Másnak is ilyen az apja?

Figyelt kérdés
apám agyon spórolja magát, semmire sem költ pénzt, csak élelmiszerre és gyógyszerekre, amióta ismerem soha sem lett felújítva a lakásunk(emiatt sokat cikiztek, meg rossz, hogy senkit se tudok felhívni magamhoz), autók sem volt soha és úgy néz ki, hogy soha nem is lesz, cserébe elvárja, hogy dolgozzak, minden nap mindenkinek azt mondja, hogy már alig várja, hogy sok pénzt keressek, meg, hogy jelenleg nekünk ez bevétel kiesés, hogy én nem keresek sok pénzt, én még főiskolára járok 22 éves vagyok és elvárja apám azt is, hogy mesterképzésre is menjek. Már vagy 5 éve megvette a szomszéd lakást, ami azóta is üresen áll, tuti, hogy max. oda költözhetek be, ha majd "sok pénzt" fogok keresni, hogy maximálisan a kontrollja alatt tudjon tartani
2017. ápr. 30. 21:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy apád a saját pénzével spórol, az ö dolga, nyilván nincs túl sok neki.

De annyira mégsem esik túlzásba, ha téged taníttat belöle.


Ha meg végeztél, akkor oda költözöl, ahová akarsz, nem kell a szomszéd lakásba.

Kontroll alatt meg csak azt lehet tartani, aki hagyja.

2017. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
a taníttat alatt mit értesz? elszerettem volna menni egy másik egyetemre egy másik városban és azt mondta, hogy ő erre nem fog pénzt költeni, meg amúgy ösztöndíjas vagyok, sokszor úgy érzem, hogy középiskolában többe került az eltartásom mint most
2017. ápr. 30. 22:03
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem, és ezzel remélem nem bántalak meg kedves kérdező, de apád kicsit mániákus.

Nekem is volt ilyen a családban, ez nem arról szól, hogy valakinek nincs pénze. Legalábbis elsősorban biztos nem, de lehet hogy innen ered.

Az ilyen emberek amúgy is meglepően sok pénzt tudnak spórolni. Szerintem elég sok pénze lehet, csak valamiért mindent ilyen anyagiasan közelít meg.

2017. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Ő lakása, ő pénze, ő élete.


Nekem olyan az apám, hogy bár pénz lett volna mindig az új bútorokra, házfelújításra, mindig csak a legszükségesebbeket csinálta meg. Volt, amit évekig tologatott.

Bútort pl. nem hagyja cserélni, pedig a konyhában kb 30 éves, ciki, szocik korabeli bútorok vannak. Futná újabbra, de szerinte minek? Annyiból igaza van, hogy ameddig funkcionálnak a régiek, fölösleges újat venni, de van, ami már használhatatlan volt ( pl mosogató) őt nem érdekelte, mert nem használta és igen, "mi" (tesóm és én) cseréltük ki, saját pénzből.


Figyelj, 22 éves vagy, otthon laksz, dolgozol és suliba jász. Igen, ez nem a legkönnyebb helyzet,de 22 évesen lehetne sokkal, sokkal rosszabb.

DE te is ott laksz, NEKED kínos én NEM NEKI. Ha őt nem zavarja, miért tegyen ellene.

Ha van kereseted, 3 vödör festék meg egy zacskó glett pl kijön 20 ezerből. Spórolsz, megveszed, megcsinálod. Felnőtt ember vagy, hajrá!


27,5N

2017. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Miért áll üresen a lakás? Ki kéne adni, az is egy havi jövedelem!
2017. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
abszolút igazad van 2-es, nem mondom, hogy túl sok pénzünk van, de azért simán élhetnénk átlagos módon, nyilván ha ennyire csórók lennénk akkor már rég kiadta volna a szomszéd lakást és nem fizetné csak úgy a rezsijét
2017. ápr. 30. 22:14
 7/27 A kérdező kommentje:

4-es: még nem dolgozom, csak jó lenne ha már egy csomót keresnék...

az a helyzet, hogy hiába festenék ki, egyáltalán nincs neki olyan igénye. hogy valami jó, szép legyen, tuti össze-vissza koszolódna az egész

2017. ápr. 30. 22:18
 8/27 anonim ***** válasza:
54%

4es vagyok. (köszi a lepontozást :D)


hm..

"cserébe elvárja, hogy dolgozzak, minden nap mindenkinek azt mondja, hogy már alig várja, hogy sok pénzt keressek, meg, hogy jelenleg nekünk ez bevétel kiesés, hogy én nem keresek sok pénzt" ez kissé félrevezető.

2017. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

volt a rokonságunkban egy hasonló ember, náluk még a vezetékes víz sem volt bevezetve a házba, csak az udvaron volt egy csap, és tilos(!) volt heti egynél többször fürdeni...khm...lavórban mosakodni. Közben volt annyi földjük, hogy képtelenek voltak még éjt nappallá téve is kapálni, ő is és a felesége is elég jó helyen dolgoztak pedig, és mégis csak egy 40 éves Wartburgjuk volt, amit csak ünnepnapokon volt szabad elővenni. A gumik még mind eredetiek voltak rajta. Szerintem több tízmillió volt már a bankban. Aztán bekattant az öreg, lehetett asszem 55 éves. Elkezdett inni, és 2 év alatt elitta meg eljátszotta a jó részét, majd belehalt az ivásba. Volt értelme évtizedekig a fogához verni a garast.

Ehhez képest a te eseted még istenes!

2017. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

"22 éves vagyok és elvárja apám azt is, hogy mesterképzésre is menjek"

Várd el ezt te is magadtól, és menjél szépen, úgy lesz értelme a sok év tanulásnak, anélkül csak egy jól képzett adminisztrátor leszel. A lakást meg nyáron együtt újítsátok fel - kifestitek szépen. A kérdésre: másnak nem ilyen az apja, legfeljebb a testvérednek ilyen az apja. Van akinek részeges, van akinek pazarló, van akinek meg egyszerűen meghalt.

2017. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!