Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyu siránkozásá...

Mit csináljak anyu siránkozásával? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok. Amióta a férjemet ismerem,folyamatosan azon sír,sopánkodik,mártírkodik anyu,hogy jaj,nem jó neked vele,én tudom a legjobban,hogy neked mi/ki jó,írja a kilométer hosszú smseket,kiemelve nagybetűkkel,hogy ÉN CSAK A LEGJOBBAT AKARTAM NEKED,dehát ez egy anya sorsa,felneveltelek egyedül erőn felül,és ezt kellett megélnem,hogy ehhez mentél,remélem,nem élek már sokáig,mert nincs miért,mindenki előtt szégyellek titeket,nem hozzád való,rakd már lapátra végre,majd megtudod az én fájdalmamat,ha gyereked lesz,remélem,visszakapod a gyerekedtől,hogy ő is otthagy majd egy senkiháziért,pedig én veled akartam élni,de ezzel a ***-val én nem fogok,majd megtudod,ha meghaltam,két kézzel kikaparnál még a sírból,csak már késő lesz,majd jönnél te még hozzám vissza óvodásnak,stb,stb. Tudnám még sorolni.


Férjemmel 2.5 éve vagyunk együtt,3 hosszú,sikertelen kapcsolat után találtam rá. Az első perctől kezdve bújkálnunk kellett anyu elől. Aztán elköltöztem,anyu akkor hol üvöltés,hol sajnáltatás körforgásba kezdett,aztán ahogy ő mondja: "beizzította az egész családot,hogy jobb belátásra térítsenek",de összeházasodtunk,és most jelenleg ez van.

Férjem nem pénzes,de dolgos,mások számára nem előnyös külsejű,de nekem a legszebb,legvonzóbb,és óriási a szíve,tud szeretni. Nem haladunk nagy léptékben anyagilag,de megvan mindenünk,amink volt,azt összeraktuk. Nincs menő diplomája,csak egy kis "diplomácskája" BA alapszakon,meg két OKJ szakmája,de szereti,amit csinál. Nem főnök,sose lesz az,de nekünk így jó,ledolgozza a 8 óráját,és jön haza,fizetést szépen beosztjuk. Anyunak ez mind fáj,illetve még valami,de azt már nem tudom,hogy mi. Anyu "menő",pénzes,nagy embert akart mellém,köztiszteletben állót,nem egy "kisembert". Azt is kérdezi mindig,hogy hogy bírom elviselni az érintését,mert ha őt megérintené,lehányná,annyira undorítóan néz ki a férjem.

Mondtam már neki mindent szépen is,csúnyán is,mit tegyek még? Miért csinálja ezt velünk? Ma reggel is keresett, sírt egy sort, hogy reméli,hogy ez csak egy rossz rémálom,hogy nekem "ez" a férjem,és minden nap azon imádkozik,hogy felébredjen ebből a rémálomból,és újra otthon legyek. Ez íratta most velem ezt a kérdést,mert már alig bírom lelkileg.



2017. febr. 26. 08:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%
7# voltam. Akkor ezek szerint nem nyúltam mellé azzal, hogy szerintem az ő kapcsolata nem volt rendben, és ezt most rád akarja kivetíteni. Talán ideje lenne beszélgetnetek erről, és rávenned, hogy kicsit jobban megnyíljon. Neked pedig meggyőznöd, hogy attól hogy az ő kapcsolata zátonyra futott, még nem kell a tiédet eltemetni. Megkérni, ne a saját kudarcait akarja helyrehozni a te kapcsolatod által, hanem inkább örüljön, hogy Te boldog vagy. Szerintem bárkid lenne, mindegyikben találna hibát.
2017. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
11-es. Ha eddig sem értette meg ezek után sem fogja. Én totál feleslegesnek tartom az ilyen beszélgetéseket.
2017. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Hat engem is eroltet anyam, hogy valami gazdag pasit fogjak ki magamnak, de meg is ertem ot, mert tudom milyen sok nehezsegen atmentek mar egyutt apammal, mennyire rossz, ha nincs penzunk (apamnak egy olyan szakmaja van, amivel nem tud elhelyezkedni, uzleti erzeke sincs, anyanak meg nincs szakmaja). Tudom, hogy o ezzel jot akar csak nekem, mivel soha se eroszakos, nem szokta fikazni azt akivel jarok, tiszteletben tartja a donteseimet. Ezert nagyon halas is vagyok neki, orulhetek, hogy anya ilyen felfogasu, es apa se korlatoz be.

A helyedben mar regen nem beszelnek anyukaddal, nem reaglnek az sms-eire, nem keresnem, nem talalkoznek vele. Elobb-utobb abbahagyna a dolgot, viszont ameddig foglalkozol vele lehet, hogy soha nem fog leallni. Lehet, hogy figyelmhianya van, azert is balhezik, mert addig is torodtok vele. A lenyeg az, hogy ameddig tudod vedd semmibe, szakits meg vele minden kapcsolatot. Lehet, hogy csak egy hetig fog menni, azonban az is elofordulhat, hogy ez a het hozza meg az attorest. A lenyeg, hogy ne add fel!

