Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anyának élete végéig...

Egy anyának élete végéig gondoskodnia kell a gyerekéről szó nélkül, ha az igényli és olyan a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés

Elég sok ilyen esetet látok a környezetemben. Van olyan haverom, aki így is vélekedik, még késő huszonévesen is az anyja húzza ki a bajból, kiszolgálja, ha otthon van.


Másik ismerősöm meg otthon lakik, kétszer voltam náluk, mindkétszer pénzt kért az anyjától, nem köszönte meg, sem a szendvicset, amit csinált az anyja, én szégyelltem magam, direkt hangosan megköszöntem, ismerősöm csak ült faarccal.

Utána mondtam is neki, hogy ez gáz volt, erre ő csak megvonta a vállát.


Nem fura ez egy kicsit? Mármint legalább egy köszönöm vagy ilyesmi. :O


2017. ápr. 7. 17:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell.
2017. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Amit leírtál, az nem gondoskodás, hanem a seggük kinyalása (és semmi közöd, közünk hozzá). Azt nem kell, de gondoskodni illik róluk, hiszen azért család a család.
2017. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

#2 Nem értem. Hogyhogy "illik"? Egy harminc éves emberről miért illik gondoskodni az anyjának?


Amúgy meg, kérdező, ez a szülői nevelés hibája. Ezt a szülők maguknak csinálták, most megehetik.

2017. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
Ha mindkét személy örömét szolgálja ez a jelenség, akkor igen, és ehhez neked semmi közöd. Az, hogy ez megütközést kelt benned, az téged minősít, hiszen ők nem ártottak neked, csak te készülsz ártani nekik, hogy pellengérre állítod őket egy ilyen kérdéssel.
2017. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

"smerősöm csak ült faarccal.

Utána mondtam is neki, hogy ez gáz volt, erre ő csak megvonta a vállát. " - az ismerősöd egy bunkó. És azért az, mert a szülei megengedték neki. Nálunk alapvetés mindent megköszönni. Személy szerint nekem égő lenne segítségért kuncsorogni a családnál ennyi idősen, de ahogy már mondtam, ezt a szülők rontották el. Tulajdonképpen nem tudom ezért őket se sajnálni. A gyerekek meg akkor fogják megtudni, milyen egyedül boldogulni, mikor már nem lesz kit kihasználni.

2017. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
"és semmi közöd, közünk hozzá" azért vágjátok, hogy eléggé nevetséges ez a semmi közöd hozzá mantra ebben a szekcióban. Mintha ti soha nem írtatok volna egy kérdéshez sem más életébe beleszólós választ.
2017. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
"Az, hogy ez megütközést kelt benned, az téged minősít, hiszen ők nem ártottak neked, csak te készülsz ártani nekik, hogy pellengérre állítod őket egy ilyen kérdéssel." na még egy szent
2017. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Az általad leírt jelenség a mamahotel.
2017. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy külön "faj", ők az eletképtelenek..... akik addig élnek ezen a szinvonalon, mig van anyuci, apuci... de bizony eljön azaz idő amikor apuci anyuci megörekszik, elmegy másvilágba.... ezután lesz a probléma... fokozatosan le fognak epülni, és ilyenkor lehet rajtuk röhögni, hogy miylen szanalmasak.....
2017. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

"Egy harminc éves emberről miért illik gondoskodni az anyjának?"


Hát ha a 30 éves fiam náthás lesz, azért el fogok hozzá szaladni egy tál levessel. Ez is gondoskodás, és normális családban így működik.

2017. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!