Apám nőgyűlölő?

Figyelt kérdés

Állandóan a menstruációval jön, hogy biztos havink van vagy lesz, ha feszültek vagyunk. Hárman vagyunk lánytesók, abból egy külföldön él, mi otthon, illetve az öcsénk, és az anyánk, aki már nem menstruál. És akkor ilyen megvetően mondja ezt a havi vérzést és már nagyon idegesitő hogy csak ezzel tud jönni.

A másik mindig mondja hogy a nők milyen buták, meg hogy a munkahelyén ezt meg azt csinálja, és azért, mert a nők buták amúgy is, azért csinálják.

Ez most mire utal szerintetek? Ja meg mikor bevásárol, akkor bejön szólni, nekem meg anyámnak, hogy segitsünk bevinni a cuccokat, és olyankor ő nem segit hanem elvárja hogy ketten vigyük be. Pedig ott van öcsém is, 21 éves. Szóvá is teszem akkor jön azzal hogy mit mutogatok mert nekem mondta. De mondom itt van két férfi és miért a nők cipekedjenek? Őt ez nem érdekli. Meg mikor a tescoban vagyunk, nekem adja oda a nehéz szatyrokat, mondván neki tele van a keze, holott üres kézzel jön. Meg elvárja hogy anyám vagy valamelyik lánya tálaljon neki amikor hazajön, hogy mert ő a férfi és a nőknek ez kötelességük. Hallom hogy más férfi besegit a főzésbe, mosogatásba meg egyéb házimunkákba, hát itt ez nem szokás, nehogy már a férfiak ezt csinálják. Ő télen össze vágja a fát, még azért is könyörögni kell, általában az albérlőnk csinálja, néha összevágja apám. Ha meg nem ér rá, akkor öcsémnek szól, aki megmondja hogy ő nem fát vágni.

Nem értem a gondolkodását, mire utal ez szerintetek? Öcsém is azt csinálja hogy befekszik a tévé elé, és kiszolgáltatja magát és persze anyám megcsinálja neki. Ha meg mi kérünk valamit egyszer, mert amúgy nem nagyon szoktuk ugráltatni, csak látván h öcsénk ezt csinálja akkor már megkérjük hogy nekünk is hozzon. Csináljunk maguknak, mi lányok vagyunk. De ez gyerekkorunk óta igy van, mindig jöttek azzal anyám is meg apám is h mert ő fiú. Mi lányok vagyunk ezért nekünk dolgozni kell, meg elmenni boltba, ez még gyerekkorunkban. Meg már 10 évesen vagy még annyi se, már elküldtek minket a közértbe, meg mosogatni, ablakot pucolni kellett, öcsénknek meg semmit, mondván hogy ő fiú. Meg mikor tálalás volt, még kicsik voltunk, akkor anyám apámnak és öcsémnek tálalt először. Mi hárman mondtuk hogy miért a Krisztián az első. Anyám: mert ő fiú. Ez végig kisérte a gyerekkorunkat. Még sorolhatnám végig. Olyan is volt, hogy apámra rájött az utazhatnék és csak öcsénket vitte, mert ő fiú, azt mondta meg mi amúgy is már iskolások vagyunk. Aztán később mikor 11 voltam, nővéreim meg középiskolások, öcsém meg 7. Szüleink elmentek a tengerpartra valamikor márciusban és csak öcsénket vitték el, mert mi iskolába járunk és ő fiú, meg ő hiányozhat az óvodából. Nagymamánk vigyázott akkor ránk és csak este jött, a suliban kajáltunk. Egész nap egyedül voltunk suli után, nővéreim edzésre jártam, ezért nagyrészt egyedül voltam otthon és még csak nem is tanultam (ötödikes voltam tehát nem alsós), hanem csak a tévét néztem. És se én se ők nem tudjuk ezt megérteni.

Anyám egy szegény ázsiai országból származik, ahol a nők az ő korában elvoltak nyomva (még most is ott és nagyon), és nagyon sok fiú tesója volt, meg egy mostoha anyja. És a mostohaanyjával ők ketten dolgoztak otthon és a fiúkat meg kiszolgálták és már 10 évesen főznie kellett, mert az apja elvárta, ott amúgy is ez a szokás. Ugyenezt nevelte belénk, mert mi lányok vagyunk, nekünk kell megcsinálni, kiszolgálni a fiúkat.

Még kisebb korunkban mikor kaptunk csokit, és öcsémnek kellett még, a legnagyobb nővéremtől elvettél mert ő a legnagyobb és öcsénk fiú és oda kellett neki adnia.



2017. jún. 13. 16:42
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
0%

29. Ki irta azt hogy a nőknek a konyhába a helye??

Az értelmeddel van baj , ha ezt olvastad.

