Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire kötelessé...

Szerintetek mennyire kötelessége (? ) a szülőnek anyagilag támogatnia a kirepülő gyermekét?

Figyelt kérdés

Tegyük hozzá, hogy a gyerek évek óta fizeti az otthoni fogyasztásait (még egy kicsivel többet is) és a kajáját is többnyire maga állja.

Szerintetek lakás/ház vásárlásánál kell, kötelessége segétkezni a szülőknek?

Ha igen mennyivel kb.?

Ha nem, akkor miért nem?



2017. ápr. 28. 14:53
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
65%

#24

Azért "engedhettem meg" magamnak a képzést, mert mellékállást vállaltam és kifizettem a tandíjamat magamnak. Ez nem szerencse, hanem munka kérdése volt és fáradtságé.


De többen Diákhitelt vettek e célra fel, majd végzés után, az első évben kifizették, s azóta sokszorosan megtérült. Valamit-valamiért.

2017. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha köztisztviselő vagy, akkor kényelmes munkád van, több nap szabadságod, tuti hétfőtől péntekig dolgozol, stb.


Ha ezt otthagyod, akkor nem 130 nettód lesz, igaz, a kényelem is valószínűleg alábbhagy majd.

2017. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
19:02 Igen, de mi van akkor, ha messze laksz a képzés helyétől és albérletet is kell a tandíj mellett fizetni + a kaját stb? Pl. az én barátom biztos, hogy nem tudott volna egyetemre járni akkor, ha nem a várostól 30 km-re lakik, mert így, amit tudott dolgozni egyetem mellett, az arra is ment rá. Szóval ha így nézzük neki ebben volt szerencséje, neked meg másban. Oké, kellett hozzá sok erő és kitartás, de jó lapjárás is egy kicsit. Én pl. nehéz szakra jártam, esélytelen lett volna dolgoznom mellette, csak ha levelezőre járok, de levelező képzés meg nem indult
2017. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
55%

"10-es vagyok: ha diplomával csak 130-at keresel, akkor valamit nagyon (!) rosszul csinálsz!"

Így van ! Nagyon rosszul csinálta, hogy diploma után Magyarországon próbált boldogulni, ahol diplomás bér alig éri el pl. az osztrák minimál bért. Egy belgyógyász ismerősöm nettó 120 ezret keres Budapesten. Szerintem egy szakorvosra nem lehet azt mondani, hogy nem tanul, dolgozik eleget.

2017. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
50%

#33

Első diplomát, két szakon végeztem, nappalin, nem közel a képzés helyéhez. A második jogász, nem egy himihumi szaknak mondható, a legnevesebb egyetemen, munka mellett.


Csak azt mondhatom: valamit-valamiért.


#34

A siker titka az, hogy az ember megtalálja, hogy mit szeret és a legjobb legyen abban a szegmensében, amit meg is fizetnek. Valóban nem dolgozik vagy tanult keveset egy orvos. Azonban megvan annak is az a szegmense, amivel keresni is lehet.

2017. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
90%
11-es! Diplomával még annyit se keresek, mint a kérdező. Tisztességes munkám van, a szakmámban helyezkedtem el, és imádom csinálni. Mit teszek rosszul?
2017. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

#36

Ha soha nem akarsz többet keresni, akkor semmit. Ha igen, akkor még nem találtad meg a munkád azon szeletét, amire specializálódva többet kapnál, másutt.


www.kiszamolo.hu

Itt elég sok írás van arról, hogy mi van, ha nem keresel eleget.

2017. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
senkinek nem kötelessége lakást tolni a seged alá
2017. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Jogi kötelessége nincs. Etikai kötelessége szerintem van, a saját lehetőségeihez mérten.

Nem azzal készíted fel a gyerekedet az életre, hogy suliba küldöd, aztán amint befejezte a sulit / elérte a 18-at, páros lábbal kirúgod a házból, hogy "mekkora király szülő vagyok, hogy nem rakok a segge alá semmit, és majd egymaga éri el a dolgokat... innentől kezdve egy tábla csokit nem adok neki".


