Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámékkal?...

Mit csináljak anyámékkal? Kibírhatatlan, hogy 18 évesen még mindig korlátozni akarnak!

Figyelt kérdés

A leírás előtt leszögezném, hogy nem hiszti. De már nem tudom, mit tehetnék...

Sosem voltam az a bulizós fajta. Én csak szeretnék a barátommal lenni akár teljes hétvégét, mert messze lakik, illetve dolgozni, hogy egy kevéske pénzem legyen, és ne a szüleimen élősködjek. Már rég a páromhoz költöztem volna, de itthonról is másfél óra a suli, tőle még több lenne. Megmondtam, hogy ezt a tanévet végig csinálom, aztán átiratkozom esti suliba, mert ezt a hajtást nem bírom. Mindemellett az emberekkel is bajom van, pontosabban nekik velem (tanároknak-diákoknak egyaránt), és már nem is érdekel semmi a gimiből. Én már csak dolgozni szeretnék, eltartani magam, mellette sulizni, utána pedig pár szakmát szerezni. Ebben mi a semmirekellősség? Mert szerintük ez az. Három hónapot kellene még itthon kibírnom, de egyre nehezebb. Ma is kaptam hatalmas fejmosást, mert "lógni' suliból (orvosi igazolással persze...), biztos a barátom visz rossz útra, és meg is lett tiltva, hogy átjöhessen. Nincsenek barátaim, mert mindig be voltam zárva, csak ő van nekem, és még csak őt sem láthatom? Elegem van...


Kissé kusza lett a történet, mert jelenleg is idegállapotomban vagyok. Ha valami nem világos, kérdezzetek nyugodtan, addig is várom a hasznos válaszokat. 18/L



2017. márc. 23. 19:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
OFF, de hogy van az, hogy a saját ruháid magadnak mosod? Nem egybe teszitek be a mosógépbe mások ruháival? Vagy mi ez a különcködés? Energiatakarékos így? Aúgy a mosás nem munka.
2017. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ruháid magad mosod.

Úgye, nem a patakban sulykolóval.

Nem a mosógépben mosás a munka.

A mosáshoz szükséges feltételek megteremtése (mosószer, víz- és áramdíj) igényel munkahelyet.

Szép dolog, hogy barátodra támaszkodhatsz anyagilag, de úgye, nem akarsz örök életedben a más lábán állni?

2017. márc. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre az esetre az lenne a legjobb, ha egy kicsit a szüleid főni hagynának a saját levedben. Megengedni neked azt, hogy ne járj iskolába és a saját életedet alakítsd. Utána persze rájönnél, hogy nagyon nem úgy van, ahogy azt te elképzelted, csak mire erre te rájössz, elcsesztél 3 évet az életedből - és (sajnos?) a szüleid törődnek veled annyira, hogy ne pocsékold el az éveidet, mert az élet k_rva rövid. Ott fogsz állni, hogy van egy szar munkahelyed (jobb esetben, mert azzal az érettségivel továbbra sem érsz semmit sem a munkaerőpiacon), ahová utálsz bejárni, a kollégáid nem tisztelnek, mindezt havi nettó 80-100.000 Ft-ért. Ebből ki kell fizetnetek az albérlet árát, a rezsit, enni is kellene valamit, és azon veszed észre magad, hogy a fizetésed napján a pénzed 80%-a már sehol sincs (úgy, hogy a pároddal együtt fizettétek ki a szükségleteiteket). Persze te ezt nem hiszed el, mivel még nem tapasztaltad meg a saját bőrödön.


Viszont a szüleid már megtapasztalták. Épp ezért viselkednek veled úgy, ahogy. Tudják azt, hogy mihez vezet az, amit te csinálsz, és meg akarnak óvni téged ettől a csalódástól. Annyit szeretnének csak megadni neked, hogy lehetőséged és elegendő anyagi forrásod legyen olyanná formálni az életedet, amilyenné te szeretnéd. De ennek még nem jött el az ideje.

2017. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Nem azért mondom, de ha már a gimin rinyálsz hogy "rohadt sok órám van" akkor az életben sem fogod vinni semmire. Kezdjük ott hogy fiatalon zéró végzettséggel maximum takarítónak vagy gyári munkásnak mehetsz el napi 10-12 órában, a barátod sem fog ítéletnapig pénzelni, és később még kevesebb lehetőséged lesz tanulni.
2017. márc. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Gimi mellett ne dolgozz!

Nekem is nagyon sok órám volt, mikor értem volna rá?

Egyetem másodéven kezdtem, és sokszor még így is nehéz a két lovat megülni egy fenékkel.


21/L

2017. ápr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!