Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én lennék a hibás, ha igen miért?

Én lennék a hibás, ha igen miért?

Figyelt kérdés
Elzárkózott lány vagyok és sokszor a zenébe menekültem mikor rossz napjaim voltak.Mindig zenét hallgatok.Megszerettem volna javítani a kapcsolatom a szüleimmel így elkeztem mesélni hogy mi volt a suliban,stb... Aztán akármikor szeretnél anyával beszélni apa mindig lecsesz hogy ne akarjak már négyszem közt beszélni vele, meg mondjam amit akarok mert ő is hallani akarja.De az a baj hogy mindig az van ha mesélek valamit akkor mindig beleszólnak és nem hagyják hogy végigmondjam amit szeretnék.Aztán ma mondtam anyának hogy szeretnék vele beszélni.Épp vacsiztunk és apa is ott volt és anya mondta hogy meséljek csak mi volt az az x y sztori amit akartam mondani.Aztán én megkértem mindkettőjüket hogy ne szóljanak bele, aztán apa már mindjárt lecseszett merthogy én szabok feltételeket,stb... Egyszerűen nem tudom mit kéne csinálnom mert mindig ez van és mindig ez is volt nálunk.Ha én szeretnék mondani valamit akkor belebeszélnek, ha a szülők beszélnek akkor.mi adjuk meg a tisztelet.Aztán mondta apa hogy azért nem tisztel mert a füles állandóan rajtam van és hogy nem hallok akkor semmit... Aztán mondtam hogy jó én is így fogom csinálni...
2017. máj. 4. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen jogos, hogy ez frusztrál. Nagyon rossz érzés, amikor nem hallgatják végig az embert.


Egyszerű módszer, de néha hatásos: legyen egy lap előtted, amire minden alkalommal, amikor félbeszakítanak, elhallgatsz, húzol egy strigulát. Vagy koppantasz egyet az asztalon. Aztán ugyanonnan, ugyanattól a szótól folytatod, ahol abbahagytad. Nem reagálsz a közbevetésre. Ez nehéz módszer számodra is, de hatásos lehet.


Tényleg sajnálom, hogy nem hallgatnak meg.

2017. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha anyád is közbe szokott szólni, vele mégis akarsz beszélni, akkor persze, hogy rosszul esik apádnak.
2017. máj. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy beleszólnak, gondolom a témába vág és kérdeznek, nem ? Vagy teljesen másról kezdenek el beszélni ?

És meddig mondanád a történetedet, 1 órán keresztül mesélnél és az lenne az elvárásod, hogy feszülten, csendben hallgassanak egy órán vagy két órán keresztül ? xD Ugye ezt te sem gondolod komolyan. Nem lehet, hogy veled van a baj, benned van a hiba ? Mert én azt érzem, hogy a szüleidet érdekled, érdekli őket, hogy mi történt, mi történik veled.

2017. máj. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem szoktam hegyi beszédet tartani...

Gyorsba elmondom nekik a sztorit de mindketten közbe szoktak szólni és mondják a magukét...

2017. máj. 5. 05:41
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha eddig nem beszélgettél velük, akkor meg kell tanulnod kommunikálni velük. Azért szólnak bele,mert végre beszélhetnek veled. Először nagyon rövid történetet mondj el nekik és hagyd, hogy kérdezzenek. Egy mondatosak legyenek a sztorijaid. Képzeld anya, X eltörte a lábát edzésen.

Szünet.

Erre anyád visszakérdez, hogy hogyan, vagy mond valamit, hogy Z is eltörte, 6 hétig gyógyult. stb

Eleinte lehet, hogy kevesebb szavad lesz, de idővel megtanulod, hogy alakítsd a beszélgetés irányát, hogy a elmondhasd amit akarsz.

-ugyanakkor egyes gyerekek, tinik hajlamosak a monomániára, ha épp foglalkoztatja őket valami, akkor túl sokáig akarnak beszélni róla, talán valami feszültségoldásból, vagy ilyesmi okból. Felnőttként ez nagyon idegesítő, ahogy nőssz ideje leszokni róla és figyelembe venni, hogy a másikat mi érdekli.

2017. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

És még egy javaslat. Egy hónapi próbáld ki, hogy nincs rajtad füles. Meg fogsz lepődni, hogy mennyivel több információ jut el hozzád a világból. Nem lesz ez a lebegés és térenkívüliség érzésed, de sokkal valósabb napjaid lesznek. + jobban megérted a szüleidet, ha neked is lesz infód róluk.

Nem azt mondom, hogy ne hallgass zenét, de ne fülessel illetve, csak akkor azzal, ha tényleg egyedül vagy egy zárt helyiségben. Pl este elalvás előtt ok, de a próba kedvéért már a buszon se és soha, ha ismerős ember van a közeledben. Így nem leszel annyira elszigetelve a világtól és jobb lesz a kommunikációd.

2017. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy egyesek szemében még a kérdező a hibás.

Bár az az ötlete jó, hogy csak 1-1 mondatot mondj nekik, aztán ha érdkeli őket, visszakérdeznek, és végighallgatnak. Valakit azért nem tisztelni, főleg a saját lányát, mert fülessel hallgat zenét, hááát.... ha úton vagyok, én is zenét hallgatok az esetek túlnyomó részében, főleg tömegközlekedésen, mert nem szeretem az emberek butaságait hallgatni. Nincs ebben semmi rossz, amíg akkor nincs a füledben, ha valakivel leállsz beszélgetni. Ha olyankor is hallgatod, arról tényleg érdemes leszokni, mert ezzel te nem tiszteled meg a másikat.

Nagyon nagy gond van, ha az, hogy megkéred, ne szóljón közbe (miután ugyebár nem tisztel), apukádból felháborodást vált ki, és feltétel szabásnak érzi... Nálunk is van egy rokon, aki folyamatosan közbeszól, nála próbálkoztam hol azzal, hogy szimultán beszéltem tovább, aztán egyszer megelégeltem, a közbeszólás után felálltam és otthagytam. Csak hát ezt az apukával nem lehet mecsinálni, főleg, ha ilyen érdekesen gondolkodik. Az is fura, hogy nem hagyja, hogy kettesben beszélj anyukáddal, nálunk ebből sem volt soha gond, egyszerűen azért, mert mindketten tudják, van, amit inkább a másikkal jobb megbeszélnem. Esetleg valami programot nem tudsz szervezni csak anyukáddal, ahol tudtok beszélni? Elmenni fagyizni, vásárolni, valahova, ami apukádat úgysem érdekelné, és közben tudtok beszélni is.

Vagy ami még eszembe jut, hogy ne jelentsd be, hogy beszélni akarsz, bár ez a közbeszóláson nem sokat segít, de ha mondjuk hazaérsz, és röviden elmondod, hogy képzeljétek, ez történt ma, hátha érdeklődnek, esetleg ha így, naponta pár mondatot sikerül elmondanod, mindenféle "felhajtás" nélkül, hátha javul lassan a helyzet.

2017. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

apádnak nyilván rosszul esik hogy ki akarod zárni

az is hogy te állandoan zenét halgatsz és ők se tudnak veled beszélni

amúgy meg a beszélgetés lényege hogy reagálnak a arra amit mondasz attól függetlenül hogy neked ez teszik e

2017. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nàlunk én màr ott tartok hogy ha apàm beszélni akar velem egyszerűen levegőnek nézem !A màsik az hogymutat hajlandósàgot arra hogy a gyerekét meghalgassa az ne a gyerekre haragudjon hanem magàra .
2017. máj. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a màsik az hogy ha a szülő*
2017. máj. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!