Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha már nem...

Mit csináljak ha már nem birom lelkileg a viselkedését?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most érettségiztem. Anya már évek óta nyom az orvosi felé, és eddig más alternatíva hiányában engedtem a nyomásnak, tudtam, hogy gyógyítással akarok foglalkozni. Megjelöltem az ÁOK egyetemeket, de az utóbbi hetekben jöttem rá, hogy a dietetika szerelmese vagyok. Kiskorom óta sportolok, vonz az életmód, gyógyítás stb, egyszerűen mintha nekem tervezték volna az egyetemet. A tantárgyakért is oda vagyok. VISZONT anya amint ezt meghallotta rámszállt, hogy meghunyászkodtam, itt kevesebb a ponthatár és gyáva vagyok, a könnyebb utat választom... és úgysem lesz belőlem senki ha ezt az utat választom, támogatni se fog. Hiába tudom, hogy ezzel szeretnék foglalkozni és hiszem, hogy ha mindent beleadok igenis lehetek sikeres dietetikus, anya lelkileg tönkretesz! A tanulásra nemtudok annyira koncentralni, egesz nap hivogat, hogy ma is mennyi cikket olvasott, hogy hasztalan és én is az leszek, kinevet mikor erre elődrukkolok a terveimmel, nem vesz komolyan. Megjegyzéseket tesz, hogy semmire se viszem majd, le fognak nézni, így tényleg nem is vagyok orvosira való... Bármennyire is ellenállok, úgyérzem tönkretesz.. Rengeteg energiámat felemészti, hogy ne hallgassak rá és ne törjek meg... Mit kéne csinálnom? 18L
2017. jún. 7. 13:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8-as egyszer lehet váltani felsőoktatásban is, nem kell visszafizetni. És persze, hogy nem jártam egyetemre, a doktorimat is a piacon vettem.
2017. jún. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
7es, gondolom te se egyetemet se főiskolát nem nagyon láttál még belülről:-D
2017. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12 Feladom, tényleg sose láttam egyetemet, kívülről se.

Mindezt abból szűritek le, hogy azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy egy néhány hónapja érzett fellángolást gondoljon át és ne lógázza a lábát egy évig, hanem tanuljon azon az egyetemen, ahova felvették és amit eddig ő is választott volna? Ha felvették az orvosira, akkor valószínűleg alkalmas rá, hogy elvégezze, nem óriási szenvedés vár ott rá, hanem egy remek intellektuális kaland. Ha fél-egy év próba után látja, hogy ez nem neki való, akkor nyugodt szívvel mehet a választott szakjára. De addig utána kell néznie, hogy tényleg azt akarja-e. Jobb dolga úgy sincs a következő felvételi időszakig, mint körbenézni és tudatosan elgondolkozni a lehetőségein. Persze halaszthat, utazgathat, dolgozhat is, de lábat lógázni butaság 18 évesen.

2017. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem lóbálnám a lábam, szereznék nyelvvizsgákat, jogosítványt, dolgoznék/elmennék valami hasznos okj-s képzésre. Mindenképp a jövőmre koncentrálnék. Egyébként orvosira eddig úgy néz ki van esélyem, de egyre inkább a dietetika felé orientálódom... És szerintem az orvosin, ha ennyire más felé húz a szivem, csak szenvednék. Nemhiszem, hogy ne tudnék abban a szakmában sikeres lenni, amit szeretek. Alapvetően nem is ebben vagyok bizonytalan, hanem a kapcsolatomban anyával... Azért köszönöm mindenkinek aki időt szán a kérdésemre
2017. jún. 7. 17:59
 15/17 anonim ***** válasza:

A fősuli inkább olyan, mint egy erősebb gimnázium, ahol egy adott szakmára betanítanak és aztán csak ahhoz értesz, itthon ráadásul nagyon kevés gyakorlati tudást ad. Az egyetemek pedig széles-látókörű, választani és fejlődni képes embereket tanítanak ki.

Emiatt a 2 mondatod miatt írtuk.

2017. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tehát, mert fenn hordom az orrom, azért nincs egyetemi tapasztalatom. Még csak nem is teljesen saját gondolat, csak sajnos nem emlékszem, hogy melyik egyetem rektorától hallottam egy rádió interjúban.
2017. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Pont ez a lényeg, hogy nem így van ahogyan leírtad.
2017. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!