Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Testvérek között ez a pénzelos...

Testvérek között ez a pénzelosztás igazságos?

Figyelt kérdés
A bátyám a szüleim pénzéből vásárolt tíz millió forintért egy mezőgazdasági gépet. A szüleim rendelkeznek földterülettel amit a bátyám fog megművelni és ebből fog élni a jövőben. Azt kértem a bátyámtól, hogy a szüleink pénzből vásárolt munkagép árát fizesse ki nekem részletekben a késöbbi termés utáni bevételből. Kinevetett, mégis mit képzelek. A szülők nekem már nem tudnak adni tíz milliót. Én fodrász vagyok.
2017. febr. 26. 23:38
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
45%

Nem a tiéd jogilag a földterület és remélem, hogy nem is lesz.

A bátyádnak ez lesz az élete, neked már van. Szánalmas az egész hozzáállásod.

2017. febr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
71%

Hogy lenne már igazsàgos, te jó èg...!

A sok "azt csinálnak, amit akarnak"-válaszoló biztos meghatottságtól könnyes szemmel tapsikolna, ha a testvérük megkapná egy lakás árát, ők meg egy nagy fityiszt... :D Irigylem ezt a hatalmas jólelkűséget, komolyan. x'D

Mondjuk az sem értem, hogy "igazságosság" címszó alatt hogy jut eszedbe mind a 10 milliót elkérni, miért nem 5-öt...

2017. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
80%

A bátyádnak most valószínűleg nincs más lehetősége, ezért egy kölcsönösen pozitív megállapodást kötött a szüleiddel. Ez jó nekik: a bátyád kap munkát, ők munkaerőt. A gép csak eszköz a munkához. Ehhez a megállapodáshoz neked semmi közöd nincs. Olyan, mintha egy random alkalmazottuktól követelnél pénzt mert savanyú a szőlő. A követelésed meg nevetséges.

"A bátyám a szüleim pénzéből vásárolt tíz millió forintért egy mezőgazdasági gépet". Nem, a szüleid vásároltak egy mezőgazdasági gépet, amit az általuk alkalmazott munkaerő, legyen az a bátyád vagy akárki fog használni a földjükön.

Jézusom.

2017. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!