Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Testvérek között ez a pénzelos...

Testvérek között ez a pénzelosztás igazságos?

Figyelt kérdés
A bátyám a szüleim pénzéből vásárolt tíz millió forintért egy mezőgazdasági gépet. A szüleim rendelkeznek földterülettel amit a bátyám fog megművelni és ebből fog élni a jövőben. Azt kértem a bátyámtól, hogy a szüleink pénzből vásárolt munkagép árát fizesse ki nekem részletekben a késöbbi termés utáni bevételből. Kinevetett, mégis mit képzelek. A szülők nekem már nem tudnak adni tíz milliót. Én fodrász vagyok.
2017. febr. 26. 23:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%

"Az a földterület jogilag az enyém is."


Azt írtad, a szüleid földje. Akkor hogy lenne jogilag a tied is? :)

2017. febr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%
Neked semmi jogod nincs a szüleid földjére! A haláluk után tarthatsz igényt a köteles részre. Az pedig nevetséges, hogy igényt tartasz annak a hasznára, amiért a bátyád dolgozik meg.
2017. febr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
86%

"Azt írtad, a szüleid földje. Akkor hogy lenne jogilag a tied is? :)"


Feltehetöen az ö "öröksége", ami még véletlen sem az övé - legfeljebb lesz, ha addig nem változik meg a helyzet.


Ugyanis a szülöknek jogában áll eladni a földet a testvérnek és attól kezdve a kérdezönek legfeljebba szája jár, más nem. (És NINCS köteles rész adásvétel esetén!)


Ettöl függetlenül a szülöknek már most jogában áll a saját penzüket annak adni, akinek akarják és a másik gyereknek nem JÁR semmi.

Az meg, hogy a testvéred fizesse ki neked a gép árát - milyen alapon kéred? Az nem a te pénzed volt, amit befektetett, neked semmi, de semmiközöd ehhez.

Feltételezhetöen a szlök látják, hogy az a gyerekük csinálja azt, ami nekik fontos, és ezért támogatják öt ebben.

2017. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%

Jó azért, ez már túlzás!

Ennyire nem kell lehordani a kérdezőt!


Valljuk be az igazat, senkinek sem esne jól, hogy a testvére szinte megkapja az egész vagyont, 10 millió ft-ot, a földet, és neki nem jár senki.

Egy fodrászról beszélünk, biztos nem veti fel a pénz.

Szóval lehet ezt etikusan is csinálni!!!!

Két gyermek van, nem megy!

Ez azt jelenti, hogy mindkettőt egyenlő szinten támogatom, és nem az van, hogy az egyiknek mindent odaadok, a másikkal meg nem törődöm.


Mennyibe került volna a szülőknek annyit mondani, hogy a haszonból kap a kérdező is?

Semennyibe..

Na itt kezdődik a pofátlanság!


A kérdező is hibás, mert tényleg sokat kért volna, de azért igenis jogos egy x összegű követelés.


Nálunk nagyon jó a testvéri kapcsolat, azonban engem is zavarna ha a szüleim a vagyont, hirtelen csak egy testvérnek adnák, arról minket nem tájékoztatnának, hogy pontosan miről is van szó. Joggal érezném lehúzásnak, mivel ergo basszus mégis 10 millió az 10 millió!

Nem pár száz ezerről beszélünk!

2017. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
57%
Nem, nem jogos semmilyen mértékű követelés, utolsó. Milyen jogon? Ugyan az átlag ember eliteli a megkülönböztetést, de semmilyen törvény nem tiltja, hogy a szülő egyik gyereknek többet adjon, mint a másiknak. Az ő dolga. A kérdező így járt. Persze hogy rosszul esne mindenkinek, nekem is, ha a testvérem kapna valamit, én meg nem. A kérdezovel ellentétben viszont először is magamba néznék, hogy én miért nem kaptam: talán mert nem olyan a viszonyom a szüleimmel? Másodszor meg eszembe nem jutna a testveremen számon kérni, pláne nem követelni
2017. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
60%

A szüleid földje. A szüleid pénzéből vásárolt gép.

