Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anyának élete végéig...

Egy anyának élete végéig gondoskodnia kell a gyerekéről szó nélkül, ha az igényli és olyan a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés

Elég sok ilyen esetet látok a környezetemben. Van olyan haverom, aki így is vélekedik, még késő huszonévesen is az anyja húzza ki a bajból, kiszolgálja, ha otthon van.


Másik ismerősöm meg otthon lakik, kétszer voltam náluk, mindkétszer pénzt kért az anyjától, nem köszönte meg, sem a szendvicset, amit csinált az anyja, én szégyelltem magam, direkt hangosan megköszöntem, ismerősöm csak ült faarccal.

Utána mondtam is neki, hogy ez gáz volt, erre ő csak megvonta a vállát.


Nem fura ez egy kicsit? Mármint legalább egy köszönöm vagy ilyesmi. :O


2017. ápr. 7. 17:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Miért állítanám őket pellengére? Nem írtam ki a nevüket.
2017. ápr. 7. 18:58
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
# 10 A menyed meg úgy fog örülni neked, mint egy pattanásnak az arcán az esküvője napján. Tipikusan az ilyen anyósokra szoktak itt panaszkodni. A 30 éves fiad felnőtt, tud magáról gondoskodni náthásan is.
2017. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tényleg, miért írják, hogy semmi közöd hozzá? A kérdések nagy része ilyen, kíváncsi vagy más véleményére egy témával kapcsolatban. Meg mivel ártok, egy anonim oldalon felteszek egy kérdést.
2017. ápr. 7. 19:27
 14/19 A kérdező kommentje:
Szerintem is felnőtt egy 30 éves ember, persze ha hazalátogatsz, akkor az más.
2017. ápr. 7. 19:28
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

"A menyed meg úgy fog örülni neked, mint egy pattanásnak az arcán az esküvője napján. Tipikusan az ilyen anyósokra szoktak itt panaszkodni. A 30 éves fiad felnőtt, tud magáról gondoskodni náthásan is."


A menyem örülni szokott nekem, mert tudja, hogy a legjobbat szeretném a fiamnak, én ugyanezt tudom róla, és egyikünk sem féltékeny idióta. Nem az olyan anyósokra szoktak panaszkodni, akik törődnek a gyerekükkel, hanem azok szoktak panaszkodni, akik nem képesek elfogadni, hogy nem az egyetlen emberek a gyerekük/férjük életében.

2017. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ennek társadalmi hátrányai is vannak. Akiket ennyire kiszolgálnak soha nem fognak vállalkozni, teperni azért, hogy kicsit előrébb legyenek. Nekem 4-5 olyan 30 feletti ismerősöm van aki egyetemet végzett (szakmában ahol van munka, én is ott dolgozom) de nem dolgoznak csak néha otthonról. Megkeresik a ruhára, bulira a pénzt, de másra nem. Fiatalon sok mindenre képes az ember, van energiája, sokaknak még nincs gyerekük, de néhányan csak otthon henyélnek.
2017. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A szülő hibája elsősorban, ha ezt eltűri. Sosem lennék ilyen anya, inkább szorgalmaznám, hogy álljon talpra a felnőtt gyerekem minél hamarabb, mert szerintem ez vérciki mindkét részről.
2017. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

Nem, amint a lábára áll, az ő élete, én megtettem, ami tőlem telt, de attól mert a gyerekem, nem fogok a seggében lógni - és nem hagyom, hogy élősködjn rajtam - egész életében.


25-26 évesen már jó lenne elköltöznie, és felnőtt életet élnie, amiben én mint meglátogatandó személy szereplek.

2017. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a határt érdemes meghúzni: ne kezeljük gyerekként a felnőtt gyereket. Amíg a 3 évesemnek elkészítem az ételt, feldarabolom, elé teszem, addig rendben van. Ha már 30 éves, akkor is szívesen fogok főzni neki (ahogy bármely családtagnak vagy barátnak), de nem darabolom fel neki.

Sőt, egyelőre minden költségét mi álljuk, 30 évesen már nem. 3 évesen nem tud beleadni, nem is elvárható.



De azt is különítsük el, amikor azért csinálunk valamit, hogy egy másik embernek örömet okozzunk. Van egy család, akik külföldiek, nagyon jóban vagyunk, nincs rokoni szál. Marha jól esett, amikor vendégül láttak minket, helyi specialitásokat főztek, elém tették a kávét. Ez szimpla vendéglátás. De nem adtak pénzt és nem oldották meg az életemet helyettem. Itt van a nagy különbség. Koruk alapján a szüleim lehetnének, amolyan fogadott gyerekükként szeretnek, én is másodszülőként tekintek rájuk. De ez kimerül a kedvességben, figyelmességben, hétköznapi segítségnyújtásban. (Pl. orvosra volt szükségünk, de nem beszéltük a helyi nyelvet, így ők intézték el).


A gyerektől a korához mérten elvárható felelősség. Egy három évesnél ez nagyjából annyi, hogy pakolja össze a játékait, a szennyes edényt tegye a mosogatógépbe (úgyis átrakom, de érezze, hogy az az ő dolga). Ha kiönt valamit, segítsen összetakarítani. Nem kell tökéletesen, a szándék legyen meg.


30 évesen, meg akárhány évesen is támogatni fogom minden szempontból, DE feltétel, hogy ne azért szoruljon támogatásra, mert lusta erőfeszítést tenni.

2017. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!