Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostohaanyukák véleménye...

Mostohaanyukák véleménye érdekelne. Volt már, hogy megbántátok, hogy gyermekes apukával jöttetek össze?

Figyelt kérdés

2017. márc. 15. 07:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Ma 8:18


"Mindig gondoltam h majd a mostoha gyerekek a parnat is kihuzzak a fejem alol, de nem , megteszi a lanyom minden este se szo se beszed , epp az en parnam kell

Es mondta azt is , h " halj meg h ugorhassak a 4 meteres vizbe az usziba " mert en nem engedem neki .

Megis szeretem es megnevetem amit mond . "


Ritkán szoktam másik válaszoló válaszára reagálni, de most nem tudtam elmenni emellett.

Te a saját gyerekeden esetében is csak mosolyogsz, vagy nevetve reagálsz, amikor konkrétan azt mondja neked, hogy halj meg, csak, hogy ő csinálhasson valamit, amit nem lehetne?

Ez borzasztó.

Nézd én semmi rosszat nem kívánok neked, de ha ne adj isten szétmennétek a férjeddel és lenne egy új párja, egy percig sem lenne meglepő ha ki nem állhatná a gyerekedet és szerintem nem az új anyuka lenne a hibás, hogy nem nézi el neki és nem engedi meg ezt a fajta tiszteletlenséget.

Én nem mondom, hogy minden új anyuka vagy új apuka szent, de sokszor teljesen érthető, hogy miért nem tudják elfogadni az ilyen hozott neveletlen gyerekeket. Az, hogy a saját szülő ennyire nem neveli és csak ajnározva imádja a hülye gyerekét, a nevelő szülőnek szerintem ezt akkor sem kell eltűrni és elfogadni.

Te jó isten.

2017. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Százszor, ezerszer. 100ból egy aki nem. Az ilyen sosem lesz igazi boldog család.
2017. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Gyerek szemszögből: az én mostohaanyám folyton g*cizett velem. Ott tett nekem keresztbe, ahol csak tudott, pedig normális, komoly gyerek voltam. Mindig megajándékoztam, ha volt valamije, a saját zsebpénzemből vettem neki valamit, be is csomagoltam, idézetet írtam, ő szívből utált, ha a fejem tetejére álltam is.


Apám fejét telebeszélte, ellenem hangolta, bántotta, hogy gyerektartást fizet és nem náluk marad az a kevés pénz. Született közös gyerekük, nem engedte, hogy megfogjam, nem engedte, hogy lefotózzam, később már nem is beszélt velem. Apám persze nem állt ki értem, mert egy alamuszi tohonya alak volt, anyám ezért is vált el tőle többet között. Elérte a nő célját, 15 évesen voltam náluk utoljára. Most 25 vagyok. Apámmal azóta megszakadt a kapcsolat, nem is hiányzik az életemből, annyire nem nyújtott semmit, mint apa a lányának. Soha nem számíthattam rá semmiben.


Anyám újraházasodott, az ő férje elfogadott engem és nagyon szeret. Azt nem mondanám, hogy sajátjaként, de jó a viszonyunk.


Azért érdekesek azok a nők, akik olyan férfivel kötik össze az életüket és szülnek nekik gyereket, akik a saját gyereküket lesz*rják. Nem tudom, később, ha esetleg szétmennek, az ő gyerekükkel mi lesz. Sanszos, hogy ugyanarra a sorsa jut. Ha van karma, akkor az ő gyerekének is juthatna egy ugyanolyan szemétláda mosothaanya, aki miatt minden alkalommal sírva menne haza, az apja meg eldobná.

2017. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én "mostohaapáról" tudok beszámolni. Az egy gyerekes elvált fiam összejött egy háromgyerekes elvált nővel. Az összesen négy fiú (7-11 éves) természetesen az ideje fele részét a saját másik szülőjénél tölti, így pl. a fiam és élettársa csak a hét egyik felét tölti a gyerekekkel. A fiam 3 "mostohagyereke" nagyon szereti a saját apját. Az elmúlt 3 év alatt a fiam kénytelen volt szembesülni a ténnyel, hogy őt a "3 idegen" gyerek soha nem fogja igazán szeretni. Hiába nyújt a fiam anyagiakban is jóval többet nekik, mint amennyit a saját apjuk, legfeljebb reménye lehet arra, hogy ha majd idősebbek lesznek, akkor képesek lesznek belátni, hogy többet adott nekik az "idegen", mint amennyit a saját apjuk valaha is képes volt. Szóval az érzelmek olyanok, amilyenek, nem befolyásolhatók és a "mostohaszülő" a lelkét is kiteheti, ha a gyerek érzelmei nem olyanok, márpedig nem olyanok, mert nem tárgyszerűek.
2017. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es, nem az anyagiak számítanak...
2017. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!