Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire kötelessé...

Szerintetek mennyire kötelessége (? ) a szülőnek anyagilag támogatnia a kirepülő gyermekét?

Figyelt kérdés

Tegyük hozzá, hogy a gyerek évek óta fizeti az otthoni fogyasztásait (még egy kicsivel többet is) és a kajáját is többnyire maga állja.

Szerintetek lakás/ház vásárlásánál kell, kötelessége segétkezni a szülőknek?

Ha igen mennyivel kb.?

Ha nem, akkor miért nem?



2017. ápr. 28. 14:53
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
48%
10-es vagyok: ha diplomával csak 130-at keresel, akkor valamit nagyon (!) rosszul csinálsz!
2017. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Akárhogy nézem, még magasabb fizetéssel is albérlet mellett, egyedül több mint 10 év a saját lakás. De akkor sem valami nagyra kell gondolni, nem valami jó környéken.
2017. ápr. 28. 15:37
 13/42 anonim ***** válasza:
94%

#12

Bocs, de egyrészt nem 10 év, hanem maximum annyi. És a világ melyik táján van az úgy, hogy huszonévesek saját, hitelmentes ingatlant vesznek? Sehol.


Nem értelek.

2017. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
85%
15:35 Ugye tudod, hogy Mo-n bell nem mindenhol ugyanannyit adnak fizetésnek, még ha ugyanazt a munkát végzed is? Budapesten 3X annyit adnak pl., míg dél-alföldön vagy kelet felé a 130ezer az egy teljesen átlagos fizetés egy diplomás ember számára. Sajnos
2017. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
88%

Nem KELL - ha akar/tud, segítsen, persze, de nem kötelezheted rá.


Ő felnevelt, kitaníttatott elindított az életbe és kész. Az elsődleges szülői szerepe itt lezárult, itt az ideje élnie az életét akár egyedül, akár a házastársaával.


Felnőtt ember vagy, állj mostmár a saját lábadra - sajnos túl sokan várják el, hogy anyu-apu még keresőképes felnőttként is pesztrálja-pénzelje őket.

2017. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
53%

#14

Tudom. Két eset lehetséges: vagy megelégedek a 130-cal a hátrányosabb régióban, és tudomásul veszem, hogy anyagilag nem haladok előre, vagy előbbre szeretnék jutni, és megyek a munka után, a jól fizető munka után. Mint a világon sok százmillióan (én is, még mielőtt ..).

2017. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
77%
De az meg egy ördögi kör, mert Pesten soha az életben nem tud az ember saját lakást venni, aki vidéken nőtt fel, míg itt keres az ember 130-at, de lehet saját lakása, mert itt "csak" 10 millióba kerül, míg pesten 3X annyi. Egyik sem jobb a másiknál
2017. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
97%

11-es, nem feltétlen. Védőnő diploma fizt 140-et, amiből te látsz maximum 120-at. És ezt Pesten.


Vidéken annyiból jobb, hogy sok helyütt van szolgálati lakás kb. semmi pénzért, fővárosban nincs, ott a rohadt magas albiárakat is ki kell gazdálkodnod.


Béremelés természetesen NINCS, maximum 10-20ezer. Szar az egészségügy, a semmi pénzért güriztél 4 évet a suliban. Ez tényleg hivatás, és ha a párod jól fizet, okés, ha nem, akkor nyomorogsz.

2017. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Köteleleségnek nem kötelessége, de ha megteheti miért ne?

Én nem fogadtam el sose. Tartom magam annyira talpraesetnek, hogy ne szoruljak más segítségére.

28 vagyok van házam, autóm hitel nélkül, amit csak magamnak köszönhetek. Nem amyumak, apunak b.nőnek, feleségnek.

Alapvetően nincs bajom a támogatással. Bajom azzal van amikor úgy adják elő magukat azok akik nagy részt kapták, mintha vérrel és verejtékkel szerezték volna... ez a hányinger...

2017. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
55%

#17

Ez egyszerűen nem igaz. Egy hátrányosabb régióból költöztem Budapestre, a 16-os válaszoló vagyok.


Nem minden lakás harmincmillió a városban, és sokan meg tudják alapozni az életüket itt.


#18

Tudom, és ez nincs jól. Ugyanakkor azt is gondolom, hogy védőnőként az ember h-p dolgozik, kb. délután négyig, ötig. Ezer lehetősége van másodállásra, másoddiplomára, stb. Az valóban keveseknek adatik meg, hogy elvégez egy iskolát, dolgozik napi nyolc órát szigorúan h-p, és félmillió nettót keres.


Valamit valamiért.

2017. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!