Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy mondjátok el a szüleit...

Ti hogy mondjátok el a szüleiteknek hogy kaptatok egy egyest? Hogyan reagálnak?

Figyelt kérdés

2017. márc. 3. 15:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

Mivel nem vagyunk istenek, ezért hibázunk. Mindenkivel előfordul. Természetesen nem kell megsimogatni az egyesért a gyerek buksiját, de nem is kéne érte leordítani a fejét, és főleg nem megverni. Ilyenkor elég lenne a gyerekkel megbeszélni, hogy hol hibázott, mit felejtett el, vagy miből nem készült, és megkérdezni, hogy hogyan fogja kijavítani. Ha a szüleid nem ilyenek, próbál elmondani nekik, hogy miért szerezted (csak őszintén), és hogy tudod, hogy hibáztál. Majd mond el, hogy hogyan tervezed kijavítani.

Egyébként egy darab egyes semelyik tantárgyból nem a világvége, sőt szerintem ha megbeszéled a tanároddal, hogy készülhess javító feleletre, akkor lehetséges, hogy megengedi Neked. :D Tán még jó néven is veszi :D . Sok sikert a kijavításhoz! :D

2017. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Még alsóban kaptam egy egyest matekból, mert nem vezettem le a számolásokat, csak kiszámoltam fejben és beírtam az eredményt. Egyébként mind jó volt. Anyám kiröhögött.
2017. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
4%
Azért gyönyörű, hogy sokak szerint nem nagy ügy egy elégtelen osztályzat. Ilyen szülők után nem is csodálom a sok lusta, buta diákot.
2017. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Egy elégtelen osztályzat egyáltalán nem nagy ügy. Senki sem tökéletes. Ha egyébként stabilan jól teljesít a gyerek, semmi gond nincs ebből. Persze le lehet üvölteni a hajat a fejéről állat módjára, meg büntetni orrba-szájba, de attól az egyes még ott lesz, a gyerek meg szépen megtanulja, hogy az ilyesmiről hazudni kell.

Szerintem az egyetlen normális reakció, hogy a szülő megkérdezi, hogy mi volt a probléma, tudja-e egyedül orvosolni vagy szüksége van segítségre.

Természetesen ha a gyerek bukdácsol, csupa egyes, kettes, az nagyon nincs rendben, de az már egész más helyzet.

2017. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nekem nem kolyanok h orditanak meg h vernek!Megbeszéljük szépen !Köszike a válaszokat!😉
2017. márc. 4. 06:16
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyes nem a világvége. Sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben.
2017. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

"Kaptam egy egyest, irodalomból.."

*Aztán mielőtt megszólalna, vagy reagálna ezt mondod:*

"DE!!! Ki tudom javítani, mert:..."

2017. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
90%
Sajna az én anyám elég hirtelen haragú úgyhogy vele sose lehet leülni megbeszélni dolgokat vagy elmondani hogy kaptam egy rossz jegyet mert tudom hogy 2 perc múlva megy az üvöltözés és semmi kedvem ugyanazt a kivesézett témát hallgatni nap mint nap. Nem tudom miért de azt hiszi hogy ha kaptam egy egmunkáakkot megbukok és nem lesz munkám se. Jobb esetbe csak 5 percig ordít, de van hogy egész este mormog magában hogy milyen rossz gyerek vagyok. Pedig amúgy meg kell jegyezni hogy 5-ös tanuló vagyok egyedül a kémia és a földrajz gyenge. Egyébként azt szokta mondani hogy azért szid le mert régebben kitűnő voltam viszont azt nem érti meg hogy akkor még nem is voltak ilyen tantárgyak. Eltitkolni meg csak egy ideig tudom mert az iskola mindig küld emailt anyámnak bármilyen jegyet kapok így eltitkolni sem érdemes meg akkor meg azért is megy az üvöltözés
2017. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, ilyen tárgyak miatt kár aggódni. Nem tanulod már őket sokáig.
2017. márc. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Anyu... Van egy rossz hírem.... Kaptam egy egyest...

Ügyes vagy, nagyon... Milyen tárgyból sikerült?

Kémia...

Gratulálok!

De nem értem az anyagot!

Persze! Ezt most kell mondani, már karót kaptál!

De én tanultam! Tényleg!

Az hogy ülsz a könyv fölött, az nem tanulás! Menj a szobába szépen, és próbálj még tényleg tanulni!


Valahogy így szokott lenni....

Vagy pedig el de mondom a rossz jegyet...

2017. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!