Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy a szüleim...

Mit tehetnék, hogy a szüleim ne tiltsák, hogy barátom legyen?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és összejöttem egy 16 éves nagyon kedves, aranyos fiúval, minden szép és jó lenne, de szüleim nem engedik, hogy találkozzak vele, mondván, hogy "egy 14 éves kislánynak még ne pasizgasson". Tényleg semmi baj nincs a fiúval, okos, rendes, nagyon jó családból származik és nem is csak szexre hajt szerintem. Most titokban találkozgatok vele, de sokkal könnyebb lenne, meg jobban is érezném magam, ha nem kellene előttük titkolóznom és legalább megismernék a barátomat, mert szinte azt sem tudják kicsoda, nem akarnak vele találkozni és nem is hallgatnak meg ha róla beszélek, egyedül egy képet láttak róla még a kapcsolatunk kezdetén, amikor egy közös képet beállítottam háttérképnek és onnan tudták meg, hogy barátom van, és jó nagy veszekedést csaptak. Előre is Köszi a segítséget, Hozzáteszem, hogy azt mondják mindig, hogy 16 éves korom előtt ne pasizzak, de én 1,5 évet nem bírok így ki mert nagyon szeretem a barátomat és a szüleimet is.
2017. ápr. 1. 13:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%

Istenem, 14 éves, nem 10!

Igen, csak 4 év van közötte, de a 16 és 14 között meg 2...

Nyugodtan ki lehet próbálni, ilyenkor kell elkezdeni, persze semmi komolyat, ezt Ő is tudja, hogy nem élete szerelme, és még az írás módjából is látszik, hogy az értelmesebb fajtából van. Nem kislány.


Kedves Kérdező!

Őt tényleg el kell engedned. Vigyázz, ne húzzon bele semmi olyanba, amiből bajod lehet, és találkozol vele, akkor se sötétbe tedd. Sajnálom, hogy olyanok a szüleid akikkel semmit nem lehet (legalábbis ezt nem) megbeszélni, az enyémek legalább a komprumisszumokra törekednek. Te tudod neked mi a jó, de valószínüleg ez is egy fájdalmas szakításba fog torkollani, de hát ki tudja. Az a baj, ha szüleid nem tudnak róla, és baj lesz, nem fogod merni elmondani nekik.


#1-es:

Miért, és egy 14 éves a szexre hajt, vagy családot akar alapítani? Nem csak két opció van, egy kapcsolat képzeld el nem ebből áll. De gratulálok ha ilyen szűk a látásmódod


21/f

2017. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%
igen, kamaszszerelem. a nővéremnek is kamaszszeremből lett abortusza. És itt az egyik kamasz két év múlva nagykorú lesz, nyilván csak fogni akarja a nyolcadikos barátnője kezét, meg a szemeit akarja bámulni. Nem vagyok olyan öreg hogy ne tudjam hogy mennek a dolgok.
2017. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Két év múlva valószínüleg már nem fognak járni.

Ne foglalkozz velük, mindig vannak maradi általánosító emberek. Csak figyelj arra, mielőtt a baj megtörténne tudj kit hívni.

2017. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%

Na jó, én nem bírtam végigolvasni a kommenteket.

A kérdésedre válaszolva, kedves kérdező, semmit ne tegyél, mert csak rosszabb lesz. Ahogy elnézem, a szüleid még nem bíznak eléggé benned, a barátoddal pedig gondolom előítéletesek. Először is teret kell engedni a köztetek lévő feszültség feloldódásának, hogy utána nyugodtan tudjad velük megbeszélni ezt. Ha még akkor se engednek neked, akkor így jártál. Amúgy még csak 14 éves vagy, még a pinád se szőrösödik és már bepasizol. Csak nehogy megbánd.

2017. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld őt bemutatni. Szerintem régimódinak tűnhet, de ha a fiú elmegy hozzátok, esetleg visz egy szál virágot anyudnak, és szép udvariasan elbeszélget az ősökkel, utána meg "elkér" egy sétára vagy fagyizásra, mindjárt máshogy nézhetnék a dolgot. Főleg ha a megbeszélt időre mindig hazamégy / hazakísér.
2017. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Semmi probléma nincs azzal, hogy van barátja. 14 évesen szerintem már sokan nézegetik a fiúkat, és szeretnének kapcsolatot. Ez a mai világ, mikor fogadjátok el végre? Törődjetek bele, most már ez a normális. Nem kell ennyire balhézni,mert valakinek 14 évesen már van barátja. Teljesen normális,ha érdekel a szerelem és szeretnél szerelmes lenni,te pedig az vagy,ahogy elnézem. Együtt jár a kamaszkorral.


Kedves kérdező!

Viszont tényleg vigyázz, mert lehet, hogy inkább pont a szexre hajt.

Azt ajánlom, hogy addig ne mutasd be a szüleidnek, amíg ilyenek veled ezzel kapcsolatban. Várjatok még a barátoddal. A szüleidnek is megkellene érteniük, hogy már érdekel a szerelem, a fiúk. Részben viszont a szüleid szemszögét is megértem. Csak azért ilyenek, mert féltenek, hogy átver a fiú, felcsinál és ott hagy.

Szóval te is jól gondold meg, ismerd ki a srácot rendesen, hogy biztos nem-e használ ki. Mert ki tudja.. Ne bízz benne nagyon. Elhiszem, hogy tetszik, és hogy a rózsaszín ködtől alig látsz, de marajd észnél.


Remélem tudtam segíteni!

2017. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem hogy 16 évesen másra hajt
2017. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is 14 evesen volt eloszor baratom,a srac 16 volt.

3 honapig jartunk,nem tortent koztunk csoknal semmi tobb. Orulok,hogy ez a tapasztalat nem maradt ki az eletembol,mert bar azota a fiu nagyon kifordult magabol,de jo erzes visszagondolni arra az idoszakra.

Persze,olyan osztalytarsam is volt,aki 12 evesen lefekudt az elso pasival,aki elkezdett udvarolni neki.

Szerintem az,hogy mi fog tortenni kettojuk kozott,teljesen a kerdezo es a fiu szemelyisegetol fugg,nem nekunk kell ezt eldonteni.

A szuleidnek pedig mutasd be a fiut,ha tenyleg nincs vele baj,akkor ezt ok is eszre fogjak venni egy talalkozas alkalmaval. Irtad,hogy nem akarjak megismerni,de ha a titokban talalkozgatas megszervezesehez eleg agyafurt vagy,akkor egy talalkozot is le tudsz szervezni.

2017. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves nemtudomhanyas!

ne gondold azt, hogy 14 évesen még nem szőrösödik ;)

Látom mennyire nincs tapasztalat sokak között, akik itt osztják az észt ezek szerint.

2017. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy szó szerint értette
2017. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!