Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha már nem...

Mit csináljak ha már nem birom lelkileg a viselkedését?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most érettségiztem. Anya már évek óta nyom az orvosi felé, és eddig más alternatíva hiányában engedtem a nyomásnak, tudtam, hogy gyógyítással akarok foglalkozni. Megjelöltem az ÁOK egyetemeket, de az utóbbi hetekben jöttem rá, hogy a dietetika szerelmese vagyok. Kiskorom óta sportolok, vonz az életmód, gyógyítás stb, egyszerűen mintha nekem tervezték volna az egyetemet. A tantárgyakért is oda vagyok. VISZONT anya amint ezt meghallotta rámszállt, hogy meghunyászkodtam, itt kevesebb a ponthatár és gyáva vagyok, a könnyebb utat választom... és úgysem lesz belőlem senki ha ezt az utat választom, támogatni se fog. Hiába tudom, hogy ezzel szeretnék foglalkozni és hiszem, hogy ha mindent beleadok igenis lehetek sikeres dietetikus, anya lelkileg tönkretesz! A tanulásra nemtudok annyira koncentralni, egesz nap hivogat, hogy ma is mennyi cikket olvasott, hogy hasztalan és én is az leszek, kinevet mikor erre elődrukkolok a terveimmel, nem vesz komolyan. Megjegyzéseket tesz, hogy semmire se viszem majd, le fognak nézni, így tényleg nem is vagyok orvosira való... Bármennyire is ellenállok, úgyérzem tönkretesz.. Rengeteg energiámat felemészti, hogy ne hallgassak rá és ne törjek meg... Mit kéne csinálnom? 18L
2017. jún. 7. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ne beszélj vele erről. Csak csináld, amit elterveztél, és ne vele oszd ezt meg. Ha tényleg mániákusan meg akar törni, akkor legjobb, ha nem adod meg neki a lehetőséget.
2017. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
86%
Ha ilyen agresszívan viselkedik, megállítani valószínűleg nem fogod tudni. A legjobb, amit tehetsz, hogy nem téveszted szemelől a SAJÁT célod, ne törődj vele, mit akar, ne menjen tönkre az életed azért, mert neki más tervei vannak! Tudom, hogy nehéz, de ne engedj a nyomásnak szerintem. 19L
2017. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

*előrukkolok

Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon nehéz ellenállni tekintve, hogy én is utólag jöttem rá, hogy ezt szeretném tanulni. Emiatt halasztanom kell egy évet, sajnos ezt nem jelöltem meg. Pont most lenne szükségem valami támogatásra... Rajta kívűl mindenki örül nekem, meg mindenki szerint illik is hozzám.. De itthon vagyok legtöbbet, ha elmegyek otthonról hivogat, már nagyon-nagyon elegem van... Hiába próbálom meggyőzni erről, csak a folyamatos szánalmát érzem

2017. jún. 7. 14:02
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne halassz, végezd el az orvosit, ha nem képesség hiány az oka a húzódozásodnak. Aztán szakosodj olyan irányba, ami a sport és egészséges étkezés vonalhoz legközelebb áll. Pl legyél sportorvos. Ez nagyon jól fizet, érdekes és nem kell nagybetegekkel se foglalkoznod. Ha van annyi eszed, hogy orvos legyél, akkor óriási hiba elpazarolni egy egyszerű főiskolára.
2017. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De engem érdekel a táplálkozástudomány, hogy ezen a szakon a pszichológiai, társadalmi hátterét is vizsgáljuk az adott betegnek. Nagyon tetszik a szak, orvosként se a sportovos, se a diabetologus, se a gasztroentreologia nem az én világom.. És csak ezek az irányvonalak érdekelnének. Szerintem van jövője a dietetikának, és rajtam múlik, hogy mennyire leszek sikeres. De anyával sajnos egyelőre nemtudok mit kezdeni. De azért köszönöm neked is a választ!
2017. jún. 7. 14:35
 6/17 anonim ***** válasza:
Így semmi képp ne menj az orvosira, ha nincs meg a motiváció akkor egy kínszenvedés lesz. Hagyj ki egy évet, akkor csinálhaszt jogsit/nyelvvizsgát, elmehetsz dolgozni és spórolhatsz a sulis évekre, hidd el hamar eltelik az az egy év.
2017. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3%

Akkor el kell döntened, hogy mennyire vagy okos. Ha az vagy, akkor a dietetikusok világa egy kicsit kevés lesz neked. Oda, legalábbis itthon, nem a legokosabb lánykák mennek tanulni. Óriási különbség van egy egyetemi és egy főiskolai képzés között. A fősuli inkább olyan, mint egy erősebb gimnázium, ahol egy adott szakmára betanítanak és aztán csak ahhoz értesz, itthon ráadásul nagyon kevés gyakorlati tudást ad. Az egyetemek pedig széles-látókörű, választani és fejlődni képes embereket tanítanak ki. Szerintem anyukádnak is ez a baja. Ha egy másik, jó hírű egyetemi szakot jelölsz meg, akkor van miről beszélnetek, így viszont egy buta fellángolásnak tűnik.

Ha felvettek az orvosira, akkor kezd el, közben tájékozódj a másik szakról is, akár egy-egy órára is bemehetsz. De csak azért kihagyni egy évet, mert utolsó pillanatban meggondoltad magad, nagy butaságnak tűnik.

Abban van egyedül igazad, hogy az orvosi nehéz és, ha semmilyen motivációt nem találsz benne, akkor nem érdemes végigszenvedni. De valamilyen kevésbé éles váltással jobban járnál.

2017. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az lenne a nagy butaság, ha úgy kezdene el tanulni valamit, hogy azt nem szeretné. Mert ha az orvosit otthagyja 1-2 félév után, akkor nem csak az államilag támogatott féléveit pazarolná, de vissza is kéne fizetnie a tandíj árát ami milliós összeg. Ja és gondolom te nem jártál egyetemre:D
2017. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tom80 ***** válasza:
46%
Amikor kb 24-25 éves leszel, és elkezdesz állásinterjúkra járni, meg fogod érteni, hogy miért kell piacképes szakmát választani. Szerintem menj ÁOK-ra, majd utána azzal fogsz foglalkozni ami ténylegesen nagyon érdekel. 37/F
2017. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De ha megvan a kellő motivációm és szenvedélyem az adott szakmához akkor miért ne tudnék kialakítani egy rendes karriert? Vállalkozni szeretnék, kapcsolatokat teremteni, ha meg is szerzem a diplomát, mindig képezni fogom magam. Nem vagyok az a belenyugvós típus. Egyébként majd külföldön szeretnék dolgozni. (szakmától függetlenül) Ráadásul a dietetika egy feltörekvő tudományág. Vagy nagyon naívan látom a helyzetet? Nagyon-nagyon tetszik ez a terület... Minden szempontból. Személyiségemhez is nagyon passzol.:(
2017. jún. 7. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!