Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El van törve a nagylábamujja,...

El van törve a nagylábamujja, de anyum mindenáron azt akarja hogy menjek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 14éves fiú vagyok. Idén már sokat hiányoztam az iskolából. Most pénteken eltört a nagylábamujja focizás közben tesi órán. Borzasztóan fáj amikor ráállok a lábamra , szinte a sírás kerülget mindig. Azt még hozzá kell tenni, hogy gyalog járok iskolába... Anyukám pedig mindenáron azt szeretné hogy elmenjek az iskolába még így is, viszont véleményem szerint pihentetni kéne hogy összeforjon, nem pedig gyalogolni a hét 5napján az iskoláig illetve vissza. Mit tegyek valaki tud egy jó tippet/tanácsot adni?/köszönöm előre is a válaszokat!

2017. máj. 7. 15:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
88%

Ha valóban eltört, akkor egy hét otthon lébecolástól nem jön rendbe. Irány a háziorvos, ő megnézi és szépen beküld a balesetire a kórházba, ott meg ellátja.

Btw. erre ott sem fogsz iskola alóli felmentést kapni.

2017. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Nem.. Az idény voltam bárányhimlős ami után rengeteg vírust kaptam el, ezért volt sok hiányzásom..


Igen, kedves utolsó előtti, azért törtem el a lábujjam, mert matek doga lesz... -.- nem is értelek..

2017. máj. 7. 16:38
 33/40 anonim ***** válasza:
93%

"A lábujjak törése akkor fordul elő, ha mezítláb kemény tárgyba rúgunk. Ha a lábujj erősen deformált, helyretétel lehet szükséges. A 4 kisebb lábujj egyszerű törései gipsz nélkül gyógyulnak. Bizonyos fogások, így az ujj sínezése néhány hétre a szomszédos lábujjhoz ragtapasszal, vagy nejlonkötéssel (Velcro), és egy kényelmes cipő csökkentheti a fájdalmat, és védi a lábujjat. Merev-talpú cipők jó támaszt nyújtanak a törésnek, ugyanakkor a széles, puha cipők kevésbé nyomják a megduzzadt ujjat. Ha a normál cipőben a járás túlságosan fájdalmas, az orvos felírhat speciálisan készített gyógycipőt.

Az öregujj (hallux) törése sokkal súlyosabb, mint a többi lábujjé, kifejezettebb fájdalmat, gyulladást és bőralatti bevérzést okoz. Leggyakrabban az okozza, hogy a beteg beüti az öregujját valamibe, vagy ráejt egy súlyos tárgyat. Ha töréskor az ízület is megsérül, műtétre is szükség lehet."

2017. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
25%
30 percre van normál tempóval a sulim, sírva mentem be egy órán keresztül vakbél műtét után, mert addig kaptam igazolást. Ha nem voltatok orvosnál, akkor nem is kapsz igazolást, nem tudom mit vársz. Max fogsz egy mankót, barátnőm képes volt Pest széléről törött lábbal bejönni.
2017. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
90%
Na jó, ahogy látom kezdenek átcsapni egyes válaszok a túlzás kategóriába. Attól mert az egyik válaszolónak mennie kellett az iskolába a vakbélműtét után, meg törött lábbal sokat kellett gyalogolnia az egyik ismerősének, ne mondjuk már azt hogy ez helyes, és szenvedjen mindenki aki beteg, vagy rosszul érzi magát, és menjen iskolába. Ez a tipikus "dögöljön meg a szomszéd lova is" hozzáállás. Ne essünk át a ló túloldalára, ha valakinek valami baja van, ÉS az orvos azt javasolja neki, hogy maradjon otthon, az igenis maradjon otthon. Nem vagyok híve a lógásnak, de ne mondja már senki nekem hogy általános iskolában pár nap hiányzástól összedől a világ, és nem lehet bepótolni azt amiről lemarad a gyerek. (Valaki írja hogy ez nem indok arra hogy valaki két hetet lógjon... nem tudom honnan vette a két hetet, a válaszoló max. egy hétről ír.) Kérdező, én továbbra is azt mondom, hogy menj(etek) el orvoshoz, ő majd megmondja a tutit, mert ez a szakmája, ne Te, az édesanyád vagy az itt kommentelők döntsék el hogy mi legyen.
2017. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 pptomi ***** válasza:

Nekem 4 helyen tört el a nagylábujjam:D

Lábujjat nem gipszelnek, hanem pihentetni kell és felpolcolni. Ha muszáj menni, akkor kemény talpú cipőt kell felvenni orvosi utasításra. Mivel én járkáltam vele, mintha mi sem történt volna, elég nehezen(7 hét alatt) és rosszul forrt össze, amit el akartak törni újból. Azt nem engedtem nekik, így ma nem tudom behajlítani a nagylábujjam. Vagy 20 éve érzékeny a hidegfrontra is.


Ha nem életbevágó, akkor ne erőltesd.

2017. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 pptomi ***** válasza:

Törött kézzel menni kellett iskolába... De ki jár a kezén?!

Sok osztálytársam jött gipszelt kézzel/lábbal iskolába. Viszont a kéz más téma( írniuk nem kellett, csak figyelni órán), a törött lábúak pedig akkor jöttek, amikor a fekvőgipszet lecserélték járóra. Bár ez még a '80- '90-es években volt, de nem tudom elképzelni, hogy manapság törött lábbal menni kelljen. Mint fentebb írtam, én is mentem törött lábujjal, mint akinek kötelező, meg is lett az eredménye.

2017. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Na, mit mondott a doki?
2017. máj. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

" Bár ez még a '80- '90-es években volt, de nem tudom elképzelni, hogy manapság törött lábbal menni kelljen."


Most is járnak a gyerekek törött lábbal-kézzel iskolába. (Persze járógipsszel.)

2017. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 pptomi ***** válasza:
Mint mondtam, járógipsszel.
2017. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!