Attól még tudom a pénz és a munka értékét, hogy a szüleim gondoskodtak róla, hogy legyen hol laknom, ha elköltözöm (azt nem mondanám, hogy vettek nekem, mert az nem egészen lenne pontos megfogalmazás, hosszú sztori), és támogattak tárgyi javakkal. Szóval kp-t nem adtak a kezembe, de sok konyhai eszközzel, egy-két bútordarabbal kisegítettek. Sőt néha most is, ha szembetalálkoznak egy jobb konyhai eszközzel (pl. egy jobb formájú serpenyő stb.), akkor gyakran nekünk is vesznek egyet, és nem várják el, hogy kifizetjük. Cserébe mi is segítjük őket, ahol tudjuk.

Közben meg nem a csupasz seggemre költöztem el és élek, bizony van felelősségteljes, nem rosszul fizető munkám, párom vmivel kevesebbet keres, de ő is megüti az átlagot. Mindketten felelősségteljesek vagyunk, feleslegesen nem szórjuk a pénzt. De mondjuk azzal, hogy ennyi mindenbe besegítettek, legalább tudunk szórakozni, minőségi élelmiszert, ruhát, higiéniai szereket venni, elmenni fogorvoshoz, utazni. Biztos, ha nem segítettek volna, is sikerült volna itt kilyukadnunk, de akkor mondjuk színházat belülről láttunk volna egész életemben, és annyi "kultúrprogram" lett volna, hogy halljuk a szomszéd veszekedését a panelban. Így meg nekem nem lenne érdemes élni, bár van, aki szerint az.


Az meg, hogy aki rosszul keres, az hülye, meg nem nevelték meg eléggé a szülei...

Kezdjük ott, hogy nem mindenki olyasmiben tehetséges, amiből meg lehet élni. Most lehet, hogy a programozómérnökök jól keresnek, de ha Józsika tökhülye a reáldolgokhoz, akkor ha fejreáll, sem lesz belőle az. Aztán kérdés, hogy hol élsz, tudsz-e elköltözni jobb helyre vagy vmi miatt röghöz vagy kötve (ez lehet mondjuk egy súlyos beteg családtag, akit nem lehet mozgatni). De még ha jó helyen is lakik munka szempontjából, akkor sem lehet a jól fizető állások között csak úgy válogatni. Főleg, hogy manapság az van, hogy legyél pályakezdő 2 éves vezetői tapasztalattal, kiváló Excel tudással, 4 nyelvvel és adunk neked 120 nettót, de abból csak 100ra vagy bejelentve. Ameddig meg nem találtam ezt a mostani munkámat, jelentkeztem olyan "versenyképes fizetést" hirdető, komoly, felelősségteljes pozícióra kereső helyekre, ami már tényleg megalázó volt a végzettségemhez képest a fizetés, amit felajánlottak.

2017. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Világ életemben dolgoztam suli mellett. Most fogom kezdeni a phd-t, de erősen gondolkodok, hogy inkább dolgozni menjek-e. A párom 300 körül keres, én kb 100at suli mellett. Nagyon jól elvagyunk, de szülői segítség nélkül nem lett volna meg az önerő a házhoz. Akkor most érezzem magam sza*ul? Szerintem sokkal undorítóbb, amikor a szülő felmarkolja a gyerek által havonta perkált lóvét, aztán veri magát, hogy mennyit segített a gyerekének míg suliba járt! Pontosan ezt csinálta anyósom! Kedvesem a másodszakmáját az 50.000.-os ösztöndíjából fizette ki, mert az anyja jobban örült volna, ha inkább elmegy egyből dolgozni suli után 80ezerért, mert abból már adott volna haza. Most a másodszakma miatt keres 300nettót! Hamar lelépett otthonról és összeköltöztünk albiba, de az én szüleim rengeteget segítettek már akkor is (mivel én csak suli mellett tudtam dolgozni). Anyósomék ha adtak valaha is pénzt kamatostul kérték vissza, pedig egyáltalán nincsenek rászorulva. A legundorítóbb az egészben, hogy párom nagymamája otthonba került, mentális gondok miatt. Sok pénz volt takarékszámlákon, amiket anyósom "rendszerezett" hogy a mama jobban átlássa, meg ezután anyósom kezelhesse. Akkor vettek új autót, kifizették a hitelkártyatartozásokat, milliós felújítást véheztek a házukon. És mikor párom kapott anno 100.000ft-ot a nagyitól, hogy autót tudjon venni (ennyi híjja volt) apósom nekiesett, hogy ne az unokát támogassa, hanem őket, ő majd támogatja a gyerekét amennyivel akarja! Szóval nem, nem kötelessége a szülőnek támogatni, de erkölcsi kötelessége lenne, amennyennyiben megteheti!
2018. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!