Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelőapám lehet, hogy...

IJustWannaDye kérdése:

A nevelőapám lehet, hogy skizofrén?

Figyelt kérdés

A nevelőapám folyton azt hajtogatja, hogy bekameráztuk a házat, meg hogy figyeltetjük. Amikor anya dolgozik, mindig bekiabál a szobámba a folyosóról, hogy "tudom, hogy anyátok itthon van"

Meg azt mondja, (szintén, mikor anya dolgozik) hogy látta őt a házunk előtt a volt barátjával, és hogy én tudtam anya minden lépéséről, és falazok neki. Mindig besötétíti a házat, mert szerinte figyelik a szomszédok, vagy a "szomszédba lerakott kamerák"

Múltkor pedig azt mondta, hogy nők állnak a házunk előtt, de mikor kinéztem az ablakon nem volt ott senki. Ezt mondtam is neki, mire azt mondta, hogy nem most, hanem az előbb.

Mi baja lehet? Egy ideig reméltem, hogy csak viccből csinálja, de nem. Skizofrén? Depressziós? Valaki tud segíteni?


2017. máj. 14. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem skizofrénia, hanem paranoia. Ha komolyan mondja, akkor gáz van. Iszik? Vagy szed vmi drogot?
2017. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem vagyok benne biztos, de szerintem füvezik. De nem rendszeresen, inkább csak néha.
2017. máj. 14. 09:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az éppen elég hogy ilyen lehet. Tudom itt az oldalon szeretik azt hangoztatni egyesek hogy fűnek nincs káros hatása, pedig a nevelőapád viselkedését simán okozhatja ez.
2017. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Amit leírsz, az elég gyanús a paranoid szkizofréniára, de valami tudatmódosító/hallucinogén anyag is okozhatja.

Én csak annyit tudok segíteni, hogy szakember segítségét javaslom. Nehéz lesz, mert ha ő nem akarja, kényszeríteni nem lehet rá.

Anyukád hogy áll hozzá? Őt nem zavarja, vagy nem veszi észre ezeket?

2017. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Szoktak veszekedni. Anya nevetségesnek találja. Nem sokat foglalkozik ezzel, mert szereti, és nem akar veszekedni, de szerintem ez nem normális.
2017. máj. 14. 09:33
 6/9 anonim ***** válasza:
A fű paranoiddá tesz. Nem lesz jobb...
2017. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig te egyedül, sajnos, nem fogod tudni megoldani a helyzetet.
2017. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vedd fel telefonnal egyszer, hogy mit csinál csak a hangját, aztán játszd le anyádnak.
2017. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek.
2017. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!