Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha képtelen...

Mit csináljak, ha képtelen vagyok elfogadni, hogy a férjemnek van egy gyereke? Hogy szedjem össze magam? Túl lehet ezen lépni valamikor?

Figyelt kérdés

Pénteken tudtam meg, a húga picit részegen elszólta magát.


Van két gyerekünk (a fiúnk 4 éves, a lányunk 9 hónapos). Nagyon boldogok voltunk eddig, szinte tökéletes volt az életünk. Erre pénteken megtudtam, hogy van még egy gyereke... Fiatal volt még, nem is látta soha, a gyerek anyjával sem beszélt azóta, mióta megmondta neki évekkel ezelőtt, hogy terhes. De akkor is úgy érzem, hogy ez nem az a dolog, amit egy házasságban titkolni kellene. Retteg, hogy egyszer csak becsenget majd hozzánk, az utcán azon gondolkozok, hogy vajon nincs-e ott, vagy hogy egyáltalán az országban él-e.


Megmondta a párom, hogy nem érdekli az a gyerek, sosem látta, nem ismeri. De akkor is úgy érzem, mint akit becsaptak éveken át...


2017. márc. 5. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
17%

34!


Tehát a gyerek attól lesz valakié, hogy biológiailag tőle származik? Nem attól, hogy neveli, szereti, segíti, támogatja, stb. ? Tehát az örökbefogadás értelmetlen, a neveloszulo semmit nem ér, csak a biológia számít?

2017. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
3%
sokan azert a kedves valaszadok kozul nem egeszen normalisak. nyilvan a gyerek anyja se akart kapcsolatban maradni akkor a sraccal maskulonben a nevere lett volna iratva a gyerek.egy ilyen gyereket 90 % ban elutasit az apa. En torvenyes hazassagbol szulettem a szuleim fel eves koromban valtak el. ma tul a 60 on vagyok soha nem keresett es en se ot mert nem kellettunk egymasnak. 14 evesen tettem egyszer kiserletet egy levellel hogy talalkozhatnank, szukszavuan kozolte hogy nem latja ertelmet es nem is lett belole semmi. gyerektartast soha nem fizetett aztan anyam 2. ferje a nevere vett es a sors ironiaja hogy se az anyam se az uj ferj ki nem allhattak. a nagymamam nevelt fel ha o nincs lehet hogy intezetben vegeztem volna. na most ahol az apa vagy anya igy erez a gyerek irant (ill. mint a topicban semmit se erez) mi ertelme volna barmifele kapcsolatot kezdeni. ezzel az erovel lehet szeretni a szomszed gyereket is ha kiderul hogy mondjuk valami okbol versegi kotelek van koztunk. a ferj azert fel a megjelenesetol mert nem akarja hogy a gyereke bekapcsolodjon az igazi csaladjaba akikhez tartozik. ha a neven van esetleg a gyerek akkor mar gazosabb a helyzet orokles eseten.
2017. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
10%

42 es vagyok.

kerdezo ne foglalkozz az egesszel, csak ha jogi kovetkezenyei lehetnek a dolognak akkor kerjetek tanacsot ugyvedtol. en meg azt se fogadtam volna el ha a ferjemnek elozo hazassagbol lett volna gyereke. senki gyereket nem fogadtam volna el az a ferfi aki "csomagos" nem kellett volna akkor se ha milliardjai lettek volna es en lettem volna az elete ertelme. egyebkent szerintem (legalabbis a nok) sokkal nehezebben kepesek elfogadni egy elozo gyereket megszeretni meg nagyon ritkan szoktak. a legjobb eset ha toleralja de mint mondom en arra se lettem volna kepes.

2017. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
51%

" sraccal maskulonben a nevere lett volna iratva a gyerek"


??? Ez a mondat mit jelent?? A gyerek nem egy tárgy,hogy valaki nevén legyen b+!

Viselheti az apja nevét,de nem kötelező!

2017. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 Bence_ ***** válasza:
23%

Mivel te is gyerek vagy így talán rájössz egyszer, hogy az a gyerek erről semmit se tehet.

Szülei döntésének a következménye.

Ha tudsz szeretni akkor ez a gyerek csak egy újabb személy akit lehetne, szeretni.

Ha birtokolsz akkor gáz mert ő neked egy konkurencia.

Vicc az egészben, hogy miközben te rettegsz neki fogalma sincs az egészről.

2017. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
69%
Játszunk el egy pillanat erejéig a gondolattal! Ha a lányotok olyan idősen, mint a férjed akkori kapcsolata teherbe esne (nyilván nem fog így történni, mert felelősségteljesen nevelitek, bár a férjed részéről ez csöppet irónikus) egy 19 éves fiútól és a srác az elkövetkező nagyjából 20 évben köddé válna, te milyen véleménnyel lennél arról a srácról? Elfogadnád azt mentségnek, hogy fiatal volt? Egy gyerekhez valóban 2 ember kell és abban, hogy megfogant ugyanolyan része van a férjednek, mint a hölgynek, mégha esetleg át is verte a pasit, hogy védekezik. Bár ettől még a párod is megtehette volna a szükséges lépéseket. Ha egy 19 éves srác képes arra, hogy teherbe ejtsen valakit, akkor arra is képesnek kell legyen, hogy vállalja ezért a következményeket, mégha ezek igen komolyak is. Nekem úgy tűnik, hogy a férjed nem nagyon vállalta a tettének a következményét. Lehet, hogy nem tudott róla, hogy a lány terhes lett, de nagyjából 20 év alatt bőven lett volna lehetősége, hogy felvegye velük a kapcsolatot, ha akarta volna. Csak ugye elmenekülni a problémák elől mindig könnyebb, mint tökösen szembenézni velük. Remélem azért az életben majd egyszer kopogtat az ajtótokon a férjed fia, hogy legalább valami magyarázatot kapjon az apjától. És gratula, remek példa a gyerekeiteknek a felelősségvállalásról.
2017. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
11%

46!


A nő akart gyereket, a férfi nem. A nő atverte, a férfi meg nem akart kapcsolatot a gyerekkel. Ennyi

2017. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
72%

47!


Ha a férfi nem akart gyereket, akkor meg főleg odafigyelhetett volna a védekezésre. Ha nem akarok gyereket, akkor nem más szavára adok, hanem én magam teszek róla, hogy ne legyen gyerek a dolog vége. És attól még, hogy nem akarta elkötelezni magát, de mégis ez lett a vége, a 20 év alatt legalább egy rohadt lapot írhatott volna, ha máskor nem, hát annak a szerencsétlennek a születésnapján. És így kapcsolatban sem kell legyenek.


46-os!

2017. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
12%
Nézd utolsó, sehol nem derült ki, hogy a férfi nem figyelt volna a védekezésre. Simán lehet, hogy használt óvszert, az is, hogy bízott a nőben, aki azt hazudta, terhes. Nem akart gyereket. Kész tények elé állították. Joga van hozzá, hogy ne erdekelje. Minek irt volna neki képeslapot? Számára csak egy idegen, semmi több. Leegyszerusitve egy spermadonor volt -pont annyit kell elvarni tőle, mint attól, aki nevtelenul adományoz egy parnak.
2017. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
80%
Így is lehet nézni, bár én erre nem lettem volna képes, mégha nem is akartam gyereket, de tudom, hogy van egy a világon, valami jelképes dolgot biztos juttattam volna neki vagy az anyjának. De ez szubjektív.
2017. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!