Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy rosszul érzem...

Normális, hogy rosszul érzem magam emiatt?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, szeptember óta egyetemista. Mielőtt "elköltöztem" otthonról (azért az idézőjel, mert csütörtöktől vasárnapig otthon vagyok), nagyon sok mindent megcsináltam anyum helyett, neki szinte semmi dolga nem volt, amikor hazaért, mert mindent én intéztem (gondolok itt a mosogatásra, mosásra, rendrakásra, bevásárlásra, és gyakran a főzésre, illetve a két testvéremmel is szinte csak én foglalkoztam délutánonként).Amikor otthon vagyok, mindezt most is megcsinálom természetesen. Múlt héten kiderült,hogy mindkét testvérem ételallergiás, az intézmény ahova járnak pedig nem tudja biztosítani az étkezésüket,vinniük kell tízórait-ebédet-uzsonnát.Ez ugye azt jelenti, hogy anyunak délutánonként főznie kell.Ma körülbelül egy órát zokogott nekem a telefonba(kivételesen nem megyek haza hétvégére),hogy ő ezt nem bírja,meg fog őrülni,stb. Mióta beszéltünk,borzasztóan érzem magam,mert tudom,hogy tényleg képes belebetegedni abba,hogy neki ezt meg kell csinálnia, mert nincs otthon senki, aki megtenné helyette.Persze azt is tudom, hogy apum is segít neki amennyit tud(rengeteget dolgozik mindemellett), és amikor otthon vagyok, én is inkább anyu dolgait csinálom a sajátjaim helyett. De most körülbelül lelkiismeret furdalásom van amiatt,hogy hét közben nem vagyok otthon,és veszem le a terhet a válláról.Mondjuk hozzá kell tenni, hogy nagyon ért ahhoz, hogy az ember rosszul érezze magát olyan dolog miatt, ami nem az ő problémája....

2017. febr. 23. 16:06
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy példaértékű, amit csinálsz! Borzasztó rendes tőled, hogy így gondoskodsz a családodról.

Én azt gondolom, hogy általánosságban az lenne a jó, ha egy családban sem az lenne, hogy minden házimunka anya (vagy egy másik családtag) dolga, hanem a családtagok ki tudnának alakítani egy egészséges egyensúlyt a munkamegosztásban. Próbálátál már erről a problémádról anyukáddal beszélni?

2017. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
48%
Minek csinált ennyi gyereket, ha nem akarja/tudja ellátni őket?
2017. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!