Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szópnátok ha a...

Szülők! Mit szópnátok ha a gyermeketek patológus szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Nem riadnátok meg, hogy a gyereketek ha már orvosi egyetemre ment lehetne akár olyan is aki segít az embereken, életeket ment meg pl. egy szívsebész, gyermekorvos, de ehelyett csak hullákat kasszából szét mint egy hentes. Hiába hasznos és szükséges, akkor is valami pszichológiai dolog kell, hogy legyen a választás mögött, mert teljesen normális ember ezt nem bírja csinálni egy életen át. Illetve a patológusok presztízse sem a legjobb, sokan az orvosi hivatás aljának tartják.

Minek menne ide egy tehetséges orvostanhallgató?


2017. máj. 17. 16:02
1 2 3 4
 31/34 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Aki jobb keresetre is szert tehente miért keresne kevesebbet nehezebb és undorítóbb munkával."


Teljesen mindegy, hogy troll vagy-e, vagy sem. Én kimondhatatlanul hálás vagyok azoknak az orvosoknak, akik a "népszerű" szakok helyett a patológiát választották. Az elmúlt 2évben férjemen tucatszor hajtottak végre biopsziát szívizomból és ezek a remek emberek vizsgálták a mintákat. Kétségtelen, hogy a szívsebész és kardiológus orvosok látványos és sikeres munkája is elengedhetetlen, de a patológus nélkülözhetetlen volt ahhoz, hogy ma is együtt élhetünk. Lehet, hogy szentimentális leszek, de ha van a válaszolók közt patológus, KÖSZÖNÖM.

2017. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nézem le, de nem is tartom szép hivatásnak. Tudom, hogy szöveteket is tanulmányoz, de boncolnia is kekl, az én értékrendembe ez nem fér bele."


Most te választasz neki szakmát,vagy megengeded hogy szabad döntése,meggyőződése alapján válasszon? Nem kellene őt terelgetni, a vágyait, céljait hagyd meg neki.


" Az sem mellékes persze, hogy nem is fizetik meg rendesen, ott van pl. a fogorvos, minimális felelősség, jó fizetés, megbecsülés, ugyan ez a plasztikai sebész."


Már megint ez a hasonlítgatás, már megint a pénz. Figyelembeveszed egyáltalán azt,hogy ő mit akar. Tudod büszke lehetnél rá,hogy neki nem a pénz az első. Szakmailag pedig nem kevesebb mint egy gyermekorvos,sőt többrétegű.


" A patológus pedig inkább csak a tudományt szólgálják."


Mi az hogy csak a tudományt???? CSAK?? Húú, neked nincs rendben valami az értékrendszereddel. A tudomány szolgálatába állni az én szememben dicséretes. Bárcsak töb b ember érezné ugyanezt, ahelyett hogy csak a pénzt hajszolja.


"az átlag ember nem értékeli, nekik az jön le, hogy hentes, meg, hogy biztos alkoholista, stb."


Mi van? Egyrészről mi számodra az átlagember? Egyáltalán miért érdekel az téged hogy mások mit gondolnak, miért nem azzal foglalkozol hogy támogasd a gyereked a céljai elérésében? Aki meg azt hiszi szerinted hogy biztos az ilyen alkoholista annak a véleményére miért adsz? A tudósok, kutatók, orvosok és sok más normális,értelmes ember sem gondol ilyen hülyeséget.

2017. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem gondolom, hogy egy patológust fikarcnyit is érdekelné, hogy mennyire értékeli egy "átlagember", vagy egy ilyen s..ggfej, mint te, kedves kérdező.:D Nincs rászorulva arra, hogy hálapénzzel egészítse ki a fizetését, fényeznie sem kell magát a beteg előtt, ugyanis ott, ahol egy csöppnyi esze van a kórházvezetésnek, messze nem átlagbért kap. Vannak, akik vállalkozóként leleteznek az egyre növekvő számú magánklinikának, rendelőnek, vagy akár közkórháznak - mellék-, vagy akár főállásban. Azt meg nem tudom, melyik "undorítóbb": halottban vagy élő beleiben, seggében, vaginájában turkálni.
2017. máj. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
90%
És honnan tudod, hogy más területen olyan baromi tehetséges orvos lenne? Más az elmélet, más a gyakorlat.... az meg ,hogy gyakszi alatt esetleg ott áll melletted egy másik bamba ,akinek dr van a neve előtt..nos azzal nem nagyon vagy kisegítve.
2017. máj. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!