Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feleségem féltékeny a 16 éves...

Feleségem féltékeny a 16 éves fiunk szerelmére?

Figyelt kérdés
A kiscsaj gyakran lóg nálunk az elmúlt időben, mivel otthon feszült a hangulat, a szülők válnak, stb. Szóval suli után idejönnek, és este 6-7re megy haza. Én megértem, de feleségemet ez zavarja, mert szerinte a lány rossz hatással van a fiúnkra, közben mostanában néha becsúszik egy-egy hármas neki, amúgy 4-5 tanuló, és belehúzza minden rosszba, közben elhívta egy buliba. Szerintem csak féltékeny, mivel Mostmár nem ő az egyetlen olyan nő a gyerek életében, akire felnéz, csodál, követ.
2017. ápr. 19. 21:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, állj ki a fiad mellett továbbra is, én azt mondom.
2017. ápr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
55%
Nem féltékeny a feleség, hanem normális. Mégis hogy tanul a gyerek, ha estig ott dekkol a csaj ? Nincs rendben, hogy romlanak a jegyei. Nem lep meg, hogy sokak szerint igen. Nem hiába szegény ország Magyarország. Ilyen hozzállású emberek gyerekei gyárimunkások lesznek legfeljebb.
2017. ápr. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
45%

Téged nem zavar, hogy olyankor, amikor a gyereknek tanulnia kellene, helyette a lány ott hetyeg nálatok, és így romlanak a fiútok jegyei? Nem mondom, te is a farkaddal gondolkozol, már bocs!

Mi célja a fiadnak, segédmunkás akar lenni? Mert akkor semmi gond. Ha egy kicsit szebb jövőt szánsz neki, akkor jó lenne beszélni a fejével, meg azt a kislányt is elkapni, ha már a saját szüleit ezek szerint nem érdekli, hogy hol van MINDEN NAP estig... Én speciel annak örülök, és az olyan kapcsolatot támogatom, ahol hasonlóak az igények és az értelmi szint, és kb. egymással versengve érnek el egyre többet, egymást motiválják, mert hogy ilyen is van. Sokkal jobb látni azt, amikor két értelmes gyerek sarkallja egymást egyre jobb teljesítményre, mint azt, hogy egyik lehúzza a másikat is... Hidd el, kamaszkori szerelem szép és jó, de vége lesz, és akkor nagyon fognak hiányozni ezek a kiesett idők, amikor az elkövetkezendő 40-50 évet kellett volna megalapozni. A feleséged csak ezt látja, és nem azt, hogy klassz a kissrác, csajozik :S Szomorú, hogy apaként te csak annyit látsz, hogy a feleséged féltékeny.

2017. ápr. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
16%

11#

Ezt jelenleg az anyja teszi.

2017. ápr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A faim és a lány már otthon megtanulnak, megírják a matekleckét (mivel az a fiunknak nem megy, ezért a barátnője korrepetálja), megtanulnak. Inkább úgy nagy általánosságban. (becsúszik egy kémia hármas, utána egy angol)
2017. ápr. 20. 06:39
 16/31 anonim ***** válasza:
26%

Én meg sem engedném.hogy a lány állo nap ott lógjon, mert van otthona, és nem ö az egyetlen akinek válás üiatt feszkos az élete.

Az meg hogy a gyereked jegyei romlanak... hát majd vered te még a fejdet a falba mikor csupa hármas lesz az évvágije, mert leszarja a tanulást...

2017. ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
59%
Ergo nem tanul, olyan nincs hogy "becsúszik". Aki tudja az anyagot az megirja jol a dogát, föleg egy angolt (a kémiát hagyjuk).
2017. ápr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
42%
Szép is a kamaszkori szerelem, hajrá, de azért 16 évesen nem kell egyfolytában egymás nyakán ülni. Bármi is zajlik a lánynál otthon, azt nem a ti dolgotok kompenzálni, a legnagyobb jóindulat és segítő szándék mellett sem. Nincs a feleségeddel semmi baj, teljesen természetes, hogy nem nézi jó szemmel. Én nem csak ferde szemmel nézném, hanem nem is engedném, meghatároznánk egy épkézláb intervallumot, amit iskolaidőben együtt lehet tölteni. Nem akarnék hónapokig minden áldott délután egy kvázi idegent kerülgetni, akkor sem, ha az a fiam barátnője. Nem az én gyerekem, szívesen vendégül látom alkalmanént, de ne verjen már tábort nálam azért, mert otthon háborús övezet van, meneküljön a rokonaihoz, az ő tisztük ebben a helyzetben támogatni, nem az enyém. Lehet kitörne a palotaforradalom, de vállalnám a büdös banya szerepét, ha már egyszer a fiam jövője a tét.
2017. ápr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
36%
#14, igen, az én anyám is azt hitte... ezt hívják téveseszmének... mert valójában pár középiskolás jegynek a világon semmi jelentősége az ember életére, az első szerelem viszont igen-igen meghatározó.
2017. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon kevés konkrétumot írsz, kérdező!


Mikre gondol a feleséged, amikben a lány rossz hatással van rá? Miféle "minden rosszba" húzta eddig bele?


Az, hogy elhívta egy buliba, az önmagában nem értékelhető információ. Házibuliba vagy szórakozóhelyre? Ittasan jött-e onnan haza a fiad? Volt-e drog azon a házibulin vagy hírek szerint drogtanyának számít-e az a szórakozóhely?

Ha normális társak között normálisan szórakozott, akkor semmi gond. Ha ittas volt vagy drogos környezetben volt, akkor én is fölvonnám a szemöldökömet.


Az, hogy becsúszott két rosszabb jegy, az nyilván nem szerencsés: figyelni kell a tendenciát, egyúttal kérni, hogy a szerelmi élete ne menjen a tanulás rovására.


Az, hogy este 6-7-ig ott van, engem nem különösebben zavarna, ha egyébként normálisan viselkedik.


Nem tudom, miért írta valaki, hogy ti tartjátok el. Ennyi idő alatt még ennie sem kell. Iszik mondjuk két pohár vizet és elmegy egyszer WC-re: akinek ez "eltartás", azt nagyon sajnálom.


Kérdező!

Írtad, hogy a fiad mennyire szerelmes belé, ez szépen hangzik. A lány vajon mennyire lehet szerelmes a fiadba? Ha ő is őszintén szereti, akkor jó. Ha úgy látod, hogy számító a leány és csak húzza a fiadat, meg örül, hogy ellehet valakinél délután, míg otthon a szülei egymást ölik, akkor hívd föl a fiad figyelmét ezekre.

2017. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!