Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok arról a...

Ti mit gondoltok arról a szülőről aki leszarja, hogy a gyereke milyen tanuló?

Figyelt kérdés
A gyerek se foglalkozik vele igazán, de főleg a szülők nem. Ha a gyerek úgy gondolja, hogy ezt most nincs kedve megtanulni és eggyesre írja, akkor se szidják le vagy szólnak rá. És még a kötelező olvasmányokat se kell elolvasnia. Milyen szülők az ilyenek akik hagyják a gyereket megbukni?

2017. márc. 21. 06:37
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
39%
Ők a tipikus proli szülök. Akik saját gyermekükből is prolit nevelnek. Utána lehet szidni a kormány, 8 osztállyal alja munkásként nem lehet megélni. :)
2017. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
35%

21:

mert be vagy szűkülve.

Csak egy példa, hogy ne legyél annyira odáig a nagy végzettséghalmazoddal:

8 általánossal pl lehetsz kamionsofőr. Ma, magyarországon egy nemzetközisnek tudod te mennyi a fizetése? Van olyan cég, ahol 700 (igen hétszáz) ezer Ft/hó. Ismerősöm a 90-es évek elején 250-300 ezret keresett kamionosként, amikor az átlag magyar fizu 50 ezer körül volt, és nem egy zseni a csávó, csak tudta mit akar, mire képes, és még királyul is élt és él belőle a mai napig. Jó, nem lehet mindenkinek ez az útja, de csak egy példa a "proli" keresetre. A legtöbb nagypofájú sokdiplomás ezt nem keresi meg. Én nem kamionos vagyok, de az egyik állásomban sofőr. És nem keresek vele rosszul. Jobban, mint a másik melómban, ahol számítógépet püffölök naphosszat (igen, 2 melóm van, mert kell a lóvé)

2017. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon rossz példát hoztál fel, a kamionos élet nem élet, és nem is való mindenkinek. A saját igazadat hajtod, de azaz igazság, hogy ha rossz tanuló voltál és protekciód sincs, nagyon nagy hátránnyal indulsz az életben.
2017. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
8%

maradjunk annyiban, hogy tök mindegy, hogyan tanultál, ha protekciód, és ismerettséged van, nagy előnnyel indulsz. Ez inkább így helyes.

Miért is nem élet a kamionos? Mert nincs otthon annyit? Húha...

A nagy cégvezető, meg ilyen-olyan felsővezető az élet? (amivel szintén százezreket vihesz haza) Ha otthon van, igazából akkor sincs otthon, kitölti az életét a meló. Stresszel, amit sokszor a családon vezet le, mert a melóban nem teheti, mert árt az imidzsének, és esetleg bukhatja a melót és a nagy pénzt miatta.

Én nem vagyok semilyen vezető az irodai melóban, de az ottani stresszt sokszor otthon vezetem le, bármennyire is akarom visszafogni magam. Ez élet? Hagyjad. Ma vagy élsz, és nem tudsz megélni rendesen, vagy megélsz rendesen, de mellette nem tudsz élni. Ez van.

2017. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
59%

ja igen, nem való mindenkinek, ez tény.

De ezt minden másra lehet mondani. Nekem se való az iroda, mégis csinálom. Hogy miért? Igazából mert hülye vagyok, meg mert kell ez a lóvé is. De a másik melómat szeretem.

Nincs olyan meló, ami mindenkinek való. Ha nem várna haza minden nap a családom, én is kamionos lennék. Kb 20 évig, mert nem kell rezsire költeni (ha keveset vagy itthon, és se kutyád se macskád, nem vár haza senki), megmarad a lóvé nagy része, amit el lehet tenni, és ha úgy látom, hogy elég, és ideje pihenni, akkor megtehetem. De mivel van családom, így hajtom a verklit, valószínűleg az irodát lassan hagyom a francba, maradok csak sofőr, de az, hogy a "balegy"-ből fogok a sírgödörbe borulni, az tuti. Mert nekem ez való, ehhez értek, és kész.

