Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire kötelessé...

Szerintetek mennyire kötelessége (? ) a szülőnek anyagilag támogatnia a kirepülő gyermekét?

Figyelt kérdés

Tegyük hozzá, hogy a gyerek évek óta fizeti az otthoni fogyasztásait (még egy kicsivel többet is) és a kajáját is többnyire maga állja.

Szerintetek lakás/ház vásárlásánál kell, kötelessége segétkezni a szülőknek?

Ha igen mennyivel kb.?

Ha nem, akkor miért nem?



2017. ápr. 28. 14:53
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
98%
Akkor neked szerencséd van, biztos olyan foglalkozásod van, amivel jól keresel. Mi huszonévesek vagyunk a párommal, én PHD-s biológus kutató vagyok. A barátom geoinformatikus, plusz szoftverfejelsztőnek tanul, mert ahhoz jobban ért és jobbna érdekli. De 13a ezres fizetésnek mi is örülünk már. Pesten ennyiért albérletet sem találunk, itt dél-alföldön is csak úgy, hogyha társulunk másokkal. Mégis hogy induljon így el az ember Pestre? Legyen a hajléktalan? Bár igazából mi messze el akarjuk kerülni Pestet, mert mindketten kertvárosban nőttünk fel, nem tudjuk elképzelni az életünket panelban, de jelenleg csak arra futja, az is szülői támogatással. Nélkülünk azt sem tudnánk venni soha
2017. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
35%

#Utolsó

Nem volt szerencsém. Két állásom volt évekig, miközben olyan irányba képeztem magam, amit megfizetnek. Fárasztó volt, mindenért megküzdöttem, és semmi szerencse nem volt benne.


Hogyan induljon el az ember? Hát, én egyedül, és nem ketten indultam el, mert senkinek nem visznek a szomszéd házba jól fizető munkát. És nem akartam nyomorogni.

2017. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Én köztisztviselő vagyok, szóval meg van a lehetőség magasabb fizetésre, de nem tudom hogy lenne esélyem valaha is egy 12 milliós pesti lakásra, ami nagyon kicsi. Mivel albérletbe kell mennem, így félre tenni jóformán nem tudok.
2017. ápr. 28. 16:13
 24/42 anonim ***** válasza:
81%
Hát mondjuk az is szerencse, hogy tudtad képezni magad, mert ez sem adatik meg mindenkinek, hogy tudja fizetni. Amit én tanulni szeretnék és majd foglalkozni vele, olyan képzés csak pesten van, ott is fizetős. Munka mellett nem tdok feljárni oda, pedig szívesen elvégezném, mert azzal szeretnék foglalkozni
2017. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
68%
Tök laikusként kérdezem.... amikor jelentkeztek valami suliba... legyen az egyetem, fősuli, vagy csak egy egyszerű szakmunkás, akkor nem nézitek meg azt, hogy az mennyire piacképes? Mennyire tudtok majd megélni belőle?
2017. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
93%
Egy kutató pálya mindig piacképes, de mire elvégzi az ember (10 év), addigra már lehet hogy elmegy annyira a kedve az egésztől, hogy a munka után szaladgáljon. Akkor még naív kis tinilány voltam, úgy voltam vele, majd Pestre felmegyek tök jó lesz, most már inkább békés családi életre vágyom, nyugis munkával, 130 ezres fizetéssel. Abból is lehet évente nyaralni menni és miegymás
2017. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
84%
Nem kötelessége, de ha tud akkor szerintem kellene.
2017. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen nem kötelessége és ezt elvárni bruttó pofátlanság. Ha normális, keresett szakra mentél volna, nem lennének ilyen gondjaid.
2017. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
A keresettséggel nincs gond, csak a fizetéssel (ezzel sem annyira)... Inkább az ingatlan árakkal, meg hogy mindenen annyi az áfa. Túl drága a kenyér.
2017. ápr. 28. 16:28
 30/42 anonim ***** válasza:
22-23 évesnek saját lakás? vaaaóóó.
2017. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!