Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi vehet rá egy...

Szerintetek mi vehet rá egy kamasz fiút arra, hogy elkezdjen füvezni és inni?

Figyelt kérdés
Van az ismerőseim körében egy 14 éves srás, akinek - szerintem - teljesen normális szülei vannak, de testvére nincs. Az egyik barátom mesélte, és én is láttam, hogy füvezik és iszik. Miért csinálja ezt? Elsőre kifejezetten rendben van a gyerek, barátnői is szoktak lenni, haverjai is, tehetséges, nem értem, miért érez késztetést ezeknek a szereknek a használatára.

2017. márc. 6. 11:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Társaság. Engem legalábbis 15 évesen az vitt bele. Szerencsére ahhoz viszont volt elég eszem, hogy hamar lelépjek tőlük (csak nem elég hamar)
2017. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%
Mert füvezni és inni k#rvajó, mi más indok kellene még rá?
2017. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
79%

Na azért emberek, ennyire nem kell félvállról venni a dolgokat. Annak idején én is 14 éves voltam mikor kipróbáltam a füvet. A megnyugató válaszok ellenére, ezt az én esetemben hosszú éveken át tartó permanens kábítószerfüggőség követte. Nem fogok azzal jönni, hogy kapudrog meg stb. de rövidebb lett a lista a legvégére, hogy mi az amit nem próbáltam vagy éltem vele napi szinten.


Nyilván fogyasztó és fogyasztó között is nagy a különbség. De azért könnyű elszállni és átesni a ló túloldalára. Továbbá millió oka lehet annak, hogy valaki nekiáll valamit csinálni, külső szemlélőként ezt kár firtatni, úgyse lehet belelátni úgy, hogy érdemben meg is lehessen mondani mi a kiváltó ok. Pláne ha egy 14 éves lázadó kamaszfiúról beszélünk a 21. században.


Üdvözlet valakitől aki tudja is, hogy miről beszél.

2017. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennél kicsit többről van szó, mert lehetséges a társaságra is nemet mondani kiválni belőle s megfelelő társaságot választani.

Ehhez persze olyan szintű önbecsülésre van szükség ami a kamaszok nagy részének valóban nincs.

A dolog ott kezdődik, hogy a szülők is sérültek korábbi traumák miatt és mivel az ő önbecsülésük is sérült a gyereküknek se képesek azt továbbadni. Jó szó vagy akárcsak a jó szó hiánya miatt becsmérléseket adnak.

Továbbá elkövetik a következetlenség hibáját elég hamar. Amit kisbabaként megengednek azt tiltani kezdik, s maga a nevelés helyett idönként előforduló nevelési roham van.

AZ hogy mit szabad mit nem pillanatnyi hangulat függvénye lesz.

Egy ilyen háttér mellett nem csoda ha inkább ahhoz a csoporthoz fog tartozni ami nem ezt adja, s elfogadja azok szokásait, értékrendjét hogy közéjük tartozzon.

2017. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Attol fuggetlenul, hogy kulso szemlelokent minden nagyon szep es jo, lehet barkinek lelki problemaja.

De egyebkent meg kb mindenki kiprobalja. Szorakozni is szokott minden egeszseges ember, ki-ki a maga modjan. Ez is egyfajta szorakozas, ha nem esik az ember a lo tuloldalara es megmarad pl pentek esti programnak a haverokkal.

2017. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kiváncsiság, a tiltott gyümölcs élvezete.


Én is ittam ennyi idősen, meg én is elszívtam a cuccot 19 évesen. Lassan 30 leszek, másfél éve nem ittam egy korty alkoholt sem, füvet és semmilyen más drogot évek óta nem láttam, a cigi is már csak elektromos, és a kávét is cukor nélkül iszom. Nős vagyok, három gyerekkel, tisztességes polgári állással.

2017. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Attól hogy kivülről nézve minden rendben van, még nem biztos hogy tényleg olyan tökéletes a helyzet.
2017. márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!