2017. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem normális felfogás a szülők részéről. Saját gyerekükkel basznak ki, és ne mondja nekem senki hogy a tudás, az ész az nem hasznos.... Páran írták hogy semmi értelme, mert a kapcsolatok határoznak meg mindent a munkakeresés, zsíros állások terén, és nem kell tudás. Hát ebben annyi igazság van szerintem, hogy könnyebben kap munkát az, akinek van valamiféle protekciója. DE.......


A gyerekét senki se nevelje analfabétának, mert elrontja az egész életét, mire jó, ha nem tud egy egyszerű szöveget értelmezni, az intelligencia igenis fontos, még ha diplomával közmunkás. Diplomával könnyebb elhelyezkedni a munkaerőpiacon. Az ilyen szülőket nem nevezem szülőnek...

2017. márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 Én84 ***** válasza:
34%

Engem nagyon meglep ez a sok egyetértő vélemény.

Amikor én voltam pl alsós a buta gyerekek igencsak ki voltak közösítve,a tanárok is borzalmasan bántak velük.

Mi lesz így annak a szerencsétlen gyereknek a lelkével?Ha már a suliban hülyézik,lenézik.

Alsóban igenis feküdjön neki a gyerek.

Tanuljon meg számolni,írni,olvasni,gondolkodni.

Tanuljon meg tanulni,mert baromi könnyen mehet úgy a tanulás,ha meg van tanítva a gyereknek,hogyan érdemes nekiülni.

Nem kell szegényt a földbe döngölni,ha rossz jegyet hoz haza,de legyen motiválva,hogy érdemes legyen neki.

Sok esetben nem hülye hozzá a gyerek,csak nem érti meg órán a másik 25 között és nem mer szólni.

Ilyenkor a szülő szerintem ne legyintsen,hogy hú szuper,megvan a 2es,hanem üljön neki vele,hogy hol veszett el?Mit nem ért.

A lányom 2. nekifutásra így írt kegyelem 2es után 97%os témazárót.

Pedig ő is az a kategória,akit egyáltalán nem érdekel a tanulás.

Nem fogom szétcincálni egy-egy gyengébb jegy miatt,de ha az a házi,hogy 1 hónap alatt seggeljen be 6 versszakot,akkor beosztjuk és igenis seggelje be.

Jobb lenne,ha ott égne az osztály elött és sírna,hogy nem tudja?

Na az aztán pont,hogy nem a jót hozná ki belőle.Had szégyenüljön meg,mert most ez a nagy mindent szabad,legyél gyerek elv dívik?

2017. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
De ez a gyerek nem is tanul. Pl.: feladtak egy angol megtanulandó szöveget, rá nézett, nehéznek találta és nem tanulta meg.
2017. márc. 21. 14:42
 29/50 anonim ***** válasza:
24%
Ha ennyire bensőséges a kapcsolatotok, hogy ítélkezel felettük és még azt is tudod, hogy a gyerek mire néz rá, akkor mondd el neki te, hogy miért fontos tanulni, motiváld őt te. Ha mégsem ennyire közeli a kapcsolat, vagy ez a rész már neked büdös, akkor semmi közöd hozzá, és jogod ítélkezni felettük, akkor sem, ha a wc-csészéből isznak.
2017. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
66%

"Aki a maii oktatási rendszerben mindent 5-ösre megtanul, annak nem nagyon van ideje élni, és később még megbánja."


Majd azt is megbánod ha nem lesz a kezedben egy épkézláb szakma/diploma, és semmire nem fogod vinni. Mert ezek közül egyiket sem lehet "nem érdekel" felfogással elérni.

De sebaj, mindig is voltak lesztek ilyen "áááá nem számít az" típusú lúzerek akik ezzel hitegetik magukat.

Persze egy mérnök, egy orvos, informatikus egy szuper villanyszerelő, cns-s stb is csak a protekciója meg a talpraesettsége miatt él jól, és van elismert tudása, szakmáj. :D Hagyjuk már. Nem kell strébernek lenni, de aki nem tanul és küzd a jövőjéért az megnézheti magát. De nem baj 46%-os legalább ott lesznek neked a részegen átbulizott éjszakák emléke :D az tuti kárpótol mindenért.

2017. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!