Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők nektek az a fontosabb...

Szülők nektek az a fontosabb hogy a gyerek azt tanuljon amit akar (OKJ) kevesebb penzert vagy azt ami szerinted jol fizet, de o nem akarja (egyetem)?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy mi a szakma és mi a diploma. De alapjáraton tanuljon amit szeretne, a saját hibájából könnyebben tanul az ember.
2017. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Konkretizálhatnál picit.
2017. ápr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Van olyan OKJ, amivel púposra kereseheti magát és van olyan diploma, amivel garantáltan nem fog elhelyezkedni szakmában.
2017. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Én ugyan nem vagyok szülő, bár már lehetnék simán, de anno keresztül mentem az általad írt dolgon. Szülői kényszerből mentem egyetemre (igaz nálam a másik választás nem OKJ-s képzés lett volna), amit végül ott is hagytam 1,5 év szenvedés után, mert mindig is tudtam, hogy nem azt akarom csinálni. És inkább kipróbáltam azt, amit szeretnék, még ha kevesebb fizetésért is.


Ezek alapján írhatom, ha nekem gyerekem lesz, nekem az lesz a fontosabb, hogy boldog legyen, és azt csinálja, amit ő szeretne. Mert nincs is rosszabb annál, mint leélni az életedet egy olyan munkával, amit nem szeretsz, pedig több pénzt kapnál érte, mint egy olyannal, ami kevesebbet fizet, de boldogan mész be minden nap...

2017. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én hagynám neki,hogy azt tanulja amit szeretne,ami érdekli.

Egyedül annyit kérnék,hogy próbáljon minél több lábon állni.Ha x év után megunja vagy már nem tud elhelyezkedni a szakmájával,akkor legyen B terv, legyen egy másik használható szakmája.

2017. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gyerekem, nem is lesz, de voltam gyerek. OKJ-s papírom megvan, de sajnos semmi haszna. Anyukám unszolására (erőltetésére) mentem fősulira, majdnem végeztem, de az utolsó félévet már nem jártam ki. Egyszerűen annyira sokat idegeskedtem a ZH-k és vizsgák miatt, hogy alig ettem, ÉS (igen, ennyire sokat) elkezdtem őszülni! Azóta szerencsére nem őszülök olyan intenzíven (mondhatni megállt a folyamat szerencsére), de megtanultam a leckét... többé nem hallgatok anyára ilyen téren. Idén februárban önként, saját akaratomból és saját örömömre jelentkeztem az egyetemre! Tudom, hogy minden rendben lesz! :)
2017. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes oda erőltetni, amit ő maga nem akar. Egyetem elvégzéséhez kell valamiféle elkötelezettség, ha nem is szereti azt a szakot, de másfajta belső motivációból (pl. jó kereseti lehetőség), a saját elhatározásából kell csinálnia, különben nem fogja végigjárni.
2017. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Fodrász szeretne lenni , szerintem a tanár az jobb fizetés szempontjából.

De nagyon stresszes típus volt mindig is .

Volt hogy mar nyolcadikos korában nem aludt mert izgult a jegyek miatt...

Szóval nemtudom , inkább ne menjen egyetemre?

2017. ápr. 8. 18:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudom, de ez már a 3. kérdés napokon belül, erről a fodrász vs. egyetem vergődésről...
2017. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!