Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Már nem bírom tovább?

Mit tegyek? Már nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Már nem bírom tovább,kezdek megbolondulni! 17 éves lány vagyok lassan 18,anyámmal élek és a testvéremmel aki 21 éves.Apám 5 éve meghalt.

A legfőbb probléma az hogy anyám cukorbeteg és levan bénulva a jobb és bal oldalán is,ami még a legrosszabb hogy nem tud beszélni,szóval az ,,ágyhoz van kötve".

A tesóm az alap dolgait anyámnak eltudja végezni:etetés,itatás,fürdetés stb..a tesóm anyámmal van egy szobában állandóan,hogy gondoskodjon róla.

Nah eddig az alap dolgokat elmondtam-mos jönne a főbb gond,az hogy ki nem állhatom anyámat!

Állandóan sír de nem úgy...hanem üvöltve,van amikor 2 órát is át tud sírni.Általában tudjuk hogy mit szeretne de néha elkepzelésünk sincs!

Nekem még ott van a suli,tanulás rengeteg házi stb,de anyámtól nem tudok tanulni és házit írni mert állandóan sír,éjjel is meg nappal is.

A szobám pont anyám szobája mellett van és minden áthallatszik,ami a legrosszabb hogy éjjel nem tudok aludni.

Egyszerűen nem bírom tovább,kikészültem idegileg is.

Mit kéne tegyek?Vagy valami tanácsot kérek!:(

(amúgy bocsi a helyesírási hibákért).


2017. máj. 28. 07:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%
Szóval a tesód gondozzaanyudkádat, szegény anyukád szenved, még beszélni sem tud, te meg utálod, mert fájdalmában sírni merészel. Nem kívánok én senkinek semmi rosszat, csak hogy kapja vissza amit másoknak adott. Te is lehetsz még beteg, te is lehetsz kiszolgáltatott. És csak remélheted hogy a családod nem dob el mint a szemetet mert zavarod őket.
2017. máj. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%

Ez túl nagy teher két gyereknek egy ilyen súlyos, tehetetlen beteget gondozni, egyszersmind szülői segítség nélkül élni.

Más rokonotok nincsen?

Családsegítőtől tudsz segítséget kérni, hétfőn tudsz bemenni leghamarabb.

2017. máj. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
59%
Elhiszem hogy nehéz,de azért gondolj bele nem lehet anyukádnak könnyű azért milyen dolog az hogy kinemálhatod anyukádat?Sok gyermek örvendene ha élne az édesanyja és te meg kinemálhatod.
2017. máj. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Jó kicsit túloztam azzal hogy ki nem állhatom,de akkor is ez már nem normális hogy állandóan sír minden apróságon.
2017. máj. 28. 08:09
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom anyukádat, szörnyű lehet így élni.

De titeket is, mert ez nagy teher lelkileg és minden téren.

Rámehet a fiatalságotok hogy anyukátokat ápoljátok. Nem azt mondom, hogy ne segítsen az ember a családtagjainak, de tragédia az is, ha elszaladnak mellette az évek emiatt.

Én a helyetekben kérnék otthonra segítséget, ápolót.

2017. máj. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez senkinek se jó.Szegény anyukád jól megjárta.Ebben a helyzetben legjobb lenne ha valahova be tudnátok adni szakszerű felügyeletre,mert a tesód teljesen be fog kattanni,meg te is.
2017. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
99%

Kedves Kérdező:

Te még nagyon fiatal vagy, és nem lehet elvárni, hogy szakszerűen állj a problémához, mert még előtted is ott az élet. Én már jócskán 30 felett voltam, mikor először rám szakadt egy hasonló feladat, de nekem is nagy kihívás volt. Itt az ideje segítséget kérned, nem szégyen.

2017. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem élet, hidd el, senkinek sem: lehet anyukád azért sír mert pontosan látja/érzi mekkora terhet rakott rátok!!!

Hidd el nekem, ez is benne van.... épp ezért tényleg jó lenne szakszerű ápolót biztosítani, óriási teher ez két ekkora gyereknek!

:(

2017. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy fölöttem is írták, Anyukád gondozását külső segítséggel kéne megoldanotok, mert mindketten fiatalok vagytok, ez nektek sem élet, nektek most a jövőtök alapozásával kell foglalkoznotok, ti is csak akkor tudtok később is segíteni Anyukátoknak, ha van egy jól fizető állásotok amiből még jut neki is.

Az viszont nagyon rossz hozzáállás, hogy utálod őt az egészségi állapotáért és ami vele jár, ha te lennél az ő helyzetében te mit éreznél ha ők így gondolnának rád? Lehet azért sír állandóan, mert látja hogy a saját gyerekének mekkora nyűg és utálja.


Amíg a gondozást meg nem oldjátok:

Nem tudnál könyvtárban tanulni? Nincs az iskolában tanulószoba?

Alvásal kapcsolatban: én hangos felsőszomszéd miatt kényszerültem füldugót használni, ami sokat felfog a zajból, én viaszosat használtam, az jól felveszi a fül alakját és sokat tompít a zajon. Illetve van még egy fajta, ami drágább de több hónapig újrahasználható, állítólag az is nagyon jó.

2017. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%

Akik szerint a kérdező a bunkó, azok belegondoltak, hogy a most 21 éves nővére 16 éves korától egyedül kénytelen nevelni az akkor 12 éves húgát és ellátni egy magatehetetlen felnőttet? Illetve a kérdező 12 éves kora óta aktívan részt kell vegyen a háztartásban és egy magatehetetlen ember ellátásában, miközben végignézi, hogy a nővére ebben tönkremegy és nem tudnak kommunikálni az anyjukkal?


Ez egy felnőttnek is sok lenne, ti meg egy gyereket szidtok. Szégyeljétek magatok! Könnyű úgy pofázni, hogy nem ti vagytok ebben a helyzetben.


Kérdező, ülj le és beszélj a nővéreddel, kérjetek segítséget, adjátok otthonba anyukádat! Ill te bwszélj az iskolapszichológussal is!

2017. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!