Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Testvérek között ez a pénzelos...

Testvérek között ez a pénzelosztás igazságos?

Figyelt kérdés
A bátyám a szüleim pénzéből vásárolt tíz millió forintért egy mezőgazdasági gépet. A szüleim rendelkeznek földterülettel amit a bátyám fog megművelni és ebből fog élni a jövőben. Azt kértem a bátyámtól, hogy a szüleink pénzből vásárolt munkagép árát fizesse ki nekem részletekben a késöbbi termés utáni bevételből. Kinevetett, mégis mit képzelek. A szülők nekem már nem tudnak adni tíz milliót. Én fodrász vagyok.
2017. febr. 26. 23:38
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Ő lépett ki a versenyszférából. Nem tudja mihez kezdjen igy most elkezd a mezögazdasággal foglalkozni. Kikövetelte a pénzt a gépre. Semmien megállapodást nem kötött a szüleimmel.
2017. febr. 27. 10:05
 22/33 anonim ***** válasza:
24%
Kaphatsz egy ollót.
2017. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
24%
Családon belül nincs olyan, hogy igazság, ezt a családi kapcsolatok fenntartása mellett el kell fogadni. Saját tapasztalat is ez.
2017. febr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
30%

Nem igazságos, de ettől még megtehetik. A szüleid arra költik a saját pénzüket, amire akarják. A bátyád helyében én is kinevettelek volna, már miért fizetné ki neked a gép árát?!

A szüleiddel kellene megbeszélned, hogy mit érzel ezzel kapcsolatban.

2017. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
23%

Téged sem az eszedért szeretnek, ugye? :)

Ugye nem kell elmagyaráznom, hogy ha a bátyádtól elkéred a teljes összeget amit a szülők neki adtak, akkor nem vagytok egálban?

Vagy az úgy igazságos, ha neked mindent és neki semmit, csak fordítva nem? :D

Agyam eldobom, jobb is, ha megmaradsz a fodrászollónál.


Inkább arról regélj, hogy neked milyen a kapcsolatod a szüleiddel, ugyanis elég feltűnő, hogy most is a bátyádat cs szegetnéd, ahelyett, hogy rajtuk kérnéd számon, neked miért nem adtak pénzt.

Az is érdekes hozzáállás, hogy neked jogod van a földterülethez. jogod van a földet túrni, netán te is kiléphetsz a versenyszférából, és akkor neked is jut a terményből.

A hozzáállásodat elnézve, én sem adtam volna neked egy petákot sem.

A markod azt tudod a semmire tartani, miközben a bátyád dolgozik a neki adott pénzen!

2017. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
61%
Bocs, hogy beleszólok, de egy géppel nem lehet földet művelni. Tízmillió Ft, akkor valószínű egy kisebb traktor, de mögé kell pl eke, tárcsa, permetező, amik szintén nem olcsók még használtan se. Valamint mivel feltételezem gyengébb gépet vett ezért a földterület se lehet hatalmas, pl 20 hektárnál még kell főállás, nem lehet belőle megélni. Szóval szerintem a tízmillió csak a kezdet, kell még oda pénz bőven :)
2017. febr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%

Világos, hogy rosszul esik, ha téged nem támogatnak, csak őt, de mégis milyen jogon kérsz emiatt a testvéredtől pénzt?

Kérd a szüleidtől, ha ennyire rosszul vagy érte, de a bátyád nem tartozik neked semmivel. Ne csodálkozz, hogy kiröhögött.

2017. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
25%
lehet, hogy azért nem támogatnak téged, mert kinézik belőled hogy boldogulsz ! látnak benned fantáziát
2017. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
49%
Te mennyit segítesz a szüleidnek? Gondolom minden betakarításon, vetésen, művelésen ott vagy és csinálod,igaz?
2017. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
41%
Nem értek egyet azzal a hozzászólóval, aki szerint azért adnak többet az egyik gyereknek, mert a másik valamiben hibás, vagy gond lenne vele. Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy a fiúgyereknek adnak mindent, éppen az, hogy a lányokat pátyolgatják, a férfi meg legyen férfi és dolgozzon meg mindenért! Legalábbis én erre sokkal több példát látok, főleg, hogy az apa a lányán keresztül akarja megmutatni, hogy tehetősebb, mint annak a férje, ez is egyféle f.s*méregeté. A feleségemnek 2 bátyja van, egyetlen lányként mindig ő volt a kedvenc a szülők és a nagyszülők közt egyaránt. Őt agyon kényeztették, jogi egyetemet végzett úgy, hogy a szülei végig támogatták, míg a tesói diákmunkáztak egyetem alatt. Az a szerencséje, hogy a tesói nem hibázhtatják őt, jó kapcsolatuk van. A feleségem kapott puszira egy lakást egyetem alatt, miután összeköltöztünk eladta, a pénzt pedig egyenlő részekben elosztotta hármuk között, amiben én 100 százalékosan támogattam, mert nem értettem egyet a szüleivel ebben a megkülönböztetésben. De a szülők még mindig csinálják, holott jól fizető munkája van, én is jól keresek, nincs szüksége a pátyolgatásra. Egyszerűen vannak ilyen szülők, én képtelen lennék rá, hogy megkülönböztessem a gyerekeimet! Gusztustalan dolognak tartom!
2017. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!