Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam el a homofób szüleimne...

Mondjam el a homofób szüleimnek, hogy biszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

Az egész családom nagyon homofób(és vallásos is:D). Utálják a melegeket, azt gondolják, hogy ez egy betegség és hogy a melegeknek baj van a fejükkel vagy csak feltűnősködés miatt azok. Egészen kicsi korom óta ezt hallgatom, viszont már oviban is éreztem, hogy a lányok is érdekelnek. 1-2 éve már bevallottam magamnak, hogy biszexuális vagyok. Néhány közeli barátomnak már néhány hónapja elmondtam:) A szüleimnek is szeretném végre bevallani,viszont nagyon félek, hogy utálni fognak, vagy pszichológushoz küldenek stb. Apuval néhány hónapja volt ilyen bizalmas beszélgetésünk (vagyis kb csak ő beszélt nekem dolgokról:'D) és akkor mondta, hogy bármit elmondhatok neki, mert mindig szeretni fognak. Itt tuti nem arra gondolt, hogy most akkor bevalljam, hogy biszex vagyok, mert a kijelentése előtt a fiúkról kérdezgetett, meg arról beszélt, hogy ha terhes vagyok, akkor ne féljek elmondani nekik, amíg nem késő XD Én kb a beszélgetés óta akarom elmondani nekik. Szerintetek bevalljam?:)

15,5/L



2017. jún. 14. 15:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%
A melegek sokkal ,de sokkal nagyobb százalékban lesznek nemibetegek .Lehet lepobtozni ,de ez így igaz .
2017. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem mondanám el nekik, csak akkor ha már lenne egy viszonylag hosszabb ideje tartó, komolyabb kapcsolatom. Én heteroszexuális vagyok, szóval ilyen jellegű problémám nekem nincsen, de ettől függetlenül mi sosem beszéltünk otthon ilyen témákról, nálunk ez a családban egyszerűen tabunak számít és lehetséges, hogy ez már valamilyen szinten túlzás, de én sosem éreztem úgy, hogy meg kellene osztanom a szerelmi vagy szexuális életemmel, identitásommal kapcsolatos dolgokat a szüleimmel, amíg az semmilyen hatással nincsen rájuk. Ez alatt azt értem, hogy maga a tény, hogy én melyik nemhez vonzódom vagy, hogy milyen külső-belső tulajdonságokat tartok vonzónak egy pasiban stb., az szerintem nem beszédtéma, mert ez az én dolgom és senkinek semmi köze nincsen hozzá. Én magát a választásomat, az ismerkedés vagy randik részleteit sem osztanám meg velük mert szerintem ezt sem kell senkivel sem megbeszélnem, szintén az én döntésem, az én dolgom. Ha úgy látom, hogy komoly a kapcsolatunk, jól működünk együtt stb., akkor már természetesen bemutatnám otthon, megismerkedhetnek stb., mert az már egy "magasabb lépcsőfok" úgymond és ekkor már szerintem is illik tájékoztatni a szülőket a dolgokról. Viszont, amíg csupán alakul a dolog vagy egyáltalán nincs is senki a történetben teljesen feleslegesnek érezném az ilyen témákról szóló beszélgetést, én a te esetedben is ezt látom. Ha csak feszültséget szítana, konfliktushoz vezetne, akkor teljesen felesleges ezt már most megemlíteni. 18/l
2017. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne mondd el, fölösleges feszültséget kelteni. Főleg vallásos közegben.

Rosszul esne, amit tőlük kapnál, hidd el.

Én is nagyon el szeretném mondani, mert régen mindig megbeszéltük anyukámmal az ilyesmiket... De évek óta úgy gondolom, hogy biszex vagyok, hajlok a leszbikusság felé. Anyám a leghomofóbabb ember, akivel valaha találkoztam, egyszerűen undorodik. Hát nem fogom neki elmondani, hogy tőlem is undorodjon, mert amúgy nagyon szeretjük egymást. De ő nem képes elvonatkoztatni, meglátni, hogy ez a tény semmit nem változtat mert a tény tudásán kívül köze nincs hozzá amúgy meg ugyanaz az ember vagyok, mint fél perccel azelőtt, hogy megtudta. Csak másnak gondolt. Meg unokamániás. Szerinte az ember életcéljának mindenképp annak kell lennie, hogy gyereke legyen és az olyan életet éljen, amilyet a szülő elképzelt. Ilyeneket, hogy hoppá, becsúszott a gyerek, én is elmondhatnék neki. Nem repesne örömében, de ígyis-úgyis meg kéne tudnia, és tudom, hogy támogatna. A beállítottság, na az más. Pedig kettőnk közül én vagyok vallásos. :D

Ha jót akarsz magadnak, ne mondd el, ameddig függő kapcsolatban vagy velük, akár anyagilag, akár érzelmileg. Tényleg. Fogadd meg a tanácsainkat, ebből jó nem sülhet ki.

2017. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%
15,5évesen ne vallj be semmit. Majd ha 22 évesen is így gondolod, akkor lehet róla beszélni.
2017. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod a családod vallássosságának mértékét, meg azt hogy mennyire fontos neked a család, meg az hogy Te ezt kijelentsd. Ha túl vallásosak és fontos a család, akkor ne.
2017. jún. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
Sztem ennyi idősen még nem tudhatod, így felesleges lenne ezzel előjönni. Várj huszonéves korodig ezzel.
2017. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan. Semmi közük hozzá. Majd akkor beszélj velük erről, ha felnőtt leszel, és már lesz egy olyan komoly kapcsolatod egy lánnyal, hogy be akarod nekik mutatni.


Addig nem kell velük erről csevegni.

2017. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%
NYUGI! :) - Ebben a korban a lányok kb 90%-a biszexuális beállítottságú. - Ha 3-4 év múlva is így érzel, akkor még ráérsz elmondani. - De ez egyenlőre betudható a korodnak. (39 éves leszbikus nő )
2017. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Én arra voksolnék hogy ne mondd el nekik, bár ez személyes döntésemen is alapul, én se osztottam még meg a szüleimmel. Az én logikám az hogy majd ha lesz egy barátnőm bemutatom és tudni fogják.

Egyrészt nem akarok szükség nélkül szexuális meg szerelmi dolgokról beszélni a szüleimmel, másrészt heteroszexuális tinédzsereknek sem kell bejelenteni a szüleiknek hogy ők heteroszexuálisak.

Neked pedig ha ennyire aggresszívan homofóbok a szüleid mindenképpen biztonságosabb lenne várni amíg elköltözöl tőlük, de legalábbis van kereseted. Jobb biztosra menni.

2017. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
8-as kommentelő bemutatta, hogy milyen egy tipikus homofób. Miért baj ha más vagy? Mondd már meg, miért? Az oké, hogy 15 évesen még nem biztos, hogy a lányokhoz (is) vonzódik, de mi van ha igen? Miért kell mindenkinek családot alapítania, miért fontos a szex, miért érdekel téged egyáltalán hogy ő mit csinál? Ő élete, nem a tiéd. Az, hogy te homofób, és hetero vagy nem azt jelenti hogy mindenki más az. Tudod mit? Nem a homoszexualitás a gusztustalan, hanem te. Rosszabb mint a rasszizmus. Attól, hogy ő nem olyan mint a többiek, attól még ő is ember,ugyanolyan ember mint te. Tartsd meg az ótvaros homofóbiádat magadnak, köszi. :)
2017. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!