Apám nőgyűlölő?

Figyelt kérdés

Állandóan a menstruációval jön, hogy biztos havink van vagy lesz, ha feszültek vagyunk. Hárman vagyunk lánytesók, abból egy külföldön él, mi otthon, illetve az öcsénk, és az anyánk, aki már nem menstruál. És akkor ilyen megvetően mondja ezt a havi vérzést és már nagyon idegesitő hogy csak ezzel tud jönni.

A másik mindig mondja hogy a nők milyen buták, meg hogy a munkahelyén ezt meg azt csinálja, és azért, mert a nők buták amúgy is, azért csinálják.

Ez most mire utal szerintetek? Ja meg mikor bevásárol, akkor bejön szólni, nekem meg anyámnak, hogy segitsünk bevinni a cuccokat, és olyankor ő nem segit hanem elvárja hogy ketten vigyük be. Pedig ott van öcsém is, 21 éves. Szóvá is teszem akkor jön azzal hogy mit mutogatok mert nekem mondta. De mondom itt van két férfi és miért a nők cipekedjenek? Őt ez nem érdekli. Meg mikor a tescoban vagyunk, nekem adja oda a nehéz szatyrokat, mondván neki tele van a keze, holott üres kézzel jön. Meg elvárja hogy anyám vagy valamelyik lánya tálaljon neki amikor hazajön, hogy mert ő a férfi és a nőknek ez kötelességük. Hallom hogy más férfi besegit a főzésbe, mosogatásba meg egyéb házimunkákba, hát itt ez nem szokás, nehogy már a férfiak ezt csinálják. Ő télen össze vágja a fát, még azért is könyörögni kell, általában az albérlőnk csinálja, néha összevágja apám. Ha meg nem ér rá, akkor öcsémnek szól, aki megmondja hogy ő nem fát vágni.

Nem értem a gondolkodását, mire utal ez szerintetek? Öcsém is azt csinálja hogy befekszik a tévé elé, és kiszolgáltatja magát és persze anyám megcsinálja neki. Ha meg mi kérünk valamit egyszer, mert amúgy nem nagyon szoktuk ugráltatni, csak látván h öcsénk ezt csinálja akkor már megkérjük hogy nekünk is hozzon. Csináljunk maguknak, mi lányok vagyunk. De ez gyerekkorunk óta igy van, mindig jöttek azzal anyám is meg apám is h mert ő fiú. Mi lányok vagyunk ezért nekünk dolgozni kell, meg elmenni boltba, ez még gyerekkorunkban. Meg már 10 évesen vagy még annyi se, már elküldtek minket a közértbe, meg mosogatni, ablakot pucolni kellett, öcsénknek meg semmit, mondván hogy ő fiú. Meg mikor tálalás volt, még kicsik voltunk, akkor anyám apámnak és öcsémnek tálalt először. Mi hárman mondtuk hogy miért a Krisztián az első. Anyám: mert ő fiú. Ez végig kisérte a gyerekkorunkat. Még sorolhatnám végig. Olyan is volt, hogy apámra rájött az utazhatnék és csak öcsénket vitte, mert ő fiú, azt mondta meg mi amúgy is már iskolások vagyunk. Aztán később mikor 11 voltam, nővéreim meg középiskolások, öcsém meg 7. Szüleink elmentek a tengerpartra valamikor márciusban és csak öcsénket vitték el, mert mi iskolába járunk és ő fiú, meg ő hiányozhat az óvodából. Nagymamánk vigyázott akkor ránk és csak este jött, a suliban kajáltunk. Egész nap egyedül voltunk suli után, nővéreim edzésre jártam, ezért nagyrészt egyedül voltam otthon és még csak nem is tanultam (ötödikes voltam tehát nem alsós), hanem csak a tévét néztem. És se én se ők nem tudjuk ezt megérteni.

Anyám egy szegény ázsiai országból származik, ahol a nők az ő korában elvoltak nyomva (még most is ott és nagyon), és nagyon sok fiú tesója volt, meg egy mostoha anyja. És a mostohaanyjával ők ketten dolgoztak otthon és a fiúkat meg kiszolgálták és már 10 évesen főznie kellett, mert az apja elvárta, ott amúgy is ez a szokás. Ugyenezt nevelte belénk, mert mi lányok vagyunk, nekünk kell megcsinálni, kiszolgálni a fiúkat.

Még kisebb korunkban mikor kaptunk csokit, és öcsémnek kellett még, a legnagyobb nővéremtől elvettél mert ő a legnagyobb és öcsénk fiú és oda kellett neki adnia.