A gépre rá van írva, hogy a bátyád tulajdona? Nem lehet, hogy a szüleid megbízták a testvéredet, hogy vegye meg?

A majdani örökrészed a föld ÉS a gép lehet? (Persze vedd figyelembe az amortizációt is! Neked is kell újabb hajszárító búrát, ollót stb. venned a vállalkozásodhoz.)

Ha pedig nem így van, a szüleid joga eldönteni, mit csinálnak a pénzükkel.

2017. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
70%

Egy dolog, hogy mindenki manapság azzal jön, hogy "joga van, jogilag rendben van, arra költi mindenki amelyik gyerekére akarja, stb", más dolog pedig, hogy hogy attól még hogy a törvénynek megfelel, a dolog NEM HELYES!

Érdekes módon az ilyen testvér-szülő páros nagyon királyul védekezik mondvacsinált ócska kifogásokkal, míg aki mint itt pl fodrász, dögöljön éhen. Sőt, tovább megyek! ismét egy olyan eset, ahol a lánytestvért KITÚRJA a fiútestvér!

Frászt van manapság egyenlőség, szeretet, akármi, aki kukisnak születik, az vihet mindent és röhöghet a markába, a p.ncis meg gürizzen, menjen jól férjhez, oldja meg, ahogy tetszik. Röhögcsél meg jogilag így meg úgy, ha ha ha. MERT MEGTEHETI!

A lány meg majd örülhet, ha a szülei halála után nem szedi el tőle a fiútesója a "maradékot", mert neki jár, talál majd újabb indokot, hogy ne forgolódjon éjjel... És hát tudjuk, hogy lelkiismeret ügyben nem kissé kevés jutott a férfiaknak, jó pár ilyen példáról tudok... Sajnos....

Kérdező: a helyedben nyelnék egy nagyot, és továbblépnék. És eszembe nem jutna a szüleimnek valaha egy fillért is adni, vagy ápolni, vagy segíteni bármiben (max ha TE nem tudsz aludni vmi miatt). A TE nyugodt életed sokkal többet ér, mint a pénz, a tesód meg fulladjon bele, de akkor azt is röhögve...

2017. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
84%

Tevedesben vagy, utolsó, senkinek mondta, hogy helyes.

A kérdés az volt, hogy igazságos e. Nem, nem az, hiszen az egyenlő elosztas lenne igazságos.

Jogos e? Igen, jóga van a szülőknek így tenni.

Jogosan követel e bármit a kérdező? Nem, nem jogosan.

2017. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
46%

Igazán nem valószínü, hoyg a szülök azért adtak a kérdezö bátyjának pénzt, mert a kédezö "csak fodrász" - sokkal valószínübb, hogy más IS van a háttérben. Feltelehöleg a kérdezö csak követelni tud, (mert az, hogy a testvér munkájából KÖVETELI a munkagép TELJES árát, eléggé túlzó ötlet - még a fele sem lenne jogos) anélkül, hogy valamit is tenni vagy fglalkozna a szülökkel.

Követelni SEMMIT sincs joga, és ha ilyen a hozzáállása meg a stílusa, akkor tökéletesen érthetö a szülök álláspontja.

Emellett a kérdezö nem tudhatja, hogy a gép kinek a tulajdonába került, illetve milyen feltételek mellett kapta meg rá a pénzt.


Ha a szülök ennyire az egyik gyerek MELLÉ állnak, ott rendszerint a MÁSIKBAn van igen nagy hiba.

2017. febr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
69%
Simán lehet, hogy az a megállapodás szüleid és bátyád között, hogy szüleid földjének műveléséért nekik havi/évi járadékot ad pénzben vagy terményben. Az meg teljesen elképesztő, amit bátyádtól követeltél.
2017. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!