2017. jún. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
99%
Mennyire szánalmas, amikor az eddig a párkapcsolati szekcióban nyavajgó nő után síró fiúkák az ilyen kérdések alatt nyomják a gyűlölködést, aztán visszamennek sírni, hogy bezzeg ők rendes srácok, miért nem kellenek a lányoknak. :) Ez a hiszti, meg toporzékolás kedveseim, amit ti műveltek.
2017. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
6%
a kérdés meg csak provokatív kitaláció
2017. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
98%

Apád tipikusan a kívül macsó, belül frusztrált, önmagában bizonytalan mamakisfia. Sajnos, van ilyen pasitípus, az Isten őrizzen mindenkit attól, hogy egy ilyen balf..sz hatalmat kapjon a kezébe, akár csak egy családon belülit is. Az első, életben adódó komolyabb problémától összeomlik, fosik mindentől, és azokon tölti ki az állandó feszültségét, akikkel szemben valami hamis fölényben érezheti magát. Úgy kapaszkodik a saját pötsébe, mintha az lenne a Szent Grál, mert semmilyen más "indok" nincs arra, hogy legalább néhány ember fölött állónak érezze magát.:D

Őszinte részvétem, főleg azért, hogy anyád sem az a karakán nő, aki helyretenné apádat. Ezen tényleg csak az segít, ha elköltözöl, amint teheted.

2017. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól számolok, akkor te most 25 éves vagy, ha az öcséd 21. Szerintem költözz el és vissza se nézz. Tudom, hogy a mai albérlet árak miatt ez nehéz, de én inkább élnék hasonló korú fiatalokkal szűkösen és néha kényelmetlenül, mint hogy naponta alázzon a családom.


Apukád egy bunkó, anyukád meg hagyja neki és még belétek is megpróbálta ezt a marhaságot nevelni. Szóval álljon itt: Ez nem normális és olyan társat keress magadnak, aki nem néz a cselédjének. Tudom, hogy nehéz elszakadni a neveléstől, amit kisgyerekkorod óta hallgatsz, de nem vagy senkinek sem a csicskája nemed miatt.

2017. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Falnak megyek ettől a "jajj nem is olyan vészes a házimunka, simán meg lehet csinálni" szövegtől. Persze, ez természetesen így van, ha egyedül él az ember, akkor is kénytelen maga után takarítani, nem erről van szó. Nem arról van szó, hogy egy ember fizikailag képtelen lenne eltakarítani 5 másik után, hanem arról, hogy ha vannak 6an, akkor osszák el, így mindenkinek jut egy kevés munka ÉS mindenkinek jut egyformán szabadidő is. A házimunka senkinek nem öröm, de muszáj megcsinálni, viszont egy családban senki nem rabszolga, így szépen el kell osztani a feladatokat.
2017. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Azért irtam h nem megy már olyan intenziven mert ezek a tálalások nem igen mennek már és a nyaralások se, bár most januárban apám és öcsém is közösen mentek el, de ez már más volt, itt bárki mehetett volna velük csak mi nem akartunk. Meg állitólag öcsém is magának fizette a repülőjegyet meg a szállást, aztán a valóságban hogy ment azt csak ők tudják.

A házimunka az aktuális most. Apám különösen nagy disznó olat hagy maga után minden étkezés után, különösen a reggeli ami körülményes neki, és nem érdekli semmi, szana széjjel hagy mindent, majd a csicskák (szerinte a nők ezek szerint azok) megcsinálják. Öcsém nem hagy nagy rumlit, de ha kitálalnak neki egy adagot, egy kicsit mindig hagy benne ami nagyon idegesitő, azt ki kell dobni, mert nincs kutya se aki megenné a maradékot.

2017. jún. 13. 19:57
 38/50 A kérdező kommentje:
Ezért nővérem aki velünk él egyáltalán nem veszi ki a részét a házimunkából hogy mert ő dolgozik és a szabadnapjain ő henyélni fog. . Marad rám és anyámra és én már nem húzhatom ki magam alóla. Mikor anyám egy hónapra elutazott, akkor úgy megosztottuk nővéremmel a munkát, mert mindketten dolgoztunk és én hétfőtől péntekig voltam délután kettőig, ő meg 12 órázott, ezért nem ment mindennap. Tehát ha ő is dolgozott akkor nekem munka után mindent meg kellett csinálni, akkor teljesen egyedül. Ha nővérem nem dolgozott akkor délelőtt megcsinálta, majd este én. Hétvégén én ha ő dolgozott, ha meg egyikünk se akkor úgy megpróbáltuk elosztani.
2017. jún. 13. 20:00
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

"Öcsém nem hagy nagy rumlit, de ha kitálalnak neki egy adagot, egy kicsit mindig hagy benne ami nagyon idegesitő, azt ki kell dobni, mert nincs kutya se aki megenné a maradékot."

Már bocs, de mi a pitsáért te szedsz neki kaját? Úgyis ő tudja, hogy mennyit akar megenni. Nekem mamám csinálta ezt, nem hagyta, hogy szedjünk magunknak, hanem majd ő, aztán fel volt háborodva, hogy nem ettünk meg mindent ami a tányéron volt.

2017. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim válasza:
100%
Apád csak egyszerűen ostoba. Ennyi.
2017. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!