2017. jún. 13. 16:42
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
67%
Részvétem..
2017. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Nem én szedem ki neki, hanem anyám. Csak mert kiszolgáltatja magát és anyám egyből ugrik neki
2017. jún. 13. 20:57
 43/50 anonim ***** válasza:
93%
Átérzem, az én apám is ilyen "én vagyok a férfi, nehogy má, a nő dolga, csak a fiú gyerek a gyerek". Csak az én anyám nem csicskult be öcsémnek.
2017. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
79%

Apád egy nőgyűlölő, hímsoviniszta, kizsákmányoló szemétláda. Nagyon helyesen teszed, hogy nem fogadod el a szemétségeit!


Anyád meg egy szerencsétlen rabszolga, aki már így fog maradni egész életében, mert kiskorától megnyomorították a lelkét.


Te ne hagyd magad tönkretenni, minél hamarabb lépj le tőlük, és csinálj sikeres saját életet.

2017. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
90%
Ne csinálj semmit hadd fulladjanak meg a koszban. Ha anyád ilyen hülye, hogy megcsinál mindent helyettük akkor csinálja, de neked NEM kötelességed kiszolgálni őket! Magad után természetesen pakolj el, utánuk nem kötelező.
2017. jún. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

Az apád egy olyan korban ragadt, ahol a nők nem egyenrangúak a férfiakkal. Manapság a nők ugyanúgy dolgoznak, mint a férfiak, mert a háztartások többsége 2 keresős. Hogyha mindenki dolgozik, felezni kellene a házimunkát is. Hogyha anyukád otthon van, evidens, hogy ő vállal nagyobb részt, de nem mindent!

Apám pont olyan, mint a tiéd. Aztán anya 4 éve megunta és elköltöztünk. A nővérem már nem velünk lakik, de öcsémmel egyenlően osztozunk a házimunkán, anya meg főz.

Öcsém 18 éves és valóban szokott cipekedni helyettünk. Nem azért, mert férfi, hanem a puszta testi ereje miatt. Ellenben én is vágtam már fát, vagy szereltem kapcsolót, amit ő nem tudott megcsinálni.

Sosem értettem, miért érne többet egy fiú, mint egy lány... Nevetséges.

Nem szoktam ilyet tanácsolni, mert tudom, nagyon nehéz és mondjuk egy egyetemista nem biztos, hogy megengedheti magának, de el kellene költöznöd. A szüleid, főleg az apád az a típusú ember, aki azt sem érdemli meg, hogy öreg korában rányissák az ajtót a gyerekei.

2017. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos jól egymásra találtak. Anyukád így szocializálódott, Apukádat inkább nem is minősítem. Nagyon rossz lehet így élni. Az alap lenne, hogy a nagy bevásárlást a férfi intézi, de a cipekedést mindenképpen. Nem csak fizikai erő miatt, hanem udvariasság is. Nekem egy párom sem hagyta, nagyobb bevásárlásokra együtt mentünk, de még a kocsit is ők tolták. Apukám sem hagyná még soha, pedig már viszonylag idős. Öcsém sem, pedig nem egy egyszerű eset, de azt nem nézné el, hogy x szatyor teletömve és azt nő cipelje. Mondjuk gyerekkorunkban az öcsémnek sem kellett takarítania, mosni, főzni. Igaz oda állt a konyhába kiskorában, érdekelte. Haverokkal szoktak főzőcskézni, sőt sütni is, de az, hogy Anya helyett megfőzzön vasárnap, na azt nem. A kerti munkáknál, szőlőbe viszont igen, de ott sem mindent, csak nekem kellet mindenfajta munkát, permetezésen kívül. Meg is lett az eredménye. Most a szüleink egyre idősebbek, kertes-házban élnek, Apu most beteg is éppen, amiből hosszan gyógyul, és alig segít nekik valamit, még akkor sem ha direkt megkérik. Pedig már 35 elmúlt.
2017. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
82%
Törj ki! Lázadj! Ne engedj neki. Szerintem (most csak így láthatatlanban) te tartasz is tőle valamennyire és sakkban is tart, igaz ez? Mert ha igen, akkor sürgősen változtatni kell ezen, mert amennyi idős vagy, hát nem lesz egyszerű menet.
2017. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Apád szimplán egy paraszt. Bocs.


Ha egy hétig édesanyáddal azt csinálnátok, hogy nincs vacsi, nincs pakolászás, takarítás, kiszolgálás...... rájönnének hogy mekkora nullák. Ezt kellene csinálnotok.


Ja, amúgy kétgyermekes családapa vagyok.

Utálom az ilyen öntelt alfahímeket. Senkik a szememben.

2017. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Hjaj, hogy erőlködnek a "hiszti" stb. sztereotípiákkal az ötven százalékos nőgyűlölők.. Ugyanezek szoktak sírni a párkapcsolat kategóriában, hogy miért nincsen barátnőjük. :D

Elég nekik egy visszautasítás és már megy a gyermeteg toporzékolás.

2017. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!