Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Törvényszéki tárgyalás által...

Törvényszéki tárgyalás által hozott ítéletet meg lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés
Törvényszéki tárgyalás előtt állok /én vagyok az alperes,én fellebbeztem a bírósági ítélet ellen,mert megvonták a szülői felügyeleti jogomat.Sajnos nagyon elfogult a bíróság az édesanya hazugságait teljes mértékben elfogadják-de mit is akar egy idősebb apuka,hogy neki adjanak igazat?-sok apa szenved velem együtt.

2017. máj. 23. 10:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
jav: kétségbevonom
2017. máj. 23. 15:25
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Sántít az ügy. A bíróság minden ítéletet indokol és bizonyítékokkal támaszt alá.
2017. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"még oklevelem is a van az iskolától!!!!-amit a munkámért kaptam 2db. "


Ez meg mi?!

Mi köze ahhoz, hogy alkalmas vagy-e a gyermeked nevelésére?

2017. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

9-es vagyok: én is tudok olyanról,ahol apuka kapta meg a gyerekeket, csak hát valóban kevés a környezetemben aki egyedül meg tudná oldani az életét 1-2 kisgyerekkel (munkából kiesés,különórák,stb).Az is tény, hogy 63 évesen az embernek már nem a saját gyerekét kéne nevelnie, hanem unokázni. Biológiailag már más fázisban lenne az ember, ehelyett azt csinálja, amit 30-as évei elején kéne.

Nem irtál semmit kérdező, de abból indulok ki, hogy az exem is kb ennyit irna ki - vicces hogy még a kor is egyezik :-D -, a felét szimplán lehagyja,ahol a lényeg lenne.

