Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha képtelen...

Mit csináljak, ha képtelen vagyok elfogadni, hogy a férjemnek van egy gyereke? Hogy szedjem össze magam? Túl lehet ezen lépni valamikor?

Figyelt kérdés

Pénteken tudtam meg, a húga picit részegen elszólta magát.


Van két gyerekünk (a fiúnk 4 éves, a lányunk 9 hónapos). Nagyon boldogok voltunk eddig, szinte tökéletes volt az életünk. Erre pénteken megtudtam, hogy van még egy gyereke... Fiatal volt még, nem is látta soha, a gyerek anyjával sem beszélt azóta, mióta megmondta neki évekkel ezelőtt, hogy terhes. De akkor is úgy érzem, hogy ez nem az a dolog, amit egy házasságban titkolni kellene. Retteg, hogy egyszer csak becsenget majd hozzánk, az utcán azon gondolkozok, hogy vajon nincs-e ott, vagy hogy egyáltalán az országban él-e.


Megmondta a párom, hogy nem érdekli az a gyerek, sosem látta, nem ismeri. De akkor is úgy érzem, mint akit becsaptak éveken át...


2017. márc. 5. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
60%

Engem tulajdonképpen érdekelne, hogy fizet-e tartásdíjat a férjed? Az rendben van, hogy nagyon fiatal volt, nem akart kötöttséget, de az anyagiak???

Sajnállak, Kérdező, hogy úgy érzed, évek óta becsaptak (és ez valóban így is van!)

A gyerek és az anyja is így érez!

2017. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
87%
#20 előbb utóbb úgy is föl lesz borítva. Vagy akkor amikor megtalál. Vagy akkor amikor a gyerekeid rájönnek. Vagy akkor amikor a gyerekeid megakarják keresni. Ez mindig ott lesz a háttérbe most hogy rájöttél.
2017. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
17%

Már nem azért, de egy nem tervezett terhessegbol született gyerek még egy terveztt gyerek az nem ugyanaz, még véletlenül se kellene egy lapon említeni. Ha véletlenül besikerult és a nő nem volt hajlandó abortuszra menni, akkor miért kell most a férfit rugdosni? Ő nem akart gyereket, ennyi.

Mondjuk hazudni, eltitkolni nem kellett volna egy ilyen horderejű dolgot

2017. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
89%

"nincs kedvem ünnepekkor a férjem hibájával egy asztalnál ülni"


Kérdező, ha te megengeded magadnak, hogy így beszélj egy emberről, akkor egy gerinctelen alak vagy te is.

2017. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

Az anyagiakról gondoskodtak a férjem szülei.

Miért lett volna becsapva a gyerek anyja?

Talán ha nem több, mint 12 hetesen közli, hogy terhes, hanem hamarabb, akkor ez nem így történt volna. De ő mindenáron akarta a babát, merthogy azt gondolta, hogyha terhes lesz, akkor majd a férjem vele akar maradni. Nem lett ő becsapva egyáltalán, egyszerűen máshogy alakult a dolog, mint ahogy eltervezte.

2017. márc. 5. 19:31
 26/62 anonim ***** válasza:
79%

Most már nehogy a nőre told a felelősségét annak, hogy a 18 éves gyerekéről azt sem akarja tudni az apja, hogy fiú vagy lány.

Honnan tudod, hogy a nő azért akarta megtartani a gyereket, hogy a férje vele maradjon? A férjed mesélte? Mert ha igen, akkor könnyen elképzelhető, hogy csak kitalálta azért, hogy előtted rossz színben tüntesse fel. Lehet persze, hogy valóban így volt, de én azért nem venném készpénznek. Persze érthető, hogy neked jobban esik ezt a verziót elhinni, de úgy tűnik, neked most attól lesz jobb, hogy mindenkit szidsz, a férjedet, a gyereket, a gyerek anyját, miközben saját magadat sajnáltatod. Holott ez az egész nem csak neked rossz, sőt.

2017. márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
50%

A 16-os hsz-nak igaza van, én is ismerek olyan nőt, akinek csak egy férfi kellett a gyerekhez, semmilyen formában nem kérte a biológiai apa támogatását, pedig ott az apa akart gyerektartást fizetni, de anyuka nem kérte direkt. Attól tartott, ha a pénzt elfogadja, köteles beengedi apukát a gyereknevelésbe, és ezt nem akarta.

Aztán 3 év múlva férjhez ment (máshoz), és a férj nevére vette a gyereket.

A fene tudja kinek milyen defekjei vannak, kár nekiugrani itt a másiknak, nem tudjuk a részleteket.

Mondjuk abban igazuk van a többieknek, hogy legalább Neked elmondhatta volna a párod. Nekem egy ilyen dologtól megrendülne a bizalmam.

2017. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
90%

"Talán ha nem több, mint 12 hetesen közli, hogy terhes, hanem hamarabb, akkor ez nem így történt volna."


Ezt a logikát alapul véve azt is lehetne mondani, hogy ha a férjed gumit húzott volna a farkára, akkor nem így történt volna..

2017. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
32%

Ne a férfi legyen már onnantól kezdve a hibás, ha a nő be sem avatja abba, hogy terhes. Végülis egy kész helyzet elé lett állítva, nem vállalta.Igen, az tény, hogy a gyerek szívta meg.De ettől az anyja mivel jobb? Valaki másra rákényszeríteni az akaratod, na az a gusztustalan dolog.

Viszont téged beavathatott volna.

2017. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
39%

Tegye fel a kezét, aki tapsikolna örömében, ha előkerülne a 18 éve nem látott apja, és részt akarna venni az életében.


Tegye fel a kezét, aki örülne, ha előkerülne a gyereke 18 éve nem látott apja (talán a gyerek nem is tudja, ki az, halottnak hiszi, volt már rá példa), hogy akkor itt vagyok...


Tegye fel a kezét, aki örülne, ha mostantól egy vadidegen 18 éves is része lenne a családjának, csak mert ez a társadalmi elvárás.


NA, akkor csitt.

2017. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!