2017. febr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%
12. Ebben igazad van. (11 voltam) ezt én is tudom, és igazából a válaszom inkább arról szólt, hogy megmagyarázzam a miértjét a jelenségnek, de tanácsot adni nem tudok. Tényleg nem lehet az ilyenen segíteni, sosem fogja az anya felismerni a valódi problémát, talán pszichológusra lenne szüksége. Esetleg abban bízom ,hogy a válaszommal a kérdező elnézőbb lesz vele szemben, és sajnos rá vár az a nehéz feladat, hogy neki kell mindig toleránsabbnak lenni és elnézni az édesanyja kellemetlen megjegyzéseit. Kicsit hasonló helyzetben vagyok, mert én korán születtem, egy rendezetlen családba, és sokszor érzem ma is a súlyát. Néha azt érzem, hogy a saját anyám sem nőt fel, és feleslegesen várom, hogy bármiben is tudjon tanácsot adni. Sokszor volt, hogy felhívtam de csak a maga problémáiról beszélt, és egy idő után rájöttem, hogy csak erre számíthatok, hogy csak ő és ő. egyszer sem kérdezte meg, hogy kislányom, mi a baj? Miután elsorolja a lelki bajait, megkérdi, hogy jól vagyok -e, de azért hozzáteszi, hogy lassan le kéne tennie, mert sok a dolga. Akkor mondom azt,. hogy "Igen, jól vagyok"
2017. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%
14-es! Értelek téged. Anyukám is olyan mint a tied. Mintha az enyémről írtál volna. Viszont ha még azzal jönne hogy a párom nem hozzám való így meg úgy... akkor nem kellene sokat gondolkodnom azon havonta hányszor beszéljek vele. Mert valószìnű egy találkozás puszi puszi hogy vagy ès ennyi.
2017. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom édesanyád szépen eltervezte a magányos évei alatt, hogy majd hozzámész egy neves, gazdag, jóképű üzletemberhez, és szépen beköltözhet veletek egy háromemeletes családi palota felső szintjére, ahol élete végéig gondtalanul élhet, és még ott is lesztek neki társaságnak, meg szülsz neki pár szép unokát, akikkel dicsekedhet. Tulajdonképpen igen, rajtad keresztül próbálta meg újra elérni azt, ami neki a saját idejében nem sikerült.

Így viszont, hogy egy "hétköznapi" pasi mellett állapodtál meg, szertefoszlottak az álmai, ezért haragszik rád és ezért próbál áskálódni, hátha egyszer mégis lecseréled a férjed egy gazdag pasira.

2017. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Cigány a csávó mi? Na mindegy, anyukánál valami nincs rendben nyaktól fölfelé, ezzel te nem tudsz mit csinálni. Ha foglalkozol vele csak tönkremész idegileg. Nem veszed föl a telefont meg nem nyitod ki az ajtót, ennyi. Ne olvasgasd az sms-eket se! Minek kínzod magad? Semmi bonyolult nincs ebben. Mikor rájön, hogy tényleg komolyan gondolod, akkor majd elgondolkozik magán. Vagy nem. De az már nem a te bajod.
2017. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Dehogy cigány!
2017. febr. 26. 13:04
 19/25 anonim ***** válasza:
14%
Édes istenem, anyád sem piskóta, de te is megérsz egy misét, hogy 31 évesen még hagyod, hogy hasson rád az érzelmi zsarolása.
2017. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy az anyukád nem bírja elfogadni, hogy felnőtt nő lettél, önálló élettel, életvitellel. Sajnálatos, hogy ilyen erős érzelmi zsarolás alá helyez téged, hogy valahogy nem akar téged elengedni, saját életet élni és saját döntéseket hozni. Erre még az sem mentség, hogy nehéz élete volt, és egyedül nevelt, mert a gyerekek (jó esetben) akkor is felnőnek, és élik tovább az életüket, ez az élet rendje. De ezt az anyukádnak kellene felfognia... Nem tudom mi lenne a helyes megoldás, talán az, ha ritkítod a találkozásokat, talán ha egyértelműen közlöd vele, hogy felnőttél, és a te életedet akarod élni (még ha talán hibázol is majd néha), hogy köszönöd, jól érzed magad így, ahogy most van. A sirámait hagyd figyelmen kívül, reagáld le egy "kösz, jól vagyok" válasszal, mert minél jobban belemerülsz, annál inkább adod alá a lovat. Folyamatosan kell neki mutatni, határozottan, hogy meddig mehet, különben nem lesz vége, nem hiszi el, hogy felnőttél.
2017. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!