Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám munkamániás és állandóan...

Anyám munkamániás és állandóan csak takarít. Éjjel nappal megállás nélkül. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet hogy anyám munkamániás. Egyszerűen mindennél fontosabb neki az hogy itthon takarítson.

Sokszor a takarítás miatt, nincs is itthon főzve, vagy ha van is főzve akkor nagyon későn, este 21-22óra fele....

Egyszerűen lehetetlen itthon olyan rendet rakni, hogy az neki megfeleljen és leálljon a munkával... Ez a munkamánia már olyan szinten beteges, hogy valamelyik nap hallottam, hogy éjfélkor söpröget, mossa a mosdót, a wc-t, stb...

Természetesen kell, hogy legyen egy "alap rend", de ez már ennél sokkal több... Nálunk mindig minden a rendről, a takarításról és a munkáról szól...



2017. máj. 2. 08:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%

"De szeretnék egy ilyen asszonyt."

azaz cselédet. ;)

2017. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat, annak az 1 embernek aki meg azt kérdezi hogy miért nem segítünk neki, hogy előbb végezzen javaslom, hogy olvassa el még egyszer a kérdést, és értelmezze.
2017. máj. 2. 15:17
 13/17 A kérdező kommentje:

Arra a válaszra meg hogy a többiek gondolom mind trehányak kitérek egy kicsit hosszabban:

A szobámat heti 1x ritkábban 2hetente 1x kitakarítom. Barátnőm van, nem hozhatom fel a koszba, meg a rumliba. Rendszeresen segítek anyámnak mosogatni, vagy a takarításba. Szóval nem vagyok trehány, de ezt a dolgot úgy fogd fel, hogy amint van egy kis szabad ideje anyámnak, akkor egyből takarításra megy el. Felkel reggel 8kor és egészen estig be se fejezi.... És már marhára unalmas hogy évek óta itt minden a tisztaság és a takarítás körül forog... Van hogy egész nap nem tudunk mit enni mert csak takarít anyám... és hiába segítünk neki takarítani sose végez. Mindig újabb és újabb dolgot talál ki hogy most ezt kell megcsinálni most azt...

2017. máj. 2. 15:19
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Hetente vagy két hetente nem elég egy szobát kitakaritani. Persze ha neked annyi az igényed akkor sajnálom.

Privátot meg ne irj, ide ird amit akarsz, mert ez a legnagyobb gerinctelenség hogy nem mered kiirni ide, csak sunnyogva mert tudod hogy amit oda irtál azt úgyse dijazná senki. ÉRTED????

2017. máj. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Másold be légyszíves akkor hogy mit írtam privátba....

Még mindig te beszélsz hülyeségeket, ahelyett hogy elolvastad volna normálisan a kérdést... Sajnálom, hogy mindenhol van egy okoskodó megmondó ember aki mindig jobban tudja a másik dolgát.... Először válaszol aztán kérdez...

2017. máj. 2. 16:36
 16/17 anonim ***** válasza:
95%
Én abszolút megértem a kérdezőt, barátnőm anyja dettó ugyanez. Hiába takarít az egész család, akkor sem lesz soha befejezve, ha elmennek valahova, siet haza, mert takarítani kell, ki kell húzni a hűtőt, alatta is meg kell csinálni. Minden héten kétszer! Abszurd, ha befejezte, újrakezdi, akkor is, ha nem koszos, akkor is, ha rend van. Ez nem arrók szól, hogy a többiek nem csinálnak semmit, hanem, hogy a többiek 0-24-ben szintén takarítanának sem lenne elég, mert BETEG.
2017. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
96%

Az egy dolog, hogy jó a rend, tisztaság, de nem tűnik fel, hogy a kérdésben szereplő hölgy BETEG? Nem annyi, hogy szereti, ha patent a lakás, hanem mindent ennek rendel alá. Vagy valaki szerint komolyan normális dolog éjfélkor wc-t pucolni?

Ráadásul segíteni nem lehet az ilyennek. Anyám hasonló. Ha kiporszívóztam, akkor ő megcsinálta újra. Ha elmosogattam, akkor elmosogatott újra. Ha kimostam a ruhákat, akkor rakta vissza a gépbe újra kimosni. Stb. Várom az ötleteket, hogy egy ilyen embernek pl hogy lehet segíteni :D

2017. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!