tudja biztosítani az étkezésüket,vinniük kell tízórait-ebédet-uzsonnát.Ez ugye azt jelenti, hogy anyunak délutánonként főznie kell.Ma körülbelül egy órát zokogott nekem a telefonba(kivételesen nem megyek haza hétvégére),hogy ő ezt nem bírja,meg fog őrülni,stb. Mióta beszéltünk,borzasztóan érzem magam,mert tudom,hogy tényleg képes belebetegedni abba,hogy neki ezt meg kell csinálnia, mert nincs otthon senki, aki megtenné helyette.Persze azt is tudom, hogy apum is segít neki amennyit tud(rengeteget dolgozik mindemellett), és amikor otthon vagyok, én is inkább anyu dolgait csinálom a sajátjaim helyett. De most körülbelül lelkiismeret furdalásom van amiatt,hogy hét közben nem vagyok otthon,és veszem le a terhet a válláról.Mondjuk hozzá kell tenni, hogy nagyon ért ahhoz, hogy az ember rosszul érezze magát olyan dolog miatt, ami nem az ő problémája....

2017. febr. 23. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Tudatosítsd magadban kérlek, hogy a tesóid nem a te gyerekeid. Lesz(nek) majd saját gyereke(i)d, majd neki(k) főzöl-mosol-takarítasz, tanlusz velük és ápolod a lelküket.


Anyukádnak k.va kényelmes, hogy mindezeket te megcsinálod helyette. Ott van két felnőtt, tetterős ember, akik a gyerekek szülei, megoldják. Ha lusta főzni, akkor pedig rendeljen mentes kaját valahonnan, most már szerencsére lehet ilyet is rendelni.

2017. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Figyelj, a tesóid NEM a gyerekeid, NEM a te dolgod 8lenne) gondoskodni róluk, csak épp anyádnak piszkosul kényelmes volt, hogy rád sózhatja.


Én is dolgozom 4-5-ig, és utána elvégzem a háztartás rám eső részét (vasalás, főzés - hiába, az az igazi, amit én főzök, a páromnak is), anyád viszont szimplán egy érzelmi manipulátor. Persze, beleőrül... mibe is? Abba, amit minden normális férfi-nő elvégez a munka után/hétvégén?

Hogy meg ne sajnáljam már szegényt...


Unokatesóim is gluténérzékenyek, ami azt jelenti, hogy az anyukának külön kell főzni nekik kaját, emellett dolgozatokat javtani, felkészülni az óráira, nyelvi tábort szervezni, stb., mégsincs a halálán.

2017. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Délután főznie kell? Jézusom, bele ne haljon... most komolyan, bedob egy húst a sütőbe, meg csinál hozzá riszt, vagy mellészór pár krumplit - ez két napra elég két gyereknek, és kb. húsz percet dolgozott vele.


Vagy rizses hús sem több, a rakott krumpli is egy óra max, ha a tesóid segítenek, kevesebb.


A helyedben sürgősen leállítanám anyucit, mert TE fogsz belebetegedni az Ő hisztijébe.


Nekem is van ilyen ismerősöm, írd és mondd, 1000 km-re menekültem tőle, kell a fenének a mártírkodása.

2017. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

"nagyon sok mindent megcsináltam anyum helyett"

Ha mindkét szülőd dolgozik, akkor miért "anyud helyet" csináltad? Miért apu "segít" anyunak, és nem fordítva, hisz aki segít, az átvállal egy keveset a másik munkájából. Minek nézitek ti anyátokat? Nem csoda, ha kivan. Te meg szentként írod itt le magad, hogy dicsőítsenek.

2017. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Átvállal valamit, vagy mindent a saját dolgának rovására? Nem mindegy. 10 éves koromtól takarítok, mosogatok, bevásárolok anyum helyett, és ahogy nőttem, úgy csináltam egyre több mindent, míg oda nem jutottunk, hogy anyának annyi a dolga, hogy kirakta a reggelit a testvéreimnek, elvitte és hazahozta őket iskolából/óvodából, valamint 8-fél4-ig dolgozik(látom, hogy mit csinál a munkahelyén,ez sem túl megterhelő irodai munka). Eközben apum, akit szid folyamatosan, hogy sosem segít neki, dolgozik látástól vakulásig, sokszor hétvégén is, hogy jusson valahova a család. Szóval, röviden és tömören, amíg otthon éltem, anyum délutáni programja abból állt, hogy tv-t nézett, számítógépezett, vagy a barátnőivel telefonált, minden mást intéztem.Oké, ezután tényleg éles váltás, hogy el kell mennie boltba, és főznie kell, és bepakolni a mosogatógépbe, és néha segíteni az elsős és harmadikos gyerekeknek valamiben.(hozzáteszem, előfordult, hogy a harmadikos tesóm este apumat kérte meg, hogy hívjanak fel, mert nem értett valamit nyelvtanórán, és anya még csak végig sem hallgatta...)
2017. febr. 23. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Te nagyon jó lánya vagy anyudnak, ezért kényelmesedett el ennyire. Ezeket minden háziasszony megteszi, és nem hal bele. Az ő gondja nem a te gondod. Ha továbbra is a nyakadba akarod venni, hogy lesz majd családod?

Mellesleg anyud abban az egy órában, amíg neked siránkozott a telefonban, akár meg is főzhetett volna.

2017. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Már bocs', de ezt mindenki más is megcsinálja 8-10-12-végtelen óra munka után. Ha egyedül él, csak magára, ha családja van, akkor rájuk is. Neked most inkább az lenne a dolgod, hogy tanulj, és kialakítsd a saját életedet, nem az, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen, amiért nem vagy édesanyád házicselédje.
2017. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Az normàlis hogy sajnàlod édesanyukàdat de az nem hogy mêg te érezd rosszul emiatt magad!Figyelj sztem ne nagyon segits neki mert ha később mondassz neki nemet pl pàr év mulva akkor sokkal rosszabb lessz meg majd még ő lessz aki megsértődik !Egyszer vagy fiatal te is és gondolom te is akarsz majd kêsőbb gyerekeket férjet magadnak és ha pl lessz pasid ő biztosan nem toleràlja hogy pl elhalasztassz egy közös programot mert anyukàd nem birja a hàztartàst meg segiteni kell !Az idő meg majd telik és azon kapod magad hogy 30êvesen nincs gyereked nincs pasid csak anyuka aki folyton nyàvog !
2017. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha egyszer fordult elő, nem kell rosszul érezned magad emiatt. Én is járok egyetemre, tudom, mivel jár, Édesanyádnak ezt meg kell értenie. Ha a tesóid ételallergiások, a Nagyid is besegíthetne.
2017. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én nem török pálcát senki felett, nem az én reszortom, meg nem is ismerem mindkét álláspontot. Egyet viszont megteszek: megdicsérlek :)

Nagyon ügyes vagy hogy ilyen fiatalon már konkrétan háztartást vezetsz. Nagy érték ez ma már :) csak így tovább és sok sikert és kitartást kívánok :)

2017. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!