2017. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A nők is megoldják a gyereknevelést egyedül, akkor egy férfinek is ugyan annyi. A nő is kiesik a munkából ha Apuka cseszik szabit kivenni, táppénzre menni ha agyerek beteg vagy valamit intézni kell. Sok ilyen bunkó Apuka van aki válás után semmit nem csinál a gyerek körül, nem lehet felhívni akkor sem ha baj van a suliba, ha a kellene vinni a gyereket. Bezzeg egy nő az ugorjon a munkahelyéről.A 45-50 körüli nők közül ki az aki még nem nevelt egyedül gyereket? hát szerintem nagyon- nagyon kevés, talán a nők 20%-a. Abból is 10 aki meg nem szült. Lehet pici falvakban nem olyan nagy a válásai, szétköltözési arány. Én ha körbenézek, baráti körben, volt osztálytársak, munkahely, sokkal kevesebb aki még nem. És ebben vannak Apukák is akik egyedül nevelik. Vannak olyanok akik attól még, hogy szét költöztek a gyerek körüli dolgokat együtt csinálják. Oviba vinni, hozni közösen, attól még szülői-értekezletre együtt mennek, gyerek sulis, ovis fellépésére, meccsére stb. Mondjuk ez lenne alapban normális, nem kell rosszban lenni, mert valaki külön ment.
2017. máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11 évessel pláne egyenlő eséllyel indultál. Az más ha 2-3 éves. Bár ma már egyre több bíró jogász is azon van, hogy azt is egyenlően nézik. Azt már meg is szüntették, hogy 3 éves korig ne lehessen elvinni egész hétvégére. Persze bíró és bíró közt is van különbség, ők is emberek. A jog és a bírói gyakorlat is más. Ahhoz , hogy tanácsot lehessen adni ahhoz hallani kellene mindkettőtök verzióját, tanukat stb. Telesen megvonták a felügyeletedet? Vagy csak nem Nálad helyezték el a gyermeket?
2017. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban számít az oklevél, hogy legalább látták Apukát a suliban, ergo érdekelte a fia suli élete, közössége. Számít azért, persze az jobban, hogy fogadóórára bejárt e? Szüli-értekezletre járt e? Vidd kérdező tovább az ügyet, de azért is az is necces már, hogy a gyerek viszonylag nagy, Ő mit akar? Ahhoz kicsi nyilván, hogy a bíróság meghallgassa, bár ez is bíró függő. Nektek viszont akkor érdemes tovább pereskedni, ha a gyereknek sem tetszik az ítélet. HA már volt elsőfokú ítélet, akkor kb 2-3 éve már úgy is zajlika dolog. Még x időt beleölni nem érdemes, mert arra tényleg akkora lesz a gyerek, hogy megkérdezik Őt is. Azonban ha a teljes felügyeleted vonták meg, azt is, hogy nem viheted el, a láthatást is, akkor felesleges szerintem tovább menned. Ilyet ok nélkül nem csinál a magyar bíróság. ÉS indoklás volt, az 100%. Nem is hivatalon anélkül. Ha nem lenne az olyan, ,mintha az orvos megműtene, és azt sem tudnád mivel.
2017. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reagálásokat-valamit rosszul írtam,vagy nem jól értelmezitek,nem a láthatást vonták meg,hanem a szülőifelügyeleti jogot-ez nem ua.Nem dönthetek semmiben,max. az iskola választás,de kérdezném ezt is hogyan?Tanulhatok vele láthatom,mindig mikor Édesanya dolgozik,minden másnap este Ő hozzá kell vinnem megvárni mig hazaér/este/ és akkor jönnöm kell.De semmibe nem szólhatok bele /magyarul egy cseléd vagyok a fiam mellett---tudom lehetne szebben is írni/Hogy mutatok példát a fiamnak?Ha mindig "kuss" van?---mindenben csak az Édesanya dönthet?Mindenből kivettem a részem eddig!-első perctől 3 -szor ment bíróságra Édesanya-2x letudtam beszélni akkor abba hagyta most harmadszor már nem 5 éve zajlik./lehet hogy holnap feladom-tárgyalás a Törvényszéken/ tudom kicsit zavaros ez így ---de nagyon hosszú lenne leírnom,de lefogom,mert nem tudom feldolgozni--elnézést kérek,de én mindig ragaszkodtam a fiamhoz és mindent megtettem eddig is érte---még csak annyit először nem is a nevemen volt és mégis tőlem veszik el /tudom,hogy egyre zavarosabb,de nagyon nehéz úgy nyerni,hogy mindenhol Nők döntenek-gyám,családsegítő,iskola,bíróság stb./
2017. máj. 24. 12:49
 19/22 anonim ***** válasza:
Húúú, azért ezt így ebben a stílusban nem adod elő a bíróságon ugye? Ismerek olyan bírót, aki férfi, családjogi (mondjuk most már nem dolgozik bíróként), hát leosztana ezért a cseléd megfogalmazásért. Ha igazad is van részben, de ennek a bíróságon nincs helye. Ebből egy bírónak, a jogásznak, akik jobbára papírból dolgoznak, csak az fog lejönni, hogy az a bajod, hogy a volt feleséged nem azt csinálja így amit mondasz és Neked az zavarja a csőröd. Most meg már jogilag sem teheted meg, és a gyereken keresztül tudtad volna. Kvázi a gyermek dolgai lettek volna már a közös pontok, és azt felhasználód volna bosszúból Vagy afféle. És most ezt segítőszándékkal írom. Nézd ez nagyon szép és jó példa, ha láthatod amikor akarod. Hozod suliból stb. Hidd el nagyon jó példa a gyereknek. Gondolj bele ha látja, hogy attól mert elválik valaki attól még van elég időt a gyermekével jó eséllyel ő sem lesz olyan apa aki max. két hetente vagy a akkor sem kíváncsi a saját gyerekére, semmi közös program stb. Viszont ha Te ezt cselédségnek érzed, akkor ott gond van. Értem én, hogy beleszólásod így nincs a pl. a suli választásba. Nézd ha házasok lennétek és nem értenétek egyet, akkor is valakinek engedni kellene. Akkor is lehet, hogy a végén még sem az lenne amit Te jónak látsz. Hát a házasság ilyen, van amiben nem értenek egyet a felek, akkor valaki enged. Az a világ meg rég elmúlt, hogy a férfia család fő az ő szava a döntő ha nem egyeznek valamiben. Miért nem lehetett a gyermek elhelyezést közös-megegyezéssel? Ha ennyit van Veled a gyerkőc, nem lehetett volna osztott felügyelet? Főleg ha a munkába járás Anyukának úgy könnyebb lenne? Egy hete Nálad, egy hetet anyukánál? Külföldön sok ilyen van, bár itthon is egyre több. Akkor volt már 2. fokon is az ügy, mert már nem tiszta?
2017. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Megint félreértettél vagy bennem van a hiba rosszul közlöm---nem azért érzem magam cselédnek mert foglalkozom a Fiammal!!!!!Akkor mégegyszer---én azért láthatom a Kisfiam ennyit mert az Édesanya mikor én vagyok vele dolgozik/és én csak akkor láthatom mikor Ő dolgozik!!!!

Jogom semmi a nevelésében,csak kötelezettségeim/gyerektartás ,haza vitel csak Édesanyánál alhat stb/ Éjszakáit csak Édesanyával töltheti,nálam havi 2x alhat!--megosztásról Édesanya hallani sem akar ,én csak alárendelt szerepet tölthetek be,neki uralkodni kell rajtam és csak az lehet amit Ő mond vagy akar. Talán így kicsit más.Köszönöm a rám szánt időt.

2017. máj. 24. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!