Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szópnátok ha a...

Szülők! Mit szópnátok ha a gyermeketek patológus szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Nem riadnátok meg, hogy a gyereketek ha már orvosi egyetemre ment lehetne akár olyan is aki segít az embereken, életeket ment meg pl. egy szívsebész, gyermekorvos, de ehelyett csak hullákat kasszából szét mint egy hentes. Hiába hasznos és szükséges, akkor is valami pszichológiai dolog kell, hogy legyen a választás mögött, mert teljesen normális ember ezt nem bírja csinálni egy életen át. Illetve a patológusok presztízse sem a legjobb, sokan az orvosi hivatás aljának tartják.

Minek menne ide egy tehetséges orvostanhallgató?


2017. máj. 17. 16:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem jó a presztízse?????? Mert nemhálapénzes szakma? Orvosi és tudományos körökben viszont nem kicsi a presztízse. Ja, hogy a kereskedelmi tv-ben nem az elért magyar, vagy nemzetközi tudományos munkákról lehet hallani és a kiemelkedő tudósainkról az más téma. Nem csak a hullákat boncolja egy patológus, az csak egy pici szelete a szakmának. Ne viccelj, legyél büszke rá ha elvégzi, mert nagyon nehéz,bonyolult szak. Feljebb meg leírták a többit, hogy nyomozásokhoz kell, kutatások nélkülük lehetetlen, onkológiában végképpen, molekulás patológia összedolgozik velük, biológusok úgy szintén. Fogalma nincs egy átlag embernek, (persze nem is kell) aki nem látta, nincs benne. Amúgy patológián még dolgoznak cytologiai asszisztensek például, kell jó pár jó gyors gépelni tudó ember az indító, leletező részhez stb. . A leletezőben fülhallgatóról hallgatják a leletet és úgy abban a tempóban gépelik.
2017. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%
7-esnek igaza van. Nálunk van olyan aki előszór patológus volt, boncolt és úgy lett balesetsebész. Nagyon-nagyon sok hasznát veszi ennek mostanra. Ott lehet mindent megtanulni egyben.
2017. máj. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
32%
kiröhögném, hogy úgy akar patológus lenni, hogy nincs tisztában vele, mit csinál a patológus
2017. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
97%

Sokszor az ilyen sznob, tudatlan szülők teszik tönkre a gyerekeik életét. Csak a pénz és a presztízs. Ó igen, a hálapénz, a magánpraxis stb. Milyen jól hangzik, hogy mesélheted a sznob barátoknak családtagotoknak,hogy a gyereked szívsebész lett, vagy gyermekorvos ahogy te kívánod, nem pedig számodra holmi kis szerencsétlen patalógus. Olvasd már el legalább a hozzászólók véleményét ha már kitetted ezt a kérdést és válaszoltak, hogy mit gondolsz, mi jár az eszedben, változott-e valami a hozzáállásodon, vagy csak te vagy az aki itt agyba-főve lepontoz mindenkit,mert a többség nem ért veled egyet csupán csak többet tudnak erről a szakmáról mint te!

Nem akarom ismételni magam hiszen már elmondták itt előttem sokan hogy milyen sokoldalú és fontos,hasznos szakma ez,ami orvosi,természettudományi,kriminalisztika területén nagyon is megbecsült. Buta ember az aki lenézi az ilyet, lepontozhatsz.

2017. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Nem nézem le, de nem is tartom szép hivatásnak. Tudom, hogy szöveteket is tanulmányoz, de boncolnia is kekl, az én értékrendembe ez nem fér bele. Az sem mellékes persze, hogy nem is fizetik meg rendesen, ott van pl. a fogorvos, minimális felelősség, jó fizetés, megbecsülés, ugyan ez a plasztikai sebész. Ők is olyat tesznek amit értékel a páciens. A patológus pedig inkább csak a tudományt szólgálják. Persze fontosabb is ez bizonyos szempontból, de az átlag ember nem értékeli, nekik az jön le, hogy hentes, meg, hogy biztos alkoholista, stb.
2017. máj. 17. 21:09
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

ne hülyéskedj, fent rengetegszer írták, hogy életeket ment, hát akkor az mi mást szolgál, mint a páciens érdekét? Sőt, ez még több páciens érdekét szolgálja, mint egy mellplasztikai műtét pl.

meg miért lenne alkoholista?

ezeket te gondolod, vagy mások? mert én még sosem hallottam ilyet. téged érdekel, majd mit gondolnak mások a fiadról? mert szerintem senkinek semmi köze a fiam hivatásához, ha hentes lenne is büszke lennék rá, ha patológus, akkor is :) ne az alapján válasszon már szakmát, hogy egy átlag magyar embernek mi az első, ami eszébe jut.


ráadásul, azzal mi bajod, ha a tudomány érdekét is szolgálja a páciensé mellett? ez az egyik legnemesebb dolog, amit el lehet képzelni -hogy még sok ezer más emberen segíts a tudományon keresztül.

2017. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Végülis igazad van. Csak olyan furcsa az, hogy valaki hullákat boncol, nem az jut az ember eszébe feltétlen, hogy ezzel komoly munkát végez.
2017. máj. 17. 21:37
 28/34 Carragher_x ***** válasza:
100%
Jól csinálod, mert képtelen vagyok eldönteni, hogy troll vagy vagy tényleg ennyire sötét...:)
2017. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
#28 Egyik sem vagyok. A sötét jelzőt pedig kikérem magamnak. Viszont nem nevezhető akkor sem az orvosi szakma csúcsának a patológus, aki a hullaházban/kis laborjában ügyködik. Tipikus elvont tudós. Aki jobb keresetre is szert tehente miért keresne kevesebbet nehezebb és undorítóbb munkával.
2017. máj. 17. 21:55
 30/34 Carragher_x ***** válasza:
84%

Egy bizonyos értelmi nívó felett nem azon az elven választunk HIVATÁST, hogy az a nyerő, amivel kevesebb munkával több pénzt lehet keresni.

Arra a szemléletre, amit itt előadsz, a leghízelgőbb jelző a "sötét", szóval sztem inkább ne kérd ki:)